بلیچینگ دندان پر شده

این مقاله را در پاسخ به این سوال نوشته ایم: آیا بلیچینگ دندان پر شده امکانپذیر است؟ دکتر آرش راد در این مقاله برایمان خواهند گفت. تا پایان مطب با ما همراه باشید.

بلیچینگ دندان پر شده

برای سفید شدن دندان سه روش کلی وجود دارد: ونیر کامپوزیت، لمینت و بلیچینگ. در روش بلیچینگ نمیتوان به اندازه دو روش دیگر انتظار سفید شدن دندان ها را داشت. در واقع دندان تنها دو الی سه درجه روشنتر می شود. اما میزان دقیق آن با توجه به وضعیت دندان ها مشخص میشود.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ ماده ای است که باعث می شود رنگدانه های رسوب کرده دندان، اکسید شود و از بین برود. این اتفاق به مرور زمان می افتد. در واقع ماده سفیدکننده یا پراکسید هیدروژن به قسمت های زیرین مینا در عاج نفوذ می کندو رنگ دندان را روشن تر می شود. برای بلیچینگ دو روش متفاوت متفاوت وجود دارد که مراحل و هزینه های آن متفاوت است.

اما سوال اصلی:

آیا بلیچینگ دندان پر شده امکانپذیر است؟

در بلیچینگ دندان پر شده, ماده بلیچ روی مواد ترمیم دندان ، ونیر کامپوزیتی و سرامیکی و روکشها اثری ندارد. و فقط خود دندان را روشن تر میکند. به عبارتی مواد پرکردنی، سرامیکها در برابر ماده بلیچ تغییر رنگ نمی دهند. بنابراین نمیتوان از مواد بلیچینگ دندان بر روی سطحی غیر از خود دندان استفاده کرد. اما برای بلیچینگ خود دندان چه مراحلی را باید طی کنید؟ چطور می توانید یک بلیچینگ موفق داشته باشید؟ در این مقاله می توانید جزییات بیشتری درباره بلیچینگ دندان های خود بخوانید. 

بلیچینگ دندان پر شده

4 دیدگاه. Leave new

 • سلام، خسته نباشید. ببخشید دندون ۶ پایین رو اگه بخوایم با ماده سیاه پر کنیم؛ دکتر سطح دندون رو صاف درست کنه بهتره یا حالت شیار دار باشه؟، ممنون.

  پاسخ
  • سلام، فرم آناتومیک بهتره. ولی به دندون مقابل هم بستگی داره

   پاسخ
   • سلام ببخشید من یک دندون نیشم بخاطر ۲ رنگ بودن مادرزادی روش کامپوزیت انجام شده الان میخوام بلیچ کنم میترسم که دندونام روشن تر از این مواد کامپوزیتی باشه که برام انجام شده باید چیکارش‌کنم؟

   • سلام بعد از بلیچ کامپوزیت اون دندون باید عوض شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.