تفاوت لمینت سرامیکی و روکش زیرکونیا (سرامیکی)

یکی از سوالات رایج بیماران تفاوت لمینت و روکش دندان (روکش سرامیکی) است. در این مقاله دکتر آرش راد به بررسی این دو روش درمان میپردازد و موارد استفاده هر یک را توضیح میدهد. تفاوت لمینیت و روکش تمام سرامیکی چیست؟

تفاوت-روکش-سرامیکی-و-زیرکونیا

روکش دندان چیست؟

پیش از آنکه درباره تفاوت روکش و لمینت دندان بدانید، بهتر است درباره روکش دندان اطلاعات کافی داشته باشید. روکش دندان چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در واقع روکش زیرکونیا یا روکش دندان، کلاهک های کوچکی هستند که بر روی دندان قرار می گیرند. این کلاهک ها برای محافظت از دندان مورد استفاده قرار میگیرند.

برای درست کردن دندان، رفع مشکلات و آسیب های دندان از روکش استفاده می شود. روکش زیرکونیا از مواد سرامیکی مقاوم تشکیل شده است. این روکش ها در برابر شکست مقاوم و طبیعی هستند. استحکام و مقاومت آنها باعث میشود که از آنها به برای رفع مشکلات و محافظت از دندان استفاده شود. اطلاعات بیشتر در این زمینه: اینجا

عکس روکش دندان

اگر دندان های شما به هر دلیلی نیاز به روکش دارد، دیدن نمونه کارهای پزشکان می تواند به شما کمک کند تا بهترین دندانپزشکی را برای انجام کار خود انتخاب کنید. نمونه کارهای زیرکونیا، روکش زیرکونیوم دکتر غزال آرش راد، متخصص پروتز و ایمپلنت دندانی را میتوانید در اینجا ببینید:

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت به روشی برای پوشش ظاهری دندانها گفته میشود. از این روش برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود. زمانی که دندان ها دچار شکستگی، کجی و بدفرمی و یا ترک است، لمینت سرامیکی به عنوان پوششی برای آنها استفاده میشود تا دندان هایی یک دست تر و زیباتر داشته باشیم. برای لمینت کردن دندانها، پزشک از دندان های شما قالب میگیرد، این قالب به لابراتوار ارسال میشود و در آنجا توسط متخصصین این حوزه ساخته میشود. پزشک متخصص قالب را بر روی دندانهای شما تست میکند و در نهایت این قالب ها بر روی دندانهایتان قرار میگیرد. در نظر داشته باشید که لمینت تنها رویه دندان را پوشش میدهد.

تفاوت لمینت و روکش دندان

لمینت های سرامیکی و روکشهای تمام سرامیک هردو از جنس سرامیک هستند و جهت زیباتر شدن لبخند استفاده می شوند. نوع و ضخامت سرامیک در این دو نوع درمان با یکدیگر متفاوت است. اما تفاوت اصلی لمینت و روکش تمام سرامیکی در میزان پوشش سطح دندان است.

  • لمینت تنها سطح بیرونی دندان را می پوشاند اما روکش دندان را کامل در بر میگیرد.
  • از روکش دندان برای محافظت از دندانها استفاده می شود اما لمینت برای زیبایی است.

به طور مثال دندانهایی که تحت درمان ریشه قرار گرفته اند نیاز به روکش دارند و درمان با لمینت می تواند به شکستن دندان بیانجامد. در واقع لمینتها زمانی کاربرد دارند که تنها نیاز به تغییرات در فرم و رنگ دندانها داریم نه محافظت دندان.

برای اطلاع بیشتر در مورد لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی و روکش زیرکونیا را مطالعه کنید.

15 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.