تکمیل درمان با ایمپلنت چه مدت زمان می برد؟

طول مدت درمان ایمپلنت به چند عامل بستگی دارد که با توجه به هر بیمار متفاوت است. به طور مثال اگر حجم استخوانی که قرار است ایمپلنت در آن کار گذاشته نشود، کافی نباشد، دندانپزشک مجبور است که پیوند استخوان انجام دهد.

درمان ایمپلنت از مرحله کاشت (جراحی) تا روکش روی ایمپلنت (پروتز) یا به اصطلاح طول درمان ایمپلنت، به طور معمول سه الی شش ماه زمان نیاز دارد.

طول درمان ایمپلنت

درمان ایمپلنت چند مرحله دارد؟

درمان ایمپلنت شامل دو مرحله جراحی (کارگذاری ایمپلنت در فک) و پروتز (کار گذاری روکش روی ایمپلنت) می باشد. در صورتیکه درمان ایمپلنت نیاز به جراحی های بازسازی داشته باشد(به علت کمبود استخوان فرد)، این بازسازی یا همزمان با جراحی کاشت دندان  انجام می شود یا در موارد پیچیده که میزان زیادی استخوان از دست رفته باشد، نیاز به بازسازی یک مرحله قبل از جراحی ایمپلنت وجود دارد. در موارد معمول و عادی که یک مرحله بازسازی قبل از جراحی ایمپلنت نیاز نیست کل پروسه درمانی سه الی شش ماه طول می کشد.


طول درمان ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد؟

این زمان بستگی به موارد متعدد دارد، از جمله : فک بالا یا پایین، قسمت جلوی فک یا عقب فک، تعداد ایمپلنت و پیچیدگی کار، وجود یا عدم وجود جراحی بازسازی همزمان با جراحی ایمپلنت از عوامل تعیین کننده می باشند.

اگر در رابطه با ایمپلنت نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، این مقاله را حتما بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.