تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان : فرق لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان در چیست؟ این سوال بسیاری از مراجعین به مطب است. برای دانستن تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان ابتدا باید با هرکدام از این درمانها آشنا شوید. در این مقاله تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان را به طور کامل برای شما خواهیم گفت. همچنین می توانید از طریق شماره واتس آپ زیر با مطب در تماس باشید. کلینیک دکتر آرش راد ویزیت آنلاین و رایگان را برای شما عزیزان در نظر گرفته است:

کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

این سوال بسیاری از مراجعین به مطب است. برای دانستن تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان ابتدا باید با هرکدام از این درمانها آشنا شوید. در این مقاله تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان را به طور کامل برای شما خواهیم گفت.

به طور متداول در جامعه ما، منظور از کامپوزیت، ونیر کامپوزیتی و از لمینت دندان، لمینت سرامیکی است.

لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی هردو جهت برطرف کردن زردی و بدفرمی دندانها و طراحی لبخند به کار می روند و میتوانند در رنگهای دلخواه فرد از همرنگ دندان تا روشن و خیلی سفید استفاده شوند. معمولا برای دندانهایی که در لبخند دیده میشوند توصیه میشود که حدود هشت الی ده دندان در فک بالا وپایین می باشد. در هردو این درمانها، در جلسه معاینه ابتدا دندانها، روابط دندانهای فک بالا و پایین نسبت بهم و روابط فک بالا وپایین نسبت به صورت شخص بررسی میشود، تا قابل انجام بودن این درمانها برای مراجع مورد نظر مشخص شود.

ممکن است یکی از این درمانها یا هر دو، برای فرد قابل انجام باشد. گاهی نیاز به درمان اولیه قبل از انجام ونیر یا لمینت می باشد، به طور مثال جراحی leveling و یا لیفت لثه برای یک یا چند دندان یا تمام دندانهایی که در لبخند دیده میشوند. ممکن است هیچکدام از این درمانها قابل انجام نباشد و فرد نیاز به ارتودنسی و یا حتی ارتوسرجری(ترکیب ارتودنسی و جراحی) داشته باشد. در متن زیر میتوانید در مورد درمانهای کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی بخوانید.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی، روکشی است که زیبایی منحصر بفردی دارد. کسانی که برای طراحی لبخند خود از لمینت سرامیکی استفاده می کنند، نسبت به کسانی که به سراغ کامپوزیت می روند، مدت زمان بیشتری لبخند زیبا خواهند داشت! اگر چه این روزها کامپوزیت به خاطر قیمت پایین، طرافداران بیشتری پیدا کرده است. اما نمیتوان منکر شد که لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی کیفیت و زیبایی بالاتری دارد. لمینت سرامیکی، براق تر و جذاب تر است. ماندگاری این روکش نیز نسبت به کامپوزیت بیشتر است. در واقع لمینت سرامیکی اگر به درستی مراقبت شود، 7 الی 10 سال ماندگاری خواهد داشت. اما طول عمر کامپوزیت دندان 4 الی 5 است.

از دیگر مواردی که نقطه قوت لمینت نسبت به کامپوزیت محسوب می شود، پالیش دندان است. لمینت سرامیکی در سال هایی که روی دندانهایتان کار گذاشته می شود، نیاز به پالیش ندارد. تنها وقتی که لمینت سرامیکی روی دندان های شما کار گذاشته می شود، حدود نیم میلیمتر از دندان هایتان تراش داده می شود.

در زمان لمینت دندان، پزشک بعد از معاینه کلی و تایید فرم نهایی، قالبگیری انجام خواهد شد. گرچه مدت زمان اجرای لمینت کمی بیشتر از کامپوزیت است. اما با توجه به ماندگاری لمینت در طولانی مدت گزینه بهتری محسوب میشود.

اگر در انتخاب بین لمینت و کامپوزیت مانده اید و نمیدانید کدام یک را انتخاب کنید، کافی است با مشاورین کلینیک دکتر غزال آرش راد در تماس باشید. انتخاب میان این دو روکش برای داشتن لبخند هر چه زیباتر بسیار بسته به شرایط دندانی شماست. بنابراین مشاوره با متخصصین ما میتواند پاسخ درستی به سوال شما بدهد.

 

نمونه کارهای لمینت دندان

 

کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت

پزشک کامپوزیت را در یک جلسه فرم می دهد. هر فک نیاز به پنج ساعت زمان دارد. کامپوزیت دندان نیازی به تراش و قالب گیری ندارد. درمانهای کامپوزیت درمانهای قابل برگشتتری هستند زیرا نیاز به تراش دندان (در صورت انتخاب صحیح کیس) وجود ندارد. در صورتیکه به صورت صحیح و تخصصی کار شوند به هیچ وجه باعث التهاب لثه یا بدبویی دهان نمیشوند. البته این موضوع به کیفیت ماده مورد استفاده نیز بستگی دارد. در زمان ساخت به خوبی و با دقت پالیش شوند، دچار تغییر رنگ نمیشوند. و یا میتوان گفت تغییر رنگ آنها در طول سالیان، اندک است.

فرق لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

 • جنس ماده
 •  زمان مورد نیاز برای ساخت لمینت سرامیکی حدود سه هفته
 • زمان مورد نیاز برای ساخت کامپوزیت ونیر یک جلسه برای یک فک
 • نیاز به تراش و قالب گیری (لمینت سرلمیکی)
 • عدم نیاز به تراش و قالبگیری(کامپوزیت ونیر)
 • عدم نیاز به پالیش(لمینت سرامیکی)
 • نیاز به پالیش در فاصله های زمانی یکسال یا بیشتر (کامپوزیت ونیر)
 • عدم امکان ترمیم و نیاز به تعویض در صورت لب پری(لمینت سرامیکی)
 • امکان ترمیم در صورت لب پری (کامپوزیت ونیر)

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

پاسخ به این سوال بیش از هر چیز به انتخاب شما وابسته است. مراجعین بسیاری پس از حضور در کلینیک های دیگر برای کامپوزیت دندان دچار مشکل شده اند. متاسفانه انتخاب نادرست پزشک به خاطر قیمت کمتر و یا شرایط های ویژه ای که برای جذب مشتری میگذارند، باعث شده که تعداد کامپوزیت های ناموفق زیاد شود. بو گرفتن دهان، غیر طبیعی شدن دندان ها بعد از کامپوزیت، استفاده از جنس نامرغوب و عدم ظرافت مشکلاتی است که ایجاد خواهد شد. اگر در انتخاب پزشک خود دقت نکنید. پیشنهاد ما این است که حتما و حتما به سراغ متخصص بروید. از سپردن دندان هایتان به افراد غیرمتخصص خودداری کنید. چرا که هزینه نهایی خراب شدن دندان هایتان بیشتر خواهد بود.

بنابراین برای انتخاب روکش زیبایی دندان، حتما به نظر متخصص تان گوش کنید. چرا که جزییات صورت در انتخاب نوع روکش تاثیرگذار است. با انتخاب پزشک متخصص و مشورت با او در نهایت میتوانید از سلامت و زیبایی دندان تان در کنار هم لذت ببرید.

نمونه کارهای کامپوزیت دندان

 

 

296 دیدگاه. Leave new

 • سلام من دو تا دندونای جلو فک بالام فاضله زیادی و میخام این فاصله از بین ببرم پیش چند تا دکتر برای مشاوره رفتم یکی میگه ارتودنسی کن یکی میگ مواد بزار لای دندون پر کن یکی میگه کامپوزیت نمیدونم چیکار کنم الان میترسم ارتودنسی جواب نده و از سیم بدم میاد و کامپوزیتم کنم مگرانم خیلی درشت بشه دندونام

  پاسخ
  • سلام، معاینه لازمه. ولی در صورتیکه گفتن ارتو لازمه با کامپوزیت ونیر خیلی بزرگ میشن

   پاسخ
  • سلام خسته نباشيد براي كامپوزيت دندان ها بايد تراشيده بشن؟؟؟ بعد كامپوزيت اسيب به دندان خودمون نميزنه ؟؟هزينش براي فك بالا چقد نيش تا نيش؟

   پاسخ
   • نه برای کامپوزیت دندان تراشیده نمیشه. کامپوزیت یک‌ماده ترمیمی هست که اصلا به دندان آسیب نمیزند و در موارد پوسیدگی هم پوسیدگی خارج و جای آن کامپوزیت قرار میگیرد. هر دندان ۸۰۰۰۰۰
    البته حتما باید معاینه شید تا مشخص شه که برای شهص سما قابل انجامه با نه چون شرایط فکی، دندانی و فرم صورت و لب باید اجازه بده که در نهایت نتیجه زیبا دیده شه
    برای پاسخگویی سریعتر میتوانید در تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال نمایید

    پاسخ
    • هزینه کامپوزیت فک بالا ۸۰۰ تومن یا واحدی ۸۰۰

     پاسخ
    • سلام .خسته نباشید . دندونای فک بالام خیلی کم از هم فاصله دارن و یجوری حساس شدم نسبت بهشون . چه روشی رو پیشنهاد میکنید برای رفع فاصله و همچنین زیبایی بدون اینکه فرم یا سایز دندونام بد بشه و کاملا طبیعی بنظر برسه لمینت یا کامپوزیت و اینکه چ
     ه نوع کامپوزیتی ؟ممنونم

     پاسخ
     • سلام کامپوزیت ونیر. انواع خوب کامپوزیتها هستن…

     • سلام ببخشید واسه مرتب کردن و سفید کردن دندان باید از کدوم روش استفاده کرد که بهههترین روش باشه و ضرر ی نداشته باشه؟

     • سلام حتما باید ببینیم دندونا رو تا بگیم چه روشی برای شما مناسب هست، ولی روشها از جرمگیری تا بلیچ و لمینیت کامپوزیتی هیچکدوم آسیبی نمیزنن. ولی لمینیت سرامیکی دندان تراش میخورد

    • سلام ببخشید من دوتا از دندون های فک بالام جلو و ناهماهنگ اند ولی بقیه خوبن دندون هام هم یکم زرد رنگ اند میخواستم بدونم چه کاری برای هماهنگ و صاف کردن دندون هام و تغییر رنگشون انجام بدم ؟؟
     و اینکه اگه دندون های بالا رو کامپوزیت کنم باید دندون های فک پایین رو هم با اون هم رنگ کنم یا خیلی فرقی نداره

     پاسخ
    • هسلام من بعضی از دندونام روکشه بعضی از دندونامم ریخته اینجوری بگم فقط ۸تا دندون پایین سالمه ولی اونا هم زرد شده خیلی دندونام افتضاحه شما چه کاری پیشنهاد میدید که دندونام ی دست سفید بشه

     پاسخ
   • سلام میشه لطفا شماره واتس آپ یا تلگرامتونو بدید؟

    پاسخ
    • سلام. سوالتون رو بفرمایید همین جا پاسخ داده میشه

     پاسخ
    • سلام منم دندونام همش خرابه به جز چن تا دندون جلوییم الان دارم عصب کشی و پر میکنم میخوام بدونم پشویا رو که روکش میزنم جلوییا رو میشه کامپوزیت کرد?

     پاسخ
     • سلام بدون معاینه‌کلینیکی نمیشه گفت که کامپوزیت قابل انجام‌هست یانه. نه فقط برای شما، بلکه کلا برای همه افراد

   • سلام من دندان های خرگوشی دارم و این منو اذیت میکنه ایا میشه با کامپوزیت یا لمینت کاری کرد که این مشکل حل بشه؟

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من سه سال پیش دندون جلو رو پر کردم و بعد از مدتی بین خط پر شده زرد شده و یکی از دندون های پر شده، پوسیده شده و وقتی چیزی؟میخورم دندون هام تیز میشه.
    اگه پوسیدگی برداشته شود به نظر شما لمینت بهتر هست یا کامپوزینت.
    یه چیزی باشه که جنسش عالی باشه و ماندگاری بالا داشته باشه

    پاسخ
 • سلام
  دندونامو ونیر کردم ولی خیلی زود۲-۳روزه زرد میشه،جرمگیری قبل از ونیر خیلی سطحی انجام شده درصورتیکه دندونام خیلی زردشده بود،ممکنه تغییر رنگ مواد بخاطر زردی قبل ونیر باشه که خوب جرمگیری نشده یا بخاطر جنس مواد ونیر،البته سیگارم زیاد میکشم،چندباری هم موادشو تراشیده و عوض کردم اما فرقی نکرد ،واقعأ خسته شدم تورو خدا راهنمائیم کنید

  پاسخ
  • سلام شاید خوب پالیش نشدن

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر ببخشید من یکی از دندون های ردیف بالام سوار هست میشه بدون ارتدونسی کردن کامپوزیت کرد؟

    پاسخ
    • سلام بدون دیدن نمیشه گفت.

     پاسخ
    • سلام خسته نباشید،من دندونام جنسشون خوب نیس و طی بارداری و شیردهی کلا خراب شدن اکثرا شکسته و پوچ شدن دندونای جلومم شکسته بودن پر کردم که بسیار زرد و زشت شده الان میخوام لمینت کنم اما چون دندونام اوکی نیستن اگه بازم خراب و سیاه بشن بعد از لمینت کردن کاری میشه کرد؟

     پاسخ
     • سلام، مرحله بعدی یا روکش هست یا ایمپلنت

     • ســلام من دندونهای ردیف بالام ۳ واحـــدش روکــش شده ، آیا میشــه روی روکـش هم کامپوزیت کرد ، یه دونه از دندونهای بالام خراب بود ، اونو کشید و برای اینکه جاش روکش بزاره دندونهای بغلیشو تراش داد و سه واحد روکش برام گذاشته ولی اصلا راضی نیستم ، میشه روی روکش ها رو کامپوزیت کرد .؟
      ممنون میشم شفاف توضیح بدید …

     • سلام، نه امکان اینکه روی روکش کامپوزیت شه وجود نداره. در صورت عدم رضایت باید روکشها تعویض شن

     • سلام خسته نباشید من یکی از دندون های فک بالام عقب هست و بقیه همگی مرتب هستن و دوس ندارم ارتودنسی کنم آیا میتونم از روش ها استفاده کنم?

     • سلام بستگی به میزان عقب بودنش داره. تا به صورت کلینیکی نبینیم اظهارنظر خاصی نمیشه کرد

  • مهدی گل محمدی
   3 دی 1399 1:32 بعد از ظهر

   سلام من هفت هشتاازدندونام روکشیدم.بقیه هم اکثراخرابن.به نظرشمابه غیرایمپلنت،کدوم روش بهتره؟روکش کلی میشه بزارم؟هزینه اش چقدره؟سپاس

   پاسخ
   • سلام، روکش کلی نه، ولی دندون متحرک، پلاک یا دندون مصنوعی میتونید بزارید، اگر ایمپلنت نخواهید انجام بدید. ایمپلنت بهترین درمانه

    پاسخ
   • سلام وقت شما بخیر
    دندون های من نامرتب بود و ارتودنسی انجام دادم
    الان حساس می کنم دندان هام خیلی بزرگ هستند و به صورتم نمی یاد،برای زیبایی چکاری می اونم انجام بدم؟؟؟

    پاسخ
 • سلام و روز شما بخیر
  من یک سوال دارم
  فرق ونیر کانپوزیتی با کامپوزیت چیه؟
  مثلا من لابلای دندونای جلو رو با کامپوزیت برام پر کردن. این چه تفاوتی با ونیر کامپوزیتی داره؟

  پاسخ
  • سلام، ونیر کل سطح دندان را می پوشاند و مثلا از طریق آن می توان رنگ دندان را روشنتر کرد

   پاسخ
   • سلام من چندتا دنونامو البته دندون اسیاب درست کردم (عصب کشی) ودوتاش یکم ریخته شده دکتر میگه باید روکش بشه بنظرتون کامپوزیت جواب میده یا نه؟اخه روکش هم تراش میدن

    پاسخ
 • اگه دندونها ی جلو سوار بر هم باشه کدوم بهتر جواب میده؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام من ١٧ سالمه دندونای جلوم گردن کدومش برام خوبه ؟ هنوز زوده برام یا زود انجام بدم خوبه ؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من دودونای جلوم از نیمرخ بیرونتره و حالت بدجستگی داره دکترم گفته با کامپوزیت تراش میدم اوکی میشه ایا ضرر نداره و جلوتر نمیاد

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   8 دی 1397 12:03 قبل از ظهر

   سلام، قطعا برای پاسخ به سوالتون باید دندونتون رو ببینیم، میزان جلو آمدگی، فرم صورت…همه دخیل هستت

   پاسخ
 • سلام وقتتون بهیر ببخشید من میخام کامپوزیت انجام بدم بیمه نیروهای مسلح دارم گفتن ۷تا دندون رو ۲۵۰تومنش رو قبول میکنه و بقیشم خودم بایدپرداخت کنم شماهم اینکارو میکنید یا خیر؟؟؟چون من تنها آرزوم سفید شدن دندونامه دیگه هیچی نمیخام

  پاسخ
 • من ارتودنسی کردم قبلا ولی خب دندونام خیلی خوب نشده و پستی بلندی داره لمینت خوبه برام یا کامپوزیت؟!

  پاسخ
  • باید حتما ببینیم، چون فرم صورت و محل قرار گیری دندانها نسبت به هم و دندانهای بالا نسبت به لب بالا و صورت بسیار در تصمیم گیری نوع کار موثر هستند

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  میخاستم بدونم اگر دندونها رو کامپوزیت یا لمینت کنیم باید همیشه و دائم روی سطح دندانها باشه؟یعنی بعد چندسال نمیشه برش داشت؟

  پاسخ
 • سلام!
  قيمت كاشتن سه دندان چقدر ميشه؟

  پاسخ
  • قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و دویست هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد.
   هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.

   درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان دارند.

   پاسخ
  • سلام.وقتتون بخیر.ببخشید خانم دکتر میشه ازنظر بوی دهانبعد از کامپوزیت یا لمینت توضیحی بدید چون من به بوی بد دهان حساسم ولی دوست دارم انجام بدم. و نیزبهداشت خاصی نیازدارد؟ با تشکر

   پاسخ
 • سلام من قد دندونام کوتاه و بلند داره. با کامپوزیت یا لمینیت درست میشه؟

  پاسخ
  • سلام، حتما باید معاینه شید …. میتونید یه عکس از لبخندتون و یه عکس در حالیکه دندونی عقب رو همه و لبها بازن بگیرین، شاید تا حدی بشه گفت
   تلگرام 09031224012

   پاسخ
 • سلام شما اقساطی هم کامپوزیت انجام میدین?

  پاسخ
 • با سلام
  من ده روز پيش ونير مامپوزيت اي پي اس (روشن ترين رنگش)انجام دادم
  متاسفانه حداقل سه درجه رنگش كمتر شده
  وحاشيه هاي دندونام كنار لثه ها و شكاف دندانها زردشده انگار جرم گرفته.
  خيلي ناراحتم دليلش چي ميتونه باشه.
  من دندونانم تراش نخوردن و لايه بسيار نازكي از كامپوزيت استفاده شده.ايا ضخامت كم باعث شده رنگ دندان هاي زيرين رو به خودش بگيره يا عامل ديگه اي هست.لطفاراهنماييبفرماييد.چه كار بايد بكنم تا رنگ روز اول ثابت باقي بماند.
  خيلي ممنون

  پاسخ
  • متاسفانه تا نبینیم نمیشه گفت دلیلش چی هست. شما تنها کاری که میتونین بکنین، غذاهای رنگی مول زردچوبه دار نخورین، سیگار چایی و قهوه و اینا کمتر مصرف کنین…
   ولی خوب تو ده روز اینقدر تغییر رنگ نمیده، شاید چشمتون به رنگش عادت کرده
   در مورد پروتز موقت برای درمانهای بازسازی کامل بر پایه ایمپلنت:
   زمان بین کاشت ایمپلنت و شروع انجام پروتز حدود ۴ الی ۶ ماه با توجه به فاکتورهای تعیین کننده است. با توجه به اینکه بازسازی کامل باید انجام شود پروتز موقت به صورت دست دندان میباشد. در این فاصله زمانی، فرد به پروتز موقت نیاز دارد ولی برای استئو اینتگریشن موثر به بیماران توصیه میشود که در صورت امکان فقط در موارد ضروری از آن استفاده کنند. و به طور مثال زمانی که در منزل هستند استفاده نکنند تا به ایمپلنتهای در حال جوش خوردن فشار وارد نیاید.
   مورد دوم اینکه از این پروتز بعدا استفاده نخواهد شد و کاملا موقت هست، چه در مورد بازسازیهای کامل ثابت که بر پایه ۸ ایمپلنت هست و چه در مورد اوردنچرها که بر پایه ۳ یا ۴ ایمپلنت هستند، تنها در مواردی که بر پایه دو ایمپلنت هست ممکن است استفاده شود.
   با توجه به موارد فوق: توصیه به عدم استفاده در اکثر موارد ، عدم استفاده از آن در پروتز نهایی و داشتن هزینه جداگانه، بیماران معمولا تمایلی به داشتن پروتز موقت ندارند.

   پاسخ
 • باسلام وخسته نباشید من دندون جلو بالا تقریبا ۴سال پیش از وسط شکست بعد ۱سال دندون کشیدم الان میخام دندون بکارم چقدر هزینه و وقت رو در بر میگیره ممنون

  پاسخ
  • سلام
   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و پانصد هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   است. فاصله زمانی پروتز (روکش) و جراحی (کاشت) ایمپلنت به طور معمول بین سه الی شش ماه است که بسته به شرایط استخوانی و محل ایمپلنت و وجود یا عدم وجود جراحیهای بازسازی دارد. این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن ایمپلنت در استخوان است.

   پاسخ
 • (میلاد)شهروز لک،از آباده فارس
  3 دی 1398 8:29 بعد از ظهر

  سلام،وقت شمابخیر
  متاسفانه من بغیر از چهاردندان جلو(فک بالا)وشش دندان جلو(فک پایین)
  مابقی را یاکشیده ویاتنها ریشه آنها باقیمانده،دندانهای مذکورنیز،غیرازچهارتای آنها،مابقی ازقسمت پایین یعنی محل اتصال به لثه تخریب شده،که بتدریج خرابی
  بیشتر میشه،پرسش من اینه که،آیا ریشه ها را میشه روکش کرد،و دیگه اینکه توصیه شما برای ترمیم،چیه،و چه اقدامی بهتره که انجام بدم،؟قبلا از شما،بخاطر
  هزینه وقتتون به جهت پاسخگویی،و نیز تاسیس این درگاه،تشکر،و دست شمارو میبوسم،امیدوارم پیوسته سلامت وپایدار باشید،باتشکر میلاد از فارس

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر. حتما معاینه و رادیوگرافی لازمه تا مشخص شه دندانهای باقیمانده قابل نگهداری هستند یا نه. درمانهایی که کلا در این شرایط میشه استفاده کرد ۱) پروتز متحرک یا پلاک ۲ ) پروتز بر پایه ایمپلنت. که برای هر دو درمان نیز شرایط دهان و وضعیت استخوانها و بافتها باید بررسی و معاینه شوند که قابل انجام بودن انها مشخص شود. به الطبع بهترین درمان به لحاظ راحتی فرد در صورت قابل انجام بودن ایمپلنت است. و در آخر اینکه اگر بهداشت دهان رعایت نشه ایمپلنت نیز مثل دندان خدادادی خراب میشه.

   پاسخ
   • سلام. وقتتون بخیر. دکتر جان من ۳۵ سالمه و دندون عقل فک پایین سمت چپم نهفته س و چندسال پیش دکتر گفت که نیاز به عمل فک داره که خطرناکه و منصرف شدم. حالا از همون سمت دومین دندانم نصفش ریخته. به نظرتون میشه دندون رو بکشم و ارتودنسی کنم که بیشتر از این باقی دندونام نامنظم نشه یا اینکه پرش کنم؟؟؟ البته جنس دندونام آهکی هست. ممنون میشم راه حلی رو بهم پیشنهاد بدین. با تشکر

    پاسخ
   • الآن بنده ۵۵ سالمه میخواما پروتز فک بالا و پایین بگذارم لطفا بفرمائید چند واحدایمپلنت لازمه برای پایه ها ۲-چنانچه ریشه سالمی داشته باشم میتواند ه جای یکی از ایمپلنت ها عمل کند۳-ایمپلنت کره ای اما پروتز درجه یک ممتاز کلا چقدر هزینه داره بدون مخارج پیش بینی نشده۴-این پروسه سه ماهه که دندان ندارم را چگونه بگذرانم
    سپاس از توجهتون

    پاسخ
    • برای هر فک کامل، پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت، معمولا ۸ ایمپلنت مورد نیاز است.
     اگر ریشه یا دندانی خوب باشد درصورتیکه در طرح درمان تداخل نکند، نگهداری میشود.
     در مورد سه ماه میتونید دنچر یا دست دندان موقت بگیرید. هر فک حدود شصت میلیون.

     پاسخ
 • ایا ونیر کامپوزیت با کامپوزیت دندان فرق دارد؟کدامیک بهتر است؟

  پاسخ
  • کامپوزیت دندان در اصل اسم یک ماده هست نه مار ولی به اصطلاح متداول به کامپوزیت ونیر، یا لمینیت کامپوزیتی، کامپوزیت دندان هم میگن.
   برای اطلاعات بیشتر میتونید اینستاگرام رو ببینید و یا مقالات وبسایت رو مطالعه بفرمایید

   پاسخ
 • سلام ببخشید من دوتا دندان های نیشم بالاتر از بقیه دندان هایم هستش میخاستم بدونم اگه بخام کامپوزیت کنم قبلش باید ارتودنسی انجام بدم یا نه؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام، من فک کوچیکی دارم و دندانهای پایینم روی هم اومده، برای کامپوزیت باید ارتودنسی انجام بدم؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر با بیمه داناقرارداد دارید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر کامپوزیت بعد چند سال نیاز به ترمیم داره؟ایا اصلا نیاز به ترمیم داره؟

  پاسخ
 • سلام من دندان 5تا7بالا را از دست دادم یه کمی هم فکم تحلیل رفته نیاز به سینوس لیفت هم دارم هزینه جراحی وایمپلنت چنده

  پاسخ
  • سلام، قیمت(فعلا) هر ایمپلنت کره ای Dentis چهار میلیون و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC پنج میلیون میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد. لازم به ذکر است نصف هزینه زمان جراحی و نصف هزینه زمان ساخت پروتز دریافت میشود. این در صورتیست که تغییر ناگهانی به میزان زیاد در مبلغ دلار یا قطعات ایجاد نشود.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد. بستگی به وسعت مورد نیاز دارد.

   پاسخ
  • سلام خانم دکتر من دندون های فک بالام از هم فاصله دارن و یکی از دندون هام رو کشیدم دیگه در نیومد ولی فک پایین دندون هام فاصله ندارم بنظرتون باید کدوم رو انجام بدم ؟

   پاسخ
 • سلام وققتون بخیر من 18سالمه 2تا دندونای فک بالام بزرگ و جلوتر از بقیس و وسطشونم سیاه شده بخوام کامپوزیت کنم باید قبلش ارتودنسی کنم؟

  پاسخ
  • سلام، حتما باید ببینیم، میزان جلو بودن دندون و روابط دندونها بالا و پایین نسبت به هم و رابطه فکین نسبت به صورت بسیار تعیین کننده هست

   پاسخ
 • سلام.من دو سال پیش لمینت کردم .چون فاصله داشتن دندونهام.الان بنظرم کامپوزیت ونیر خیلی زیباتر و شیکتره.میشه لمینت هام رو بردارم؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام.من ۱۵سال پیش ۴تا دندون جلوم پوسیده شد.روکش کردم.بعدها متوجه شوم فرم دندونی ک گزاشته برام هم رنگش بده هم اندازشون.طوری ک خجالت میکشیدم.الان چی ب نظر شما مناسبه برای من.از لحاظ کیفیت و زیبایی و قیمت؟؟؟

  پاسخ
 • سلام.من ۱۵سال پیش ۴تا دندون جلوم پوسیده شد.روکش کردم.بعدها متوجه شوم فرم دندونی ک گزاشته برام هم رنگش بده هم اندازشون.طوری ک خجالت میکشیدم.الان چی ب نظر شما مناسبه برای من.از لحاظ کیفیت و زیبایی و قیمت؟؟؟

  پاسخ
 • سلام.من دوتاازدندونای جلوفک بالام نامرتبه .یکیزازدندونام بالاتره یکی پایینتر.بعدموقع خندیدن لثه هام مشخص میشه میخواستم بپرسم جراحی لثه لازم داره واینکه لمیننت خوبه یاکامپوزیت

  پاسخ
 • با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما
  من دوتا از دندان فک بالا روی هم افتاده من باید کامپوزیت انجام بدهم یا لمینت؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر . من اواسط بهمن ماه ارتودنسی انجام دادم و بخاطر کرونا بعد اون دیگه مطب دکترم باز نشد و تا الان حدود پنج ماه هست که هیچ معاینه ای برام بجز جلسه ی اول انجام نشده.سوالم اینه که آیا ممکنه این مورد تو روند درمان تاثیر بدی بذاره یا طول درمان رو بیشتر کنه؟و اینکه چون من قبلش که دندونمو پر کرده بودم تو این مدت موادش درومد و دندونم که خالی شده خیلی اذیتم میکنه چیکار میشه کرد
  ممنون ازتون

  پاسخ
  • سلام، بله طول درمانتون بیشتر میشه. و حتما باید درمان دندونهایی که خالی شده رو پیگیری کنید، چون دندوناتون از دست میرن…

   پاسخ
 • هزینه کامپوزیت دندان فک بالا و پایین رو میخواستم بدونم

  پاسخ
 • سلام ،خسته نباشید ،برای کامپوزیت ایا آمپول بی حسی زده میشه و اینکه اگر دندون های جلو روکش باشه امکان کامپوزیت روی آن هست.

  پاسخ
  • سلام، نه نیازی به بیحسی نیست. نه روی روکش نمیشه کامپوزیت کرد

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    دکتر من دندونام تنها مشکلی که دارن اینه که به اندازه کافی که دوس دارم سفید نیستن! البته اونقدری هم زرد نیستن که تو چشم بخوره! معمولین! میخواستم رنگ دندونام روشن بشن! البته نه مث رضا رشیدپور که انقدر سفیده که واقعا حال آدم به هم میخوره! و غیر طبیعی سفیده!! انگار سیمانیه دندوناش! من میخوام دندونام درخشندگی داشته باشن! هم ردیف بالا و هم ردیف پایین! خواستم بهم بگید کدوم روش واسه چیزی که میخوام اوکیه؟ و اینکه هم ردیف بالا و هم ردیف پایین چقدر هزینه‌ش میشه و چقدر زمان میبره انجام بشه؟!! من ادم کم طاقتی هستم و واقعا حوصله اینو ندارم هرروز برم و بیام کم‌کم کارم انجام بشه! امکانش هست اینی که میخوام یه جلسه یا نهایتا دو جلسه انجام بشه؟ پس سوالام اینا شدن: ۱- چه روشی برای چیزی که من میخوام خوبه که انجام بدم؟ ۲- چند جلسه نیاز هست(هر چلسه چند ساعت)؟ ۳- هزینه کارم دقیقا چقدر در میاد؟
    باتشکر فراوان از شما💚😍😘

    پاسخ
 • سلام قیمت ایمپلنت چقدر هست؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من دندون های نیشم از بقیه دندون هام جلوتر هستش و دندونپزشکم گفت ک ارتودنسی لازم داره ولی حقیقتش همین دندون های نیش خیلی بامزن و قیافمو بد نمیکنه و از هر کی نظر میخام میگن نه بابا خوشگلن نمیخاد ارتودنسی کنی . ولی کمی دندونام زرد هستن دلم میخواست ک کامپوزیت کنم . میخواستم بدونم میشه کامپوزیت کنم دندونامو؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دندونای بالامو زیر کونیا کردم ولی دکترم میگه پایینو انجام نده ممکنه پشیمون بشی.چی کار کنم?

  پاسخ
 • سلام من جنس دندونام بشدت بد ..درست میکنم اما بازم خراب میشه بهم گفتن لمینیت کن ..دندونای جلویی هستن و. میترسم دوباره باز خراب بشه مخصوصا که هزینه های دندون پزشکی بالاست ..بهم گفتن کامپوزیت بهتر از لمینت هست بنظر شما باید چیکار کنم باتوجه به زود خراب شدن و ترمیم چندبار دندونام لطفاً راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، برای اینکه دندوناتون خراب نشه نیاز به مگهداری مناسب دارید. حتما باید دندوناتون رو ببینیم تا بگیم چی مناسبتون هست

   پاسخ
 • قیمت هرواحد روکش زیرکونیا

  پاسخ
 • سلام عذر میخوام فاصله دندان های من 3.5میلیمتر هست میخواستم ببینم کدوم روش مناسب تره برا بستن فاصله، بی زحمت 1 ایمیل بزنید عکس بفرستم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید🙋روکش برای دندان های جلو دندان ها رو سفید تر نشون میدن و باعث زیبایی میشه ؟ و اینکه هزینه کامپوزیت طرح لبخند بیشتره یا روکش دندان های جلویی؟

  پاسخ
  • سلام، هزینه کامپوزیت کمتره. رنگ روکشها و کامپوزیتها رو میشه انتخاب کرد ، روشن یا رنگ دندون…

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    بنده زمان کودکی حادثه رخ داد و دندان پیشین مرکزی فک بالا شکسته شد که بعد دکتر از ریشه کشیدش
    الان 35 ساله هستم دکتر گفته نمیشه ارتودنسی کرد به علت سنم
    الان دندان نیش با کمی فاصله جای اون رو گرفته و بی نظم شده ردیف بالا
    شما بفرمائید بنده باید لمینت کنم یا کامپوزیت
    چند جلسه وقت میبره
    متشکرم

    پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  در کودکی به دلیل حادثه ی دندان پیشین مرکزی شکست که بعد دکتر دندان رو کشید
  الان 35 ساله هستم
  جای دندان رو با کمی فاصله دندان پیشین جانبی به حالت کج گرفته متاسفانه چندسال پیش دکتر ارتودنسی گفتن به دلیل سنم دیگه ارتودنسی تاثیری نداره
  الان بی نظمی تو فک بالا بوجود اومده
  درمان و راه حل مشکل من چی هست
  متشکرم

  پاسخ
 • من دندونام زرد رنگ شده و میخوام کامپوزیت کنم و توی دعوا یکی از دندونهام شکسته و رفته زیر اون یکی دندون میخواستم هزینه رو بدونم و اینکه نیاز به اردونسی هست یا خیر اگر هست کلا هزینهاش چقد میشه دندون جلوی هست

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید خواستم تفاوت بیلیچینگ با کامپوزیت و لمینت رو بدونم،،، بعد خواستم بدونم بیلیچینگ آیا چند مدت کارای داره و آسیب نمیزنه ب دندون، قیمت هر کدوم هم بگید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام
  من سه تا از دندون های جلو فک بالام روکش هست بعد از دو سال بین دوتاش فاصله افتاده
  میتونم با کامپوزیت درستش کنم؟

  پاسخ
  • سلام، نه با کامپوزیت نمیشه فاصله روکش رو بست، ولی علت ایجاد فاصله باید بررسی شه، گاهی تحلیل لثه و کاهش ساپورت استخوانی باعث ایجاد فاصله بین دندانها میشه

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من امروز با درد دندون رفتم دکتر البته چون دندونام ارتودنسی بوده و فک پایینم ریتینر دارم همچنان پیش متخصص اورتودنسی خودمم
  اما توی عکس opg تشخیص داده شد که دندون عقل سمت راست فک پایینم پوسیدگی شدید داره و پارسال دندون کناریشو کشیده بودم اما چون قراره ایمپلنت کنم دکترم گفت باید دندون عقلو بکشم ولی چون ایشون خودشون فقط کارای زیبایی انجام میدن و کارای ترمیمی نمیکنن امکانش هست به یه دکتر دیگه بدم بکشه؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  بنده 33 سالمه و حدود 7 تا دندونم خرابه قبلا هم پر کردم ولی خراب شده بعضا هم کشیدم بنده دوست دارم دندون طبیعی داشته باشم یه سایتی گفته بود میشه با استفاده از سلول های بنیادی کاشت اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین ممنون میشم بفرمایید

  پاسخ
 • سلام من لثه م درفک بالاو پایین تحلیل رفته، ایا برای انجام کامپوزیت لازمه که قبلش پیوند لثه انجام بدم یانیازی نیست؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من دندونای خیلی خوشفرمی دارم رنگشونم زیاد زرد نیس و مرتب مسواک میزنم ولی دوس دارم سفید مثل برف بشن باید لمینت انجام بدم یا کامپوزیت،، من منظور از واحد رو متوجه نمیشم ممنون میشم قیمت نهایی و کلی رو بفرمایید❤️

  پاسخ
 • من میخوام فک بالا رو لمینت برفی انجام بدم ،ولی رنگ دندانهای فک پایین خودم خیلی سفید نیست با اینکه خوب و یکدسته اما دو رنگ میشه، میتونم فک بالا رو امنیت و فک پایین رو کامپوزیت انجام بدم؟ یا هردو فک باید یه نوع باشه؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  برای زیبایی کامپوزیت رو پیشنهاد میدید یا لمینت؟

  پاسخ
  • سلام، معمولا کامپوزیت رو

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من دندونامو کامپوزیت کردم اماروزبعد ازروش میوفته
    سری اول لثه هام کامل ورم کرد.رفتم دکترهمش وجداکرد
    دکترگفت سه هفته صب کنم .باز رفتم لثم هنوزیه مقدار متورم بود امابااصرارخودم بازانجام دادن باز روز بعدش افتاد
    بنظرتون چرا اینطوریه

    پاسخ
    • احتمالا باند مشکل داره و ب توجه به اینکه لثه هاتون متورم شده، به احتمال ریاد به روش درستی انجام نشده

     پاسخ
   • سلام .من چندین سال پیش فکم شکستو الان دندونام خیلی بلند ب نظر میاد با کامپوزیت میشه رفع بشه

    پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید من متاسفانه تمام دندان هام خراب شده و اکثرا کشیدم در واقع می شه گفت دندانی تو دهانم نیست. حالا سوال من این بود که برای کاشت حداقل بیست تا دندان چقدر باید هزینه کرد؟ با تشکر.

  پاسخ
 • سلام، وقت بخیر، برای فاصله ای دو دندان جلو ، میشه کامپوزیت کرد؟ قبلا ارتودنسی کردم ولی به مرور بین دو دندان جلو فاصله ایجاد شده

  پاسخ
 • سلام چطور میتونم برای کامپوزیت وقت بگیرم

  پاسخ
 • سلام ، من ١٥ سال پيش دندون جلو رو عصب كشي كردم و با موادي كه رنگش تيره هست پُر كردن ميخواستم بپرسم ميشه روكش براش گذاشت يا دوباره بايد پُر كرد؟
  و سوال دوم اينكه پارسال دندون يكي مونده به دندون عقلم عصب كشي و روكش گذاشتم ولي روكش دندون اذيتم ميكنه ميشه روكش برداشت و ديگه روكش نزاشت ؟
  ممنون

  پاسخ
  • سلام سوال اول، باید معاینه شید و رادیوگرافیتون رو ببینیم، وضعیت درمان ریشه و پرکردگی، و با توجه به اون بگیم امکان روکش داره یا نه. معمولا با توجه به رنگ پرکردگی که گفتید باید روکش شه و با تعویض ترمیم معمولا جواب نمیده.
   سوال دوم، نه نمیشه دیگه روکش نشه، اگر ورداشته شه، باید عوض شه

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر،عرض ادب،
  پسری ۲۲ساله هستم ،دوتا دندان عقل پایینی من نهفته هست،گاها درد میگیره ولی خفیف،باید جراحی کنم؟! یا هنوز وقت دارم؟!
  چند دندان پزشک رفتم گفتن جراحی نمیکنند! آیا دندان پزشک عمومی می‌تونه جراحی کنه؟ شهرستان هستیم و جراح فک و دندان نداریم فقط دندان پزشک معمولی هست ..اونا هم میتونن جراحی کنن؟! تا چه سنی وقت دارم برای جراحی؟

  پاسخ
 • علی قربانی مقدم
  8 بهمن 1399 8:22 قبل از ظهر

  سلام 12عدد کاشت ایمپلنت انجام دادم 1ماه گذشته 1ماه دیگه باید صبر کنم 24دندان هر دو فک نیاز دارم راهنمایی میکنید مجموع هزینه ها رو

  پاسخ
 • سلام دوتا از دندوناي فك بالاي بنده روي هم قرار گرفتن وحالت خرگوشي دارند آيا با كامپوزيت كردن ميتوان آنهارا مرتب كرد؟؟روي هم افتادگيشون صاف ومرتب شدنشون با كامپوزيت امكان پذيرع؟؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید واسه مرتب کردن و سفید کردن دندان باید از کدوم روش استفاده کرد که بهههترین روش باشه و ضرر ی نداشته باشه؟

  پاسخ
  • سلام حتما باید ببینیم دندونا رو تا بگیم چه روشی برای شما مناسب هست، ولی روشها از جرمگیری تا بلیچ و لمینیت کامپوزیتی هیچکدوم آسیبی نمیزنن. ولی لمینیت سرامیکی دندان تراش میخورد

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  دندون جلو از بالا یک پریدگی در حد نیم میل داره با چه روشی میشه صافش کرد؟

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخير،من دو تا دندون نيش خارج از فك دارم،كمي بالاتر از رديف دندونهام،بنظرتون كامپزيت جواب ميده ،بقيه دندونهام رديف هستند

  پاسخ
 • سلام من دندان های خرگوشی دارم و این منو اذیت میکنه ایا میشه با کامپوزیت یا لمینت کاری کرد که این مشکل حل بشه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر خانم دکتر.. نظرات عزیزان رو که میخوندم فرمودید که باید عکس دندون هارو ببینید تا بتونید نظر بهتر و دقیق تری بدید. شماره تلگرامی یا واتساپی هست بشه براتون عکس ارسال کرد؟
  من دندونهای ردیف بالا،(دندان پیشین جانبی) فقط یکیشون کمی به سمت جلوعه. برای این یدونه دندون من برم ارتودنسی بکنم یا با کامپوزیت میشه یکاریش کر؟
  شـمـا پیشنهادی دارید؟
  “متشکرم”.

  پاسخ
 • سلام.من بیمه تکمیلی دارم که پرسیدم میگن اگر کامپوزیت کنی وزیبای نباشه هزینه رو بیمه میده.مگه کامپوزیت جزوه زیباییه؟

  پاسخ
 • من دندونام سالم و ردیف هستند فقط میخوام خیلی سفید و درخشان بشن ، آیا با جرمگیری به اسم بلیج فکر کنم ،اون سفیدی مدنظرم رو میده؟

  پاسخ
 • حمیدرضا سالاری
  3 اسفند 1399 5:46 بعد از ظهر

  با سلام من در فک بالا دندان آسیاب ندارم و ۵ دندان جلو روکش شده است وفک پایین ۶ دندان جلو سیاه شده و خراب است یه دکتر خوب لطف کن معرفی کنین که من اصفهان پیششون برمبرای ایمپلنت فوری

  پاسخ
 • سلام خسته نباشین آیا امکان تعویض روکش دندان هست واینکه با روکش دندان پوسیده میشه

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من دندانهای ۲ چپ و راست فک بالارو بصورت مادر زاد ندارم و عکسم گرفتم توی لثه نیست
  مشکلی که الان دارم اینه که دندونهام فاصله دارن و چون دندون های ۱ و ۳ خیلی پهن شده نمی تونم برای از بین بردن فاصله اونها رو پهن تر کنم
  یکی بهم گفت میشه با کامپوزیت ۴ تا دندون بالام رو تبدیل به ۶ تا بکنم
  آیا این حرف صحت داره؟

  پاسخ
  • سلام نه به این ترتیب نیست، البته حتما باید ویزیت شید. معمولا ابتدا فضای دندونها باید با ارتودنسی تصحیح شه و بعد از ایمپلنت یا مریلند بریج استفاده شه. برای گرفتن نوبت میتونید به این شماره زنگ بزنید: 02126760580

   پاسخ
 • من فک بالام جلو تر از فک پایین، میخام کامپوزیت کنم واسه زیبایی، ولی میخام فک بالا هم بیاد سرجاش، چیکار باید بکنم

  پاسخ
  • باید حتما ویزیت شید، تصحیح جلو بودن فک بالا به میزان جلو بودن بستگی داره با ارتودنسی یا جراحی بسته به نیزان جلو بودن فک درمان میشه. البته میزان کم جلو بودن فک بالا به پایین کاملا طبیعی هست و باید فک بالا کمی جلوتر از فک پایین باشه

   پاسخ
 • سلام تصمیم به ترمیم دندونام دارم اما اطلاعاتم کمه،استحکام کامپوزیت بیشتره یا لمینیت سرامیکی از نظر شکستن و لب پر شدن؟

  پاسخ
 • سلام من دندونام الان ارتودنسی هست
  اما خب دندون دوتا دندون ۴ و ۵ پنج بالام به اندازه یه تار خیلی کم قهوه ایی شده میخواستم بدونم به جای پر نمیتونم از روش دیگه ایی استفاده کنم ؟؟یا اینکه باید پر کنم اول حتما بعد میتونم از روش کامپوزیت یا لمینت استفاده کنم چون داخل لبخندم میافته دندون ۴ و۵

  پاسخ
 • سلام به دلیل نامرتب بودن دندونام اقدام به روکش کردم. ۴ دندان جلویی را روکش تمام سرامیکی کردم. اما الان که دکتر روکش ها را برام گذاشته خیلی بزرگ هستن و رنگشون سفیده و با دندونای خودم فرق می‌کنه، مثل ۴ تا آدامس شیک هستند.
  از داخل هم دندونای پایینم با روکش‌ها به هم ساییده میشه.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • سلام خانم. دکترمن دندونام خراب شدن روکش بودایامیشه دوباره درستش کرد

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر، دندون دو فک بالای من چند سال پیش عصب کشی شده بود اما چند روز پیش دندون شکست و فقط ریشه باقیمونده، باتوجه به تعطيلات نوروز درمانگاه های شبانه روزی باز بودن و گفتن که باید روکش بشه اما نیاز به زمان داره و بعد از تعطیلات مراجعه کنم، امکانش هست شما زحمت ترمیم دندون رو در زمان کمتری بکشین؟و اینکه بیمه تکمیلی آسیا دارم، امکان استفاده از معرفی نامه آنلاین هست؟

  پاسخ
 • سلام خدمت شما من هیفده سالمه متاسفانه سه تا از دندونای آسیابم خراب شدن و دیگه نمیشه با پرکردن حلش کرد نظر شما چیه ؟ باید از چه روشی استفاده کنم؟؟

  پاسخ
 • سلام
  دکتر من پارسال رفتم دندون پزشکی و دکتر دوتا دندون جلوییم رو که تا نصف شکسته بود بعد از عصب کشی تراش داد و قالب گیری کرد و از جنس پرسلم روکش چسبوند که نمیدونم این یعنی لمینت یا روکش یا چیز دیگه ای اما بهم گفتن اسمش روکش از جنس پرسلم یعنی چینی همینطور دوتا از دندونهای دیگه ام رو
  یعنی 4 تا دندون بالایی روکش پرسلم کردم اما دندان‌های کناریش که مشکل کمتری داشت و نیازی با عصب کشی نداشت رو کامپوزیت کردم.الان 4 تا از دندونهای بالایی قسمت لبخندم روکش پرسلم و 4 تاش کامپوزیت و تفاوت رنگ دارن.کامپوزیت کمی کدر تر و دفرمه هم دراومده یکیش که دکتر گفته برم ترمیم کنه یا اصلاح کنه کارش رو اما روکش پرسلم که دکتر گفت جنسش چینی هست براق تر و زیباتر هست اما خب دندونم خیلی تراش خورد. انگار برای روکش دندون خیلی تراش میخوره.من تو مطب از دستیار سوال کردم که تفاوت رنگ کامپوزیت و روکش رو باید چیکار کنم منو مسخره کردن و گفتن اصلا مشخص نیست که تفاوتش یک ذره اس و فلان و بهمان اما من متوجه تفاوت رنگ و شکل ظاهری دندونام میشم و دوست داشتم دندونام شکل این عکسایی بشه که می‌بینیم لبخندشون واقعا زیبا تر شده و همه یکدست هستش.بله از دور مشخص نمیشه اما وقتی توجه میکنم کاملا مشخص 4 تا از دندونام فرق داره با 4 تای دیگه و چون دندون جلوییم هستش برام مهمه که یکدست دیده بشه.دندونهای آسیایی هم روکش کردم که از کاراییش راضی هستم اما رنگش از دندونهای جلوییم تیره دره و وقتی گفتم رنگشو اینبار نمی‌پرسید گفتن برای دندونهای انتهایی نیازی نیست.حالا اون زیاد اهمیت نداره چون خیلی دیده نمیشه ولی میخوام بدونم واقعا راهی نیست دندونای جلوییم یکدست بشه با کامپوزیت یعنی اگه بخوام رنگ و شکلش مثل پرسلم بشه باید باز تراش بدم و روکش کنم؟با کامپوزیت درست نمیشه؟
  خواهش میکنم بعد از بررسی کامنتم پاسخ رو برام ایمیل کنید.
  تشکر از زحماتتون

  پاسخ
  • سلام، اگر میخواهید یکدست بشه لمینیت سرامیکی انجام بدید، که هم مثل روکشها بشه و هم‌ خیلی نراش نخوره. البته تا زمانیکه دندوناتون رو نبینیم صد در صد نمیشه گفت. بهتره برای معاینه تشریف بیارید مطب.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر. من بیماری لوپوس سیستمیک دارم. چون سندرم شوگرن و خشکی دهان دارم دایما مشکل پوسیدگی دندان دارم. دارو هم پردنیزولون مصرف میکنم.به نظرتون امکان انجام کامپوزیت یا لمینیت دارم؟ کدومش بهتره؟

  پاسخ
  • سلام، لمینیت نه چون دندونتون تراش میخوره و خوب شما مستعد پوسیدگی هستید.
   در مورد کامپوزیت هم اگر انجام بدید باید خیلی حواستون باشه دایما چک آپ انجام بدید، چون در غیر این صورت خودتون متوجه پوسیدگیهاتون نمیشید و….

   پاسخ
 • سلام قیمت هر واحد لمینت و هر واحد کامپوزیت چقدره؟

  پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر من یکی از دندون های پیشین جانبی فک بابام یه مقدار کوتاه تره و میخوام با بقیه ردیف بشه توصیه شما لمینته یا کامپوزیت؟ و اینکه برای سفید کردن دندان جرم گیری باعث نمیشه بعدا دندان ها خاکستری رنگ بشن؟

  پاسخ
 • سلام من یه دونه از دندونام هم رنگش تغیر کرده هم نا همسانه الان نمیدونم لمینت کنم یا کامپوزیت .فقط برام ماندگاری و دوام زیاد مهمه

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من ۱۷ سالمه نزدیک به سه ساله ارتودنسی دارم و الان تقریبا تموم میشه و میخواستم لمینیت کنم فقط اینکه من دندون های فک پایین ام روبه به بیرون آن و فاصله خیلی کمی بین دندون های فک بالا پایین ام هستش دکتر گفتن میتونم جراحی کنم اما چون واقعا مقدار فاصله زیاد نبود بیخیال جراحی شدم و کلا از جراحی منصرف شدم میخواستم بپرسم امکان اینکه لمینیت کنم هستش؟؟

  پاسخ
 • سلام میه لطفا بفرمایید برای دندان جلو يا همان نیش که از زیر خراب شده پوسیده و یک بار هم کامپوزیت شده چه کاری مناسب تره کامپوزیت یا لمینت

  پاسخ
 • سلام ببخشید 2 تا از دندونای جلوم تو بچگی ضربه خورده و و نیفتادن شیری هستن الان 19سالمه و خیلی کوچیک شدن میخاستم ببینم میشه کامپوزیت کرد جای خالی دندون رو اگه دندون نداشته باشی

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  یکی از دوتا دندانهای جلویی بالام کمی انحراف داره خواستم بدونم با روشهای کامپوزیت یا لمینت قابل ترمیم هست؟

  پاسخ
 • سلام من دندونام مرتب هستن فقط میخوم روشنتر بشه کدوم روش پیشنهاد میدید

  پاسخ
 • سلام من دوتا دندون جلویی فک بالام یکم فاصله دارن.میشه کامپوزیت کنم ولی فاصلشون بمونه؟نمیخام پر بشه

  پاسخ
 • سلام یه سوال داشتم.من بین دندونام فاصله هس برا لمینت سرامیکی بازم باید تراش بخوره؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  کامپوزیت فک بالا باعث میشه دندون ها یه خورده جلوتر بیان?

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ،
  ایا روکش کردن دندان بهتر است یا لمینت !؟؟

  پاسخ
 • Slm, Leminet salem tare bara Dandan ya Kampozit

  پاسخ
 • سلام اونایی ک دندونشون خراب شده از بین رفته فقط ریشه مونده و اونایی ک ریشه هم نداره و جاشون خالیه میشه کامپ یا لمینت کرد

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر وقت به خیر
  من دندونامو از نظر پر کردن و ترمیم پوسیدگیهاشون اکی کردم چند سال پیشا. دندونام هم تقریبا ردیف هستن و هیچ مشکلی باهاشون ندارم فقط دوس دارم کمی سفیدتر بشن. الانم رنگشون خوبه البته، ولی تمایل دارم کمی روشن تر بشن همین. سوالام اینه چه روشی برام مناسب تره؟ کامپوزیت ونیر یا بلیچینگ یا چیز دیگه؟
  مرسی از حوصله و مهربونی شما🌸🌹🌻♥

  پاسخ
 • دندونای خواهرم مشکل خاصی از نظر ردیف بودن و سالم بودن و رنگ و اندازه ندارن.
  اما یدونه از دندوناش پوسیدگی داره و خورده شده که چون پشت هست دیده نمیشه؛ یکی دیگه شون به اندازه خیلی خیلی خیلی کم از بقیه جلوتر هست چون پشتش یه نیش دندون کوچولو وجود داره. هر دو تا دندون در فک بالا هستن. و دوس داره دندوناشو کمی سفید کنه ولی بقیه ردیف و مرتب هستن.
  سوال اینه:
  آیا این سه کار (پوسیدگی، برآمدگی کم، سفید کردن با کامپوزیت حل میشن یا آیا باید اول دندون پوسیده رو درمان کنه بعد بره دنبال زیبایی؟ اون دندون برآمده با همین کامپوزیت درست میشه یا راه حل دیگه ای داره.
  ممنون از توجه و مهربانی شما❤🌸🌹🌻🌼

  پاسخ
 • سلام آیا میشود دندان‌هایی که قبلاً روکش شده آمد را کامپوزیت کرد یعنی میشود بر روی روکش دندان کامپوزیت انجام داد

  پاسخ
 • ببخشید من کامپوزیت کاریزما زدم ولی قسمت داخلی دندونام رنگ دندونون خودمه و قسمت بیرونیش سفیده کامپوزیته …دکتر من کم کاری کرده یا روش کار همینه خواهش میکنم در اصرع وقت راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
 • سلاملطفا میشه بگین هزینه حدودی کامپوزیت سرامیکی چه قدر میشه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من دندونامو ارتودنسی کردم از نظر مرتبی هیچ مشکلی نداره فقط به مرور زمان یه مقدار زرد شده. شما راهکاری دارید؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر…‌‌منچندسال پیش دندان هام ارتودنسی کردم فقط میخام سفید بشن ترتیبشون خوبه….شما لمینت پیشنهاد میدید یا کامپوزیت….میخام ب جنس دندان هام آسیب وارد نشه

  پاسخ
 • سلام من دندونامو ارتودنسی کردم اما فک. بالام یکم شیب رو به جلو دارن.. الان میخام سفید بشن ب نطرتون بلیچ کنم یا کامپوزیت

  پاسخ
 • سلام من یکی از دندونای بالام دندونه دندونه شده خیلی ریز و دو تا دندون پایین و جلویی یکمی عقب جلو هست و یکم که مشخص نیست لبش پریده ولی در کل فرم دندون هام خوبه و رنگشم خوبه چون هر روز مسواک میکنم و خمیر دندون اصلا دوست ندارم که کامپوزیت یا لمینت کنم ولی میخوام دندونای زیبا تر و سالم تری داشته باشم چه راهی هست؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من دندونای جلوم قبلا پر کردم الان در حال ریزش هستن و دندون چهار و پنج ی سمتمم افتاده شما چه پیشنهادی دارید

  پاسخ
 • سلام دوتا دندان جلویی بالا من جای خوردگی مثل جای تخمه داره می‌خواستم ببینیم بهترین گزینه برای ماندگاری کدومه.روکش .لیمنیت یا کامپوزیت

  پاسخ
  • سلام ، اگر به علت تخمه ایجاد شده، کامپوزیت و لمینت ماندگاری نخواهند داشت. در روکش هم کل دندون تراش میخوره و حیفه، در نتیجه بهترین کار اینه، مصرف تخمه رو کم کنید و با کامپوزیت تون قسمت رو ترمیم کنید

   پاسخ
 • درود من دندون های عقب آسیاب پایین رو در دو طرف ندارم وحدود39سال دارم میخواستم بیینم نظرتون در مورد مصنوعی متحرک چیه وراه دیگه ای غیر ایمپلنت که هزینه بالا داره هست و هزینه متحرک پ چقدر میشه

  پاسخ
  • سلام، متحرک توصیه نمیکنم، مخصوصا با توجه به سنتون، تحلیل استخوان فکتون ادامه پیدا خواهد کرد و حتی میتونه تشدید هم بشه و دندانهای پایه برای دندون متحرک هم آسیب میبینن هم به لحاظ لثه و ساپورت ایتخوانیشون و هم پوسیدگی. بهتره ایمپلنت کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.