Zirconium Crown or PFM crown

موارد استفاده روکش و بریج

کراون ( روکش ) زمانی مورد نیاز است که حجم وسیعی از دندان از بین رفته که می تواند در اثر پوسیدگی یا تروما باشد. کراون ها می توانند به صورت تمام سرامیک (فریم زیرکونیا) یا پرسلن روی فلزی (روکش معمولی) ساخته شوند و کل دندان را پوشش دهد.
با پیشرفتهایی که در مواد و تکنیکها بوجود آمده روکشها می توانند زیبایی، قدرت و شفافیت یک دندان طبیعی را به شما به ارمغان بیاورند.
تفاوت روکش تمام سرامیک ( زیرکونیا ) با روکش معمولی جیست؟
روکشهای معمولی در واقع یک فریم ( چهارچوب ) فلزی دارند که روی آن پرسلن ( چینی یا سرامیک ) فرم داده می شود. مشکلی که در این روکشها وجود دارد پیدا شدن لبه فلزی از لثه بعد از مدتی یا کبودی لثه و معلوم بودن هاله خاکستری فلز از زیر روکش است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی به جای فریم فلزی میتوان از زیرکونیا استفاده کرد، که رنگ آن سفید است و با حفظ استحکام و ماندگاری باعث مشکلات فوق نیز نمی شود. به این ترتیب روکشهای تمام سرامیک زیرکونیایی با حفظ استکام، زیبایی را نیز تامین می کنند.
بریجها روکشها ( رستوریشنهایی ) هستند که دندان از دست رفته را توسط پل زدن به دندانهای مجاور جایگزین می کنند. یک یا تعداد بیشتری دندان می توانند توسط یک بریج جایگزین شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *