ایمپلنت تمام دندانها,هرانچه برای بازسازی کامل دهان برپایه ایمپلنت باید بدانید

folder_openایمپلنت دندان, عمومی
commentبدون دیدگاه

بازسازی کامل دهان با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت:

 

معمولا برای ایمپلنت همه دندان ها به  هشت پایه ایمپلنت در فک بالا و هشت پایه ایمپلنت در فک پایین لازم است.در هنگام بازسازی دندانها با پروتز معمولا در هر فک دوازده دندان در نظر گرفته میشود که از تعداد ایمپلنتها چهار عدد بیشتر است. روکشهایی که دارای پایه ایمپلنت نیستند پونتیک نامیده میشوند. اما این در شرایطی است که استخوان کافی موجود باشد.

Fully bone anchoraged implant supported prosthesis

بازسازی کامل دهان با پروتز متکی بر ایمپلنت

در صورت عدم وجود استخوان نیاز به بازسازی فک میباشد. یکی از بازسازیهای مورد نیاز شایع، جراحی سینوس لیفت در قسمت خلفی فک بالا میباشد.
در این نوع بازسازی غشا سینوس به سمت بالا برده میشود و فضای بوجود آمده با پودر استخوان پر میشود. لازم به ذکر است که با کشیدن دندان در خلف بالا از یک سو استخوان فک دچار تحلیل میشود و ارتفاع عمودی خود را از دست میدهد، از سوی دیگر سینوس فک بالا با عدم حضور ریشه دندانها به سمت پایین حرکت میکند. در نتیجه استخوان فک بالا در قسمت خلف از دو جهت ارتفاع عمودی خود را از دست میدهد. با انجام سینوس لیفت، مقداری از این ارتفاع عمودی بازیابی و بازسازی میشود.
در فک پایین بازسازی فک سختتر میباشد. در صورت نیاز به پیوند معمولا نیاز به پیوند استخوان از برخی استخوانهای بدن در شرایط بستری بیمارستانی میباشد.

پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت (تمام فک بالا و پایین)

هزینه بازسازی کامل یک فک با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت :

تعداد پایه ایمپلنت (معمولا هشت عدد) ضربدر قیمت تمام شده یک ایمپلنت به اضافه تعداد پونتیک (معمولا چهار عدد) ضربدر قیمت پونتیک. در صورتیکه جراحیهای بازسازی فک مانند سینوس لیفت انجام شود، هزینه جداگانه خواهد داشت.
در حال حاضر قیمت هر ایمپلنت کره ای از مرحله جراحی تا پروتز دو میلیون و پانصد هزار تومان ، هر ایمپلنت سوییسی چهارمیلیون تومان و هر پونتیک یک میلیون تومان می باشد.

Maxillary full bony anchorage implant supported prosthesis

بازسازی دندانهای فک بالا با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست