ایمپلنت تمام دندانها – بازسازی دهان بر پایه ایمپلنت

ایمپلنت تمام دندانها معمولا برای کسانی انجام می شود که نیاز به بازسازی کامل فک دارند. یعنی کسانی که به دلیل بالا رفتن سن و خرابی همه دندان ها و یا مشکلات احتمالی دیگر مجبور هستند که همه دندانهایشان را ایمپلنت کنند. شرایط دندان ها در ایمپلنت کامل با حالت های دیگر متفاوت است. در واقع این روش بسیار پیچیده تر از روش های دیگر است. در این مقاله دکتر غزال آرش راد درباره ایمپلنت تمام دندان ها و بازسازی کامل فک برایتان توضیح خواهند داد. هم چنین میتوانید با ارسال عکس به این شماره مشاوره دندان پزشکی دریافت کنید:

ایمپلنت تمام دندانها

بازسازی کامل دهان با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت (ایمپلنت تمام دندانها)

معمولا برای ایمپلنت تمام دندانها به هشت پایه ایمپلنت در فک بالا و هشت پایه ایمپلنت در فک پایین لازم است. در هنگام بازسازی دندانها با پروتز معمولا در هر فک دوازده دندان در نظر گرفته میشود که از تعداد ایمپلنتها چهار عدد بیشتر است. روکشهایی که دارای پایه ایمپلنت نیستند پونتیک نامیده میشوند. اما این در شرایطی است که استخوان کافی موجود باشد.

در صورت عدم وجود استخوان نیاز به بازسازی فک میباشد. یکی از بازسازیهای مورد نیاز شایع، جراحی سینوس لیفت در قسمت خلفی فک بالا میباشد. در این نوع بازسازی غشا سینوس به سمت بالا برده میشود و فضای بوجود آمده با پودر استخوان پر میشود. لازم به ذکر است که با کشیدن دندان در خلف بالا از یک سو استخوان فک دچار تحلیل میشود و ارتفاع عمودی خود را از دست میدهد، از سوی دیگر سینوس فک بالا با عدم حضور ریشه دندانها به سمت پایین حرکت میکند. در نتیجه استخوان فک بالا در قسمت خلف از دو جهت ارتفاع عمودی خود را از دست میدهد. با انجام سینوس لیفت، مقداری از این ارتفاع عمودی بازیابی و بازسازی میشود. در فک پایین بازسازی فک سختتر میباشد. در صورت نیاز به پیوند معمولا نیاز به پیوند استخوان از برخی استخوانهای بدن در شرایط بستری بیمارستانی میباشد.

هزینه بازسازی کامل یک فک با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

تعداد پایه ایمپلنت (معمولا هشت عدد) ضربدر قیمت تمام شده یک ایمپلنت به اضافه تعداد پونتیک (معمولا چهار عدد) ضربدر قیمت پونتیک. در صورتیکه جراحیهای بازسازی فک مانند سینوس لیفت انجام شود، هزینه جداگانه خواهد داشت. برای دریافت جزییات بیشتر درباره قیمت با کلینیک تماس بگیرید.

فیلم ایمپلنت دندان

در این ویدیو به صورت انیمیشنی میتوانید ببینید که چگونه ایمپلنت کل دهان و بازسازی کامل فک انجام می شود. اگر سوالی در این زمینه داشتید می توانید در انتهای همین مقاله کامنت بگذارید و یا با شماره واتس آپ مطب تماس بگیرید.

مزایای ایمپلنت کامل دندان

 • حفظ حالت استخوان فک و صورت: زمانی که ایمپلنت در فک و دهان قرار می گیرد، یکپارچگی فک حفظ می شود و از بین رفتن استخوان به طور کامل از بین میرود. در واقع می توان گفت ایمپلنت در حفظ شکل فک و صورت تاثیر مهمی دارد و لازم است دندان از بین رفته خیلی سریع جایگزین شود. در ویدیو مقابل می توانید تغییر حالت فک را مشاهده کنید.
 • افزایش اعتماد بنفس بیمار: دندان، عضو زیبایی صورت است. با داشتن دندان های سالم و یک دست، لبخند شما بسیار زیباتر می شود. از مزایای ایمپلنت کامل دندان ها برای بیمارانی که دندان خود را از دست داده اند، بهبود صورت و در نتیجه افزایش اعتمادبنفس است.
 • بهبود دائمی دندان: با ایمپلنت تمام دندان ها در واقع عملکرد گفتار و جویدن در بیمار نیز بهبود میابد. نکته قابل توجه در این روش این است که این بهبودی به شکل دائمی خواهد بود.

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت کل دهان انجام دهند؟

ایمپلنت همه دندان ها معمولا برای کسانی که از نظر عمومی سلامت کامل دارند، میتواند انجام شود. اما شرایط هایی وجود دارد که باید با تشخیص پزشک به سراغ ایمپلنت دندان رفت. به عنوان مثال سرطان های بدخیم می تواند با روش های مختلف فعال شود و ایمپلنت به عنوان یک محرک عمل کند. در چنین شرایطی نیاز به تشخیص پزشک برای ایمپلنت است. همچنین بیمارهایی که سندرم استخوان شکننده یا پوکی شدید استخوان دارند، نیاز به مشورت با پزشک دارند تا درباره کاربردی بودن ایمپلنت شرایط شان بررسی شود. هم چنین کسانی که در حال پرتو درمانی هستند و یا دچار بیماری هایی هستند که مشکلات ایمنی در آنها وجود دارد، بهتر است ایمپلنت دندان را تا رسیدن به شرایط مناسب بدنی، انجام ندهند.

اگر شرایط ایمپلنت را نداشته باشید از چه روش هایی برای درمان بی دندانی استفاده می شود؟

اگر نیاز به ایمپلنت داشته باشید اما شرایط بدنی شما مناسب نباشد، با روش های دیگری متخصص ایمپلنت امکان این را دارد که بتواند ایمپلنت کامل دندان هایتان را انجام دهد. معمولا برای بیمارانی که دچار مشکلات استخوانی هستند و یا در دراز مدت، لثه هایشان صدمه دیده است، از پیوند استخوان میتوان استفاده کرد. هم چنین اگر ارتفاع استخوانی مناسب در فک وجود نداشته باشد، میتوان از روش سینوس لیفت برای بازسازی استفاده کرد. بنابراین برای درمان فک خود، نگران نباشید. روش های مناسبی برای درمان بی دندانی وجود دارد که می توانید با مراجعه به متخصص و بررسی شرایط خود، دوباره دندان های خود را به دست بیاورید.

سن مناسب ایمپلنت دندان

از هر زمانی که رشد فک متوقف شود، شما میتوانید ایمپلنت کامل دندان را انجام دهید. در واقع بعد از بیست سالگی این شرایط فراهم می شود که اگر نیاز به ایمپلنت دندان داشتید، با مراجعه به متخصص بتوانید ایمپلنت کامل دندان را انجام دهید.

آیا ایمپلنمت کل دهان دردناک است؟

باید بگوییم که هر جراحی و درمانی می تواند درد داشته باشد. وجود درد و ناراحتی پس از درمان کاملا طبیعی است. بنابراین منتظر آن باشید! اما این درد غیرقابل تحمل نیست. با قرص ها و مواردی که باید بعد از ایمپلنت کل دهان رعایت کنید این درد به حداقل می رسد. در نظر داشته باشید که در پروسه درمان، پزشک در کنار شما خواهد بود.

2 دیدگاه. Leave new

 • Nazariofficeial
  2021-02-25 12:30 ب.ظ

  درود بر شما
  سوال بنده هم همین براو رد قیمت تقریبی این روش هست که برای هر فک حدودآ چقدر هزینه در بر خواهد داشت و همچنین طول درمان این روش چه مدت می باش.
  با سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.