درمان بی دندانی کامل با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

درمان بی دندانی میتواند روش های متفاوتی داشته باشد. یکی از روشهای قدیمی، دست دندانها بودند، که فرد مشکلات زیادی با آن داشت از جمله لقی و عدم کارایی جویدن. با پیشرفت علم و اختراع ایمپلنت، افراد بی دندان کامل بیشترین استفاده را از درمانهای ایمپلنت می کنند.

درمان بی دندانی کامل با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

یک فرد بی دندان کامل فقط با هشت ایمپلنت در فک بالا و هشت ایمپلنت در فک پایین می تواند مانند یک فرد جوان از لحاظ زیبایی و کارایی جویدن باشد. در واقع به اذای هر دندان یک ایمپلنت نیاز نیست و با چهارده الی شانزده عدد ایمپلنت می توان بیست و هشت عدد دندان را جایگزین کرد. به عبارتی دیگر، درمان بازسازی کامل دهان به صورت ثابت بر پایه ایمپلنت زندگی دوباره به فرد می بخشد.

یکی از مشکلاتی که افراد بی دندان با آن روبرو هستند، تغییر شکل فک است. چرا که دندانها باعث حفظ استخوان فکین میشوند و با از دست دادن دندانها استخوان فکین دچار تحلیل میشود، از طرفی دندانها مانند پایه هایی عمل میکنن که ارتفاع عمودی یک سوم انتهایی صورت را حفظ میکنن با از دست رفتن دندانها یا در مواردی سایش شدید آنها(که آن نیز معمولا در پی از دست رفتن دندانهای خلفی یا آسیا رخ میدهد) فک پایین به سمت بالا میچرخد در نتیجه به سمت جلو میاید و نمای کلاس تری ایجاد میکند و همچنین با کاهش ارتفاع در نتیجه چرخش فک به سمت بالا صورت شخص مسنتر از سن خود به نظر میاید. البته دندانها خود علاوه بر اینکه به حفظ استخوان و در نتیجه نمای پرتر صورت کمک میکنند، خود به علت حجمی که اشغال میکنن نیز باعث زیبایی صورت میشوند.

البته ایمپلنت دندان فقط محدود به فک پایین نیست و این روش با توجه به محلی که دندان وجود ندارد میتواند انجام بپذیرد در واقع اگر بخواهیم دسته بندی کنیم ایمپلنت دندان برای رای هر دو فک بالا و پایین و درمان بی دندانی قابل انجام است.


انیمیشن ایمپلنت دندان 


2 دیدگاه. Leave new

  • سلام فک بالا۹دندان وفک پایین ۸دندان نیازدارم پروتزمتحرک داشتم میخوام ثابتش کنم لطفاهزینه وراهنمایی بفرماییدممنون

    پاسخ
    • سلام، حتما باید معاینه شید و رادیوگرافیتون رو ببینیم. در صورت نیاز به ایمپلنت سی تی مخصوص ایمپلنت نیز مورد نیاز خواد بود. تنها پس از بررسیهای فوق میشه طرح درمان و به دنبال اون هزینه رو مشخص کرد. در طرح درمان علاوه بر تعداد دندانهای از دست رفته، محل اونها و میزان استخوان باقیمانده بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده است.

      پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.