ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یا fresh socket

ایمپلنت فوری ، fresh socket یا immediate implantation از نامهای مرسوم برای این عمل هستند. از مواد لازم برای انجام این پروسه استفاده از پودر استخوان و ممبران جهت پر کردن فضای خالی بین دندان کشیده شده و ایمپلنت جهت کمک به ثابت شدن ایمپلنت در محل است.

البته این درمان، درمان ارجح محسوب می شود ولی در تمام موارد نیز این امکان وجود ندارد. واجدالشرایط بودن بیمار برای این نوع درمان توسط جراح مشخص می شود.

از عوامل بازدارنده می توان از عفونت دندان مورد نظر و گاهی از قطر و یا طول زیاد ریشه دندان و نزدیکی ریشه دندان مورد نظر به سینوس و یا کانال عصبی نام برد. عوامل متعددی در انتخاب درمان ایمپلنت فوری دخیلند.

از دلایل ارجحیت جراحی همزمان ایمپلنت با کشیدن دندان، کوتاه بودن زمان بی دندانی و پروسه درمان، حذف یکی از مراحل جراحی و ادغام دو جراحی در یک جلسه، حفظ استخوان در مدت زمان ترمیم پس از کشیدن دندان و جلوگیری از تحلیل و از دست رفتن بیشتر استخوان در فاصله بین کشیدن دندان و گذاشتن ایمپلنت می باشد.

 

زمان جاگذاری ایمپلنت

زمان جراحی یا جاگذاری ایمپلنت : درمان جاگذاری ایمپلنت به جای دندان تخریب شده می تواند در دو زمان انجام شود:

  • بعد از ترمیم محل کشیده شدن دندان
  • یا همزمان با کشیدن دندان.
    درمان مرسوم در گذشته: دندان کشیده شده و  پس از سپری شدن دو الی سه ماه( جهت ترمیم محل کشیدن) جراحی ایمپلنت در فک انجام میشد.

با وجود پیشرفت علم و تولید مواد جدید توسط تکنولوژی پیشرفته امروزی، این امکان بوجود آمده که همزمان با کشیدن دندان جراحی ایمپلنت نیز انجام شود.

تمام پروتز های ایمپلنت و دندان در کلینیک آرش راد توسط متخصص پروتز و جراحی ها توسط جراح فک و صورت انجام میشود.

 


[envira-gallery id=”90″]

Summary
Review Date
Reviewed Item
ایمپلنت فوری
Author Rating
5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *