آیا ایمپلنت یک روزه وجود دارد؟ سریع ترین روش ایمپلنت دندانی

رسیدگی به دندان ها یکی از کارهای اصلی مهاجرین و مسافرین خارج از کشور است. با توجه به زیاد شدن تعداد مهاجرین از ایران، هر روز تعداد بیشتری از مراجعین ما با محدودیت زمانی برای درمان دندان هایشان روبه رو هستند. داشتن دندان های زیبا و سالم نیازمند طرح درمانی یکپارچه است. شاید بتوان سرعت اکثر درمان ها را افزایش داد. جایگزینی دندان از دست رفته یکی از درمان های مهم پیش از مهاجرت است. اگر شما نیز مسافر هستید و یا به هر دلیلی با محدودیت زمانی برای ایمپلنت دندان روبه روید، این مقاله برای پاسخ به سوال شما نوشته شده است. قبل از شروع درباره ایمپلنت های 21 روزه درباره ایمپلنت دندان برایتان خواهیم گفت.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان، روشی است برای جایگزینی دندان از دست رفته. در این روش پین هایی در لثه قرار می گیرد. جنس این پین ها از تیتانیوم خالص است و با بافت بدن سازگار است. جاگذاری پین در فک نیاز به جراحی دارد. در واقع در جراحی، پین های تیتانیومی یا فیکسچر در فک کاشته می شود. و سپس دندان بر روی آن کار گذاشته می شود. ایمپلنت دندان، یکی از مدرن ترین و بهترین روش هایی است که با آن میتوانید جای خالی دندان را پر کنید. بدون اینکه نگران آسیب به لثه، مشخص بودن و تفاوت دندان ایمپلنت شده و یا خراب شدن آنها باشید. اگر چه دندان ایمپلنت شده همانند دندان معمولی نیاز به مراقبت دارد. اگر درباره ایمپلنت دندان سوالی دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید: ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری

حتما در سرچ های خود با این کلمه برخورد کرده اید. ایمپلنت فوری ترجمه فارسی fresh socket است. در روش ایمپلنت فوری بلافاصله بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت در جای خود قرار می گیرد. در واقع در روشی که کشیدن دندان و جاگذاری پین ایمپلنت همزمان انجام می شود، ایمپلنت فوری می گوییم. اگرچه انجام قطعی این روش به شرایط دندان و لثه مراجع نیز بستگی دارد. اما به طور کلی اگر قصد ایمپلنت دارید، پیشنهاد ما ایمپلنت فوری است. چرا که در این روش فک و شکل دیگر دندان ها آسیب کمتری می بیند. در این مقاله می توانید به طور کامل درباره ایمپلنت فوری بخوانید: ایمپلنت فوری

ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه وجود ندارد! اگرچه ایمپلنت یک روزه اصطلاحی است که این روزها باب شده و در وب سایت های زیادی از آن سخن می گویند. اما واقعیت این است که در یک روز امکان اینکه دندان نهایی و پین روی فک کار گذاشته شود وجود ندارد. ایمپلنت یک روزه در واقع همان ایمپلنت فوری است. ممکن است در روزی که دندان خود را می کشید، یک پروتز موقت روی پین کار گذاشته شود تا اعتمادبنفس مراجع از نبود دندان پایین نیاید. اما باید بدانید که ایمپلنت یک روزه بدون مراجعت دوباره به دندانپزشکی وجود ندارد. اما اگر شخصی نیاز به ایمپلنت سریع دندان خود داشته باشد چه راهکاری وجود دارد؟ چگونه می توان در کمترین مدت زمان دندان از دست رفته را جایگزین کرد؟ در ادامه مطلب درباره سریع ترین روش ایمپلنت برای شما خواهیم گفت.

ایمپلنت با سریع ترین زمان ممکن یا ایمپلنت 21 روزه

ایمپلنت 21 روزه، سریع ترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است. معمولا مهاجرینی که برای ایمپلنت و یا سلامت کامل فک و دندان های خود اقدام می کنند، ایمپلنت 21 روزه به انها پیشنهاد می شود. در این بخش میخواهیم درباره ایمپلنت های فوری یا 21 روزه برایتان بگوییم.

ایمپلنت های 21 روزه برخلاف ایمپلنت های معمولی شرایطی ویژه دارند. این شرایط ویژه باعث می شود که جوش خوردن استخوان و ایمپلنت سریع تر اتفاق بیفتد. ایمپلنت های معمولی، به چهار ماه زمان برای جوش خوردن استخوان و تحویل نهایی نیاز دارند. اما در این روش، متخصصین ما می توانند در طی 21 روز ایمپلنت دندان را به طور کامل انجام دهند. ایمپلنت های معمولی بسته بندی های کوچک تری دارند اما ایمپلنت های 21 روزه، در داخل یک مایع قرار گرفته اند. هیچ کس درباره فرمالوسیون مایع بسته بندی ایمپلنت فوری، اطلاعاتی ندارد. چرا که فرمالوسیون این مواد مخفی است. آغشته شدن دندان به این مایع باعث می شود که روند درمان تسریع شود. چرا که مایع این قابلیت را دارد که سلول های استخوان ساز را به سطح ایمپلنت دندان بکشاند. با کشیده شدن سلول های استخوان ساز، روند درمان و ساخت استخوان در محل بی دندانی سریع تر می شود.البته که شرایط استخوانی فرد در اجرای این روش مهم است. چرا که قطر و طول خاصی از ایمپلنت در این روش مورد نیاز است.

ایملپنت 21 روزه فوری ترین روش درمان بی دندانی است. این روش بدون درد و بدون مشکل می تواند مهاجرین عزیز را از داشتن دندانی سالم مطمئن سازد.

برای مشاهده گالری تصاویر ایمپلنت دندان کلیک کنید:

ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت 21 روزه

در مطب دکتر غزال آرش راد، جراحی ایمپلنتها توسط متخصص جراحی فک و صورت و پروتز توسط متخصص پروتز انجام می شود. در صورتیکه نیاز به جراحی های بازسازی مانند سینوس لیفت باشد هزینه جداگانه دارد.

قطعات ایمپلنت با توجه به برند و کارخانه سازنده قیمت متفاوتی دارد. علاوه بر قیمت قطعات، هزینه دندانپزشک متخصص و هزینه لابراتوار سازنده نیز به هزینه ها اضافه می شود. (جراحی و کاشت ایمپلنت توسط متخصص جراحی و پروتز یا روکش آن توسط متخصص پروتز انجام می شود.) استخوان فرد همواره بستر کاملا مناسب برای کاشت نمی باشد و ممکن است نیاز به جراحی های بازسازی داشته باشد از جمله سینوس لیفت و پودر استخوان و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.