تفاوت روکش سرامیک و روکش معمولی

در این مقاله تفاوت روکش سرامیک و روکش معمولی موردبررسی قرار خواهد گرفت. اگر شما جز کسانی هستید که در انتخاب بین این دو مانده اید و میخواهید تفاوتشان را بدانید بهتر است این مقاله را بخوانید.

کراون (روکش) زمانی مورد نیاز است که حجم وسیعی از دندان از بین رفته باشد. این از بین رفتن میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال می تواند در اثر پوسیدگی یا تروما باشد. کراون ها می توانند به صورت تمام سرامیک (فریم زیرکونیا) یا پرسلن روی فلزی (روکش معمولی) ساخته شوند و کل دندان را پوشش دهد. اما تفاوت روکش سرامیک و روکش معمولی چیست؟
باید خاطرنشان کنیم که با پیشرفتهایی که در مواد و تکنیکها بوجود آمده روکشها می توانند زیبایی، قدرت و شفافیت یک دندان طبیعی را به شما به ارمغان بیاورند.

تفاوت-روکش-سرامیک-و-روکش-معمولی

تفاوت روکش سرامیک با روکش معمولی چیست؟

روکش معمولی در واقع یک فریم (چهارچوب) فلزی دارند که روی آن پرسلن (چینی یا سرامیک) فرم داده می شود. مشکلی که در این روکشها وجود دارد پیدا شدن لبه فلزی از لثه بعد از مدتی یا کبودی لثه و معلوم بودن هاله خاکستری فلز از زیر روکش است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی به جای فریم فلزی میتوان از زیرکونیا استفاده کرد، که رنگ آن سفید است و با حفظ استحکام و ماندگاری باعث مشکلات فوق نیز نمی شود. به این ترتیب روکش سرامیک زیرکونیایی با حفظ استکام، زیبایی را نیز تامین می کنند.
بریجها روکشها (رستوریشنهایی) هستند که دندان از دست رفته را توسط پل زدن به دندانهای مجاور جایگزین می کنند. یک یا تعداد بیشتری دندان می توانند توسط یک بریج جایگزین شوند.

زمانی که پوسیدگی دندان به حال خود رها می شود. مورد درمان قرار نمیگیرد. و اجازه پیشرفت پوسیدگی تا از بین رفتن کامل دندان داده می شود. ریشه آسیب خواهید دید. با آسیب دیدن ریشه و از بین رفتن دندان، مجبور خواهید بود به سراغ ایمپلنت دندان بروید. در حالی که با یک پیگیری ساده و اولیه میتوان از دندان مراقبت لازم را به عمل آورد.

تفاوت روکش سرامیک و روکش معمولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.