یک توضیح کلی درباره ونیر دندان

ونیر دندان که با نام لمینت نیز شناخته میشود، یکی از روش های درمانی ارجح در دندانپزشکی زیبایی است. ونیرها به خاطر روش ساخت و جنس سرامیکی شان، مرغوبیت خاصی دارند. در نتیجه این روکش ها اصالت خود را به دندانها میبخشند. به همین دلیل است که لبخندهایی با روکش ونیر، زیبایی منحصر بفردی دارد.

ونیر دندان، روکشی است که روی دندانهای فرد قرار میگیرد. متخصص این بخش از دندانپزشکی زیبایی میتواند با تجربه و ظرافتی که در دستور کار قرار میدهد، لبخندی متناسب و طبیعی ایجاد کند. اگرچه در تمامی روش های دندانپزشکی زیبایی همیشه مواردی وجود دارد که نتیجه نهایی قابل ارائه ای ایجاد نمیشود. صرف هزینه، زمان و سلامتی مراجع در چنین مواردی میتواند دچار آسیب جدی شود. اما چطور میتوانید جز آن موارد نباشید؟ اینجا برایتان خواهیم گفت. با دکتر غزال آرش راد در ادامه این مطلب همراه باشید تا سلامتی و زیبایی دندانهایتان تضمین شود.

به کجا مراجعه کنید؟

انتخاب پزشک، مهم ترین عامل در نتیجه کار است. کلینیک تخصصی دکتر غزال آرش راد، مجهز به تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته محیطی قابل اعتماد برای مراجعین ایرانی و ایرانیان خارج از کشور است. قبل از انجام ونیر دندان، در کلینیک تمامی معاینات اولیه و سوابق پزشکی مورد مطالعه قرار میگیرد. مهم است که وضعیت دندانهای مراجع پیش از درمان به شکل کامل بررسی شود. گاه استفاده از ونیر برای بعضی از دندانها امکانپذیر نیست. بنابراین باید مطمئن باشید که پزشک شما با علم به این موضوع پیشنهاد ونیر را انجام خواهد داد.

به عکس قبل و بعد مراجعین ونیر نیز بی توجه نباشید. ظرافت کار، تناسب با صورت و دهان از مواردی است که میتوانید با دیدن عکسها بررسی کنید. اگر موفق شوید تجربه دیگر بیماران را بخوانید و یا با آنها گفتگو کنید نیز به نتایج جالب توجهی درباره روش کار پزشک خود خواهید رسید.

آیا شما به ونیر دندان نیاز دارید؟

شاید با خواندن بخش قبل برایتان سوال شود که چه کسانی باید به فکر لمینت دندان خود باشند؟ روکش ها معمولا به کسانی پیشنهاد میشود که از رنگ دندانهای خود ناراضی اند. تغییر رنگ دندان میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. سیگار، مصرف کافئین و یا بهداشت نامناسب دندان میتواند از عوامل تاثیرگذار در تغییر رنگ دندانهایتان باشد. ونیر لمینت برای دندانهای جلویی نیز پیشنهاد میشود. چرا که این دندانها بیش از سایر دندانها در معرض دید قرار دارند. به همین دلیل استفاده از ونیر در زیبایی لبخند شما نقش بسزایی خواهد داشت. اما پاسخ به اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای لمینت دندان هستید یا نه، نیاز به بررسی بیشتری دارد. کلینیک تخصصی دکتر غزال آرش راد، روشی ایجاد کرده است که بیماران به راحتی بتوانند پاسخی برای این سوال خود داشته باشند. اگرچه فراموش نکنید که بررسی دقیق نیاز به مراجعه حضوری دارد. اما از روی تصویر وضعیت قرارگیری دندانهایتان میتوان به این سوال پاسخ اولیه داد. شما میتوانید از طریق شماره واتس اپ زیر با مطب در تماس باشید. عکسی از دندانهای خود ارسال کنید تا به شما بگوییم آیا میتوانید لبخندتان را به ونیر مزین کنید؟

موارد زیر را قبل از تصمیم درباره ونیر دندان در نظر داشته باشید:

  • سن مراجع باید بالای 18 سال باشد.
  • ونیر کامپوزیت تنها یک روز زمان شما را خواهد گرفت. اما برای لمینت باید جلسات بیشتری وقت بگذارید.
  • هزینه ونیر با توجه به نوع موادی که انتخاب میکنید، متفاوت خواهد بود.
  • ونیر لمینت برای دندانهای جلویی انتخاب بسیار مناسبی است. اما برای دندانهای آسیاب کارایی خوبی ندارند.
  • ونیر لمینت در مقایسه پرسیلن ونیر جایگزین های نازکتری هستند، اما اگر به خوبی روی دندانها کار نشوند، دندانها به سمت جلو قوس برمیدارد.

روند درمان در کلینیک دکتر آرش راد

در مرحله اول و پیش از شروع درمان دندانپزشک متخصص دندانهای شما را معاینه میکند. این مرحله گرچه ساده به نظر می آید، اما نقشی تعیین کننده در سلامت دهان و دندان شما خواهد داشت. پزشک در این مرحله درمیابد که آیا ونیر انتخاب مناسبی برای دندانهایتان است یا نه. بی شک عکسبرداری از وضعیت دندانها و ریشه نیز انجام خواهد شد. در نهایت با توجه به تجربه، پزشک متخصص به شما نتیجه را خواهد گفت. در این مرحله هر گونه علائم پوسیدگی و یا آسیب شناسایی میشود. بی شک پیش از انجام ونیر دندان، نیاز به برطرف کردن آسیب های دندانی خود دارید.

تهیه قالب

در این مرحله فضای دهانی شما برای انجام ونیر آماده است. شما در این مرحله دندانهایتان سالم است، در بهداشت کامل قرار دارد و هیچ آسیبی وجود ندارد. سپس پزشک برای انجام ونیر لمینت اندازه گیری های لازم را انجام خواهد داد. این اندازه گیریها میتوانند در تناسب نهایی و زیبایی دندانهایتان نقشی تعیین کننده داشته باشند. کلینیک قالب دندان های شما در پایان جلسه به لابراتوار میسپرد. تا آنها روکش لمینت دندانهایتان را آماده کنند. آماده سازی این روکش ها ممکن است سه تا چهار هفته زمان لازم داشته باشد.

معمولا برای انجام لمینت نیاز است که دندانهایتان تراش داده شود. ضخامت مناسب برای انجام ونیر لمینت با ونیر کامپوزیت متفاوت است. پزشک متخصص با تجربه ای که در این کار دارد میتواند تشخیص دهد که چه ضخامتی برای صورت و فک شما مناسب است. اگر این تشخیص اشتباه باشد، در پایان کار دندانهایتان حجیم به نظر خواهد رسید. باید بگوییم که ونیر درد ندارد. در مرحله تراش دندان، از کمی بی حس کننده استفاده میشود تا بیمار هیچ دردی را احساس نکند.

 قرار دادن ونیر دندان

پزشک متخصص ونیر لمینت را با استفاده از یک نوع سیمان مخصوص روی دندانهایتان قرار میدهد. در روش ونیر کامپوزیت تمامی این مراحله در یک جلسه انجام میشود. برای چسبیدن دندانها از یک نوع نور متمرکز مخصوص استفاده میشود. زمانی که ونیرها به دندان چسبیده شد، پزشک از شما میخواهد با باز و بسته کردن دهان خود، از قرارگیری درست لثه ها بر روی هم اطمینان حاصل کنید. حتی ممکن است برای اطمینان یک بار دیگر ویزیت شوید تا پزشک از قرارگیری درست و سفتی ونیر مطمئن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.