ایمپلنت دندان – همه چیز درباره ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان؟ انواع ایمپلنت چیست؟ کاشت دندان به چه صورتی انجام می شود؟ قیمت کاشت دندان چگونه است؟ این ها سوالاتی است که هرروزه فکر مراجعین را به خود مشغول کرده است. تنوع درمان های دندانپزشکی باعث سردرگمی بیماران شده است. مشکل دیگری که مراجعین با آن دست و پنجه نرم می کنند قیمت های متفاوت و تبلیغات گستره برروی کاشت دندان است.  آیا ایمپلنت فوری و کاشت دندان در ۱۰ دقیقه امکان پذیر است؟ دکتر غزال آرش راد سعی کرده اند در این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند.

ایمپلنت دندان

فهرست مطالب

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت پین هایی هستند که به نام فیکسچر نیز شناخته میشود. این پین ها از تیتانیوم خالص سازگار با بافتهای بدن ساخته میشود. پزشک متخصص پین یا پایه های ایمپلنت را درون استخوان فک به طریق جراحی قرار می دهد. در واقع پایه های ایمپلنت شبیه به ریشه های دندان عمل میکند. پروتز ثابت دندان و یا اوردنچر بر پایه ایمپلنت بر روی این پایه­ها قرار می­گیرد. در ادامه این مقاله درباره این دو نوع روش کاشت دندان برایتان بیشتر خواهیم گفت.

پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

همانطور که میدانید برای کاشت دندان و درمان بی دندانی روش های مختلفی وجود دارد. استفاده از دست دندان یا دندان مصنوعی، پروتز ثابت بر پایه ایمپلت و اوردنچر بر پایه ایمپلنت.

پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت درمانی است که فرد دندانهایی کاملا طبیعی و شبیه به دندان های اصلی خواهد داشت. در واقع در این روش، پزشک پس از بررسی وضعیت فکی بیمار و امکان درمان، پایه های ایمپلنت در فک کار میگذارد. سپس پروتز دندانی بر روی پایه ها قرار می گیرد. پزشک این پروتزها را بر روی پایه های ایمپلنت فیکس میکند. پروتزها قابل جابه جایی نیستند. پروتز ثابت، دندان هایی طبیعی و ظاهری زیبا به شما خواهد داد. اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی: پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اوردنچر بر پایه ایمپلنت یکی دیگر از روش های درمان بی دندانی است. در این روش پس از معاینه پزشک و و بررسی وضعیت فک، پایه های لازم برای ایمپلنت در فک قرار میگیرد. این پایه ها شبیه به مادینگی هستند. سپس دست دندانی که قابلیت قفل شدن در این مادینگی ها را دارد، روی پایه های ایمپلنت قرار می گیرد. میتوان گفت در واقع اوردنچر، ترکیبی از روش ایمپلنت دندان و دست دندان است. دست دندان به تنهایی لق است و به لثه ها در دراز مدت آسیب وارد می کند. اما در این روش، دست دندان بر روی پایه های ایمپلنت به گونه ای فیکس می شود که دندان ها تکان نخواهند خورد. بنابراین فرد با لقی دندان روبه رو نخواهد بود.  و در عین حال میتواند شب ها، دست دندان را از داخل دهان خود خارج کند. برای اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی کلیک کنید: اوردنچر بر پایه ایمپلنت

انواع ایمپلنت

امروز شاید بتوان گفت حدود صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد. ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن است. که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند. میتوان گفت که ایمپلنتهای معتبر دارای استخوان سازی مناسب در اطرافشان هستند. و تحلیل استخوان اطراف آنها کمتر است. و یا در حد صفر می باشد. به این ترتیب درصد شکست آنها بسیار کم است.

چه ایمپلنتی را انتخاب کنیم؟ تولید کدام کشور بهتر است؟

در رابطه با انتخاب نوع ایمپلنت، اولین موضوع اعتماد شما به پزشک متخصص است.در میان ایمپلنت های موجود، پزشک شما بهترین آن را که برای شما مناسب است، انتخاب خواهد کرد. عده ای از این برندها بسیار خوب هستند. اگرچه در بازار بین المللی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا وجود دارد. ولی با توجه به شرایط کشور باید ببینید که چه نوع ایمپلنت هایی در ایران وجود دارد. در واقع ایمپلنت ها به صورت بسیار محدود وارد ایران می شوند. و تمام سایزها و قطعات لازم همیشه موجود نیستند. گاه ممکن است مدت زیادی فقط صرف انتظار برای قطعه مورد نظر شود. بنابراین واضح است که انتخاب  ایمپلنت به عوامل زیادی از جمله رواج مدل مدنظر و هزینه برای مریض بستگی دارد.

پیشنهاد ما این است که انتخاب نوع ایمپلنت را به پزشک خود بسپارید. چرا که تجربه پزشک، اطلاعات کافی و عالی در این زمینه به او داده است. بنابراین متخصص شما می تواند بهترین نوع را به شما پیشنهاد دهد.

انواع ایمپلنت چه تفاوت هایی با هم دارند؟

انواع ایمپلنت و تنوع بالای آنها و تاثیر بزرگ آنها برروی قیمت کاشت دندان یکی از عوامل سردرگمی مراجعین است. علاوه بر انتخاب نوع ایمپلنت توسط بیمار بر اساس کشور سازنده و قیمت، هنگام انتخاب فاکتورهای زیر در نظر گرفته می شود:

 • قیمت
 • پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش
 • میزان استخوان در دسترس
 • میزان استحکام استخوان و زمان ایمپلنت.
 • اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد، می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.

بنابراین فاکتورهایی بیش از انتخاب بیمار در این موضوع دخیل است.

قیمت ایمپلنت و هزینه کاشت دندان چقدر است؟

در مطب دکتر غزال آرش راد، جراحی ایمپلنت توسط متخصص جراحی فک و صورت و پروتز توسط متخصص پروتز انجام می شود. در صورتیکه نیاز به جراحی بازسازی مانند سینوس لیفت باشد، هزینه ه­ای جداگانه خواهد داشت. این موارد در تعیین هزینه تاثیرگذارند:

 • نوع ایمپلنت
 • پزشک معالج و هزینه لابراتوار
 • در صورتیکه نیاز به جراحی های بازسازی باشد به هزینه این جراحی ها به قیمت ایمپلنت دندان اضافه خواهد شد.

قطعات ایمپلنت با توجه به برند و کارخانه سازنده قیمت متفاوتی دارد. علاوه بر قیمت قطعات، هزینه دندانپزشک متخصص و هزینه لابراتوار سازنده نیز به هزینه ها اضافه می شود. در مطب دکتر غزال آرش راد جراحی و کاشت ایمپلنت توسط متخصص جراحی و پروتز یا روکش آن توسط متخصص پروتز انجام می شود.

هزینه و قیمت کاشت دندان  چگونه مشخص می شود؟

برای هر بیمار در شرایط معمول پنج قطعه ایمپلنت لازم است. گاه پیش می آید در شرایط پیچیده­تر نیاز به قطعات بیشتری است. دو عدد از این قطعه ها در دهان بیمار برای همیشه قرار میگیرند: فیکسچر و اباتمنت. در نتیجه فاکتور های مهم در تعیین قیمت ایمپلنت دندان به تفکیک شامل موارد زیر می باشد:

 • قیمت ایمپلنت دندان
 • نوع درمان بی دندانی: پروتز ثابت یا اوردنچر
 • هزینه جراح و متخصص پروتز
 • پرداختی برای لابراتوار پروتز
 • و قطعات مصرفی

در نظر داشته باشید که استخوان فرد همواره بستری کاملا مناسب برای کاشت نیست. در بسیاری از مواقع ممکن است فک نیاز به جراحی بازسازی داشته باشد از جمله سینوس لیفت، پودر استخوان و  ….

کاشت دندان بهتر است یا بریج؟

آیا بهتر است فضای بی دندانی با ایمپلنت دندان جایگزین شود؟ یا اینکه با تراش دندانهای مجاور و پایه قرار دادن آنها پر شود؟ این سوالی است که بسیاری از شما از ما میپرسید. قطعا ایمپلنت دندان درمان ارجح است. با اینکه ممکن است به نظر بیاید که درمان با ایمپلنت هزینه بیشتری دارد، ولی در طول زمان به طور قطع درمان ارزانتری برای فرد است. دلایل این پاسخ موضوعات زیر است:

 • ایمپلنت دندان دندانهای مجاور فرد را دست نخورده نگه می دارد.
 • از تحلیل استخوان نیز جلوگیری میکند.
 • با تراش دندانهای مجاور کم کم آنها نیز مستعد پوسیدگی می شوند. و حتی ممکن است، در طول چندین سال یک یا چند عدد از دندانهای پایه از بین بروند. در نتیجه طول ناحیه بی دندانی بلندتر می شود. همچنین در طول زمان، استخوان ناحیه بی دندانی نیز تحلیل می رود. در حالیکه با جایگزینی ناحیه بی دندانی با ایمپلنت دندانهای مجاور آسیب نمی بینند. و استخوان آن ناحیه نیز از بین نمی رود.

اطلاعات بیشتر درباره بریج دندان:  بریج دندان چیست؟(انواع ,مزایا,معایب)

ایمپلنت فوری یا fresh socket چیست؟

ایمپلنتی که بلافاصله بعد از کشیدن دندان در جای آن قرار می گیرد. البته این عمل همیشه قابل انجام نیست. نیاز است که وضعیت فک بیمار برای درمان ایمپلنت فوری مورد بررسی قرار بگیرد. به طور کلی میتوان گفت موارد زیر بر روی انتخاب این روش درمانی تاثیرگذار است:

 • قطر ریشه دندان
 • تعداد ریشه های دندان
 • وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
 • نزدیکی به سینوس و یا عصب

همه مواردی که گفته شد، عوامل تعیین کننده در امکان یا عدم امکان ایمپلنت فوری هستند. نیاز به اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت فوری دارید؟ روی لینک مقابل کلیک کنید: ایمپلنت فوری

آیا کاشت ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

افرادی که رشد فکی آنها کامل نشده، امکان انجام ایمپلنت را ندارند. این سن حدودا هجده الی بیست سال به بالا است. تا هر سنی می توان برای افراد، ایمپلنت دندان را ایجاد کرد. در واقع در صورتی که فرد از لحاظ شرایط پزشکی و روانی سالم باشد. و دارای توان بدنی کافی برای تحمل جراحی باشد. در برخی بیماریهای مزمن مثل فشار خون و یا دیابت کنترل شده، با نظر جراح می توان ایمپلنت کار کرد.

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت گذاشت؟

مضرات سیگار را همگی میدانیم. سیگار باعث کاهش خونرسانی لثه و استخوان می شود. و درنتیجه درصد موفقیت ایمپلنت را حدود ۵% کاهش می دهد. البته این مورد بیشتر شامل افراد heavy smoker می باشد. به هر حال در صورتیکه سیگار از یک یا دو هفته قبل از جراحی تا زمان ترمیم محل جراحی(حدود چند هفته) بعد قطع شود، نتیجه بهتری بدست میاید.

ایمپلنت دندان جلو راحت تر است یا دندان آسیا؟

از لحاظ نبود محدودیت آناتومیک از جمله سینوس و عصب در قسمت جلو فک، مراحل کاشت به ظاهر راحتتر است. اما تبحر متخصص جراحی و پروتز در دندانهای جلو بسیار مهم است. زیرا ملاحظات زیبایی فاکتور کلیدی در ایمپلنت دندان های جلو هستند. عوامل مهمی که به تبحر دندانپزشک بسیار وابسته است:

 • محل قرار گیری
 • عمق قرار گیری
 • زاویه ایمپلنت و مدیریت پروتز

درباره ایمپلنت دندان جلو بیشتر بدانید:  هرآنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

آیا امکان جایگزینی ایمپلنت از دست رفته وجود دارد؟

درصد موفقیت ایمپلنت حدود ۹۸% است. ولی در شرایطی که ناموفق باشد، معمولا امکان جایگزینی مجدد ایمپلنت از دست رفته با یک ایمپلنت دیگر وجود دارد. جایگزینی ایمپلنت از دست رفته معمولا با بازسازی استخوان است.

آیا کاشت ایمپلنت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

خیر، کاشت ایمپلنت به جز موارد اندک یک جراحی سرپایی در مطب دندانپزشکی است.

آیا امکان اتصال دندان طبیعی به ایمپلنت(بریج) وجود دارد؟

قطعا نه خیر. امکان اتصال دندان طبیعی به ایمپلنت به علت تفاوت های ساختاری این دو به هیچ وجه وجود ندارد. در اوایل ابداع ایمپلنت ها چنین کاری انجام میشد. اما دندانپزشکان متوجه شدند که با این عمل هم ایمپلنت و هم دندان به مخاطره میافتند. به این ترتیب که به طور مثال اگر یک فضای بی دندانی به اندازه دو دندان داریم، قطعا باید دو ایمپلنت کاشته شود. و امکان این وجود ندارد که یک ایمپلنت گذاشته شود و فضای بی دندانی بی ایمپلنت و دندان توسط بریج (اتصال این دو بهم) پر شود.

جهت کاشت دندان باید به چه پزشکی مراجعه کنید؟

درمان کاشت ایمپلنت دندان بهتر است توسط تیم پزشکی شامل متخصص جراحی و متخصص پروتز انجام شود. زیرا کاشت دندان شامل دو مرحله درمانی کاشت ایمپلنت در استخوان فک و گذاشتن پروتز روی ایمپلنت کاشته شده، بعد از گذشت چند ماه است. در نتیجه مرحله اول کاشت به دلیل وجود ریزه کاریهای متعدد بسیار اهمیت دارد. این موارد عبارتند از:

 • محل ایمپلنت در استخوان
 • نحوه قرار گیری ایمپلنت نسبت به دندانهای مجاور
 • دندانهای فک مقابل
 • جهت و زاویه قرارگیری در استخوان
 • محل قرارگیری ایمپلنت نسبت به ارگانهای مهم در هر دو فک از جمله کانال عصبی و سینوسها

همه این موارد صد در صد در نتیجه نهایی تاثیر دارند. بنابراین لازم است توسط یک فرد متخصص جراحی انجام شود. مرحله پروتز در واقع حاصل نهایی صبر و زحمت چندین ماهه شما و پزشک تان است. در این مرحله دندان ها در دهان نمایان میشوند.

متخصص پروتز دندان

پروتز دندان از جهات زیادی مرحله مهمی است. پزشک متخصص پروتز باید موارد زیر را مدنظر داشته باشد:

 • باید دندانها را به گونه ای در کنار یکدیگر قرار بگیرند که زیبایی کامل در دندانها حاصل شود.
 • باید قابلیت تمیز کردن دندان ها راحت باشد.
 • نحوه قرارگیری آنها دندانها نسبت به یکدیگر باید طوری باشد که کمترین فشار به پایه های ایمپلنتی وارد شود.

و رعایت موارد دیگری که در ماندگاری ایمپلنت تاثیرگذار است. به دلایلی که گفته شود، بهتر است که پروتز دندانها توسط متخصص پروتز انجام شود. پروتز دندان علاوه بر علم به هنر نیز نیاز دارد تا بتواند متناسب با بقیه دندانهای فرد و اجزا صورت حداکثر زیبایی را به فرد بدهد. این موضوع بویژه در دندانهای قدامی و تا کرسی کوچک اول بیشتر حائز اهمیت است.

متخصص پروتز و ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت دندانی مانند دندان طبیعی حس دارد؟

با توجه به اینکه عصبی وارد ایمپلنت نمی شود، در نتیجه حس گرما سرما و درد مانند دندان طبیعی ندارد. اما چون در استخوان قرار می گیرد. و استخوان نیز زنده است، در نتیجه حس فشار را می تواند احساس کند. و همچنین فرد میتواند درد را در لثه تجربه کند.

چند ایمپلنت نیاز است؟

تعداد ایمپلنت برای دندانهای مختلف حالت های متفاوتی دارد. در این بخش درباره حالت های مختلف ایمپلنت به شما اطلاعات خواهیم داد.

به ازای هر دندان چند ایمپلنت مورد نیاز است؟

دندانهای انسان دارای تعداد ریشه های متفاوتی با یکدیگر هستند.

 • دندانهای قدامی و کرسی های کوچک فک پایین یک ریشه
 • کرسی های کوچک فک بالا و کرسی های بزرگ فک پایین دو ریشه
 •  کرسی های بزرگ فک بالا سه ریشه دارند.

ایمپلنت در واقع جایگزین ریشه دندان می شود. حداکثر برای هر دندان یک عدد ایمپلنت لازم است. در واقع میتوان کاشت دندان را به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • برای یک دندان از دست رفته یک ایمپلنت.
 • برای دو دندان قطعا دو ایمپلنت.
 • ولی برای سه دندان با توجه به قطر و طول ایمپلنت های قابل کاشت دو یا سه ایمپلنت مورد نیاز است.
 • در صورتیکه استخوان موجود ضعیف باشد یا قطر و طول ایمپلنتها کم باشد به ازای هر دندان :یک ایمپلنت
 • در صورت مناسب بودن استخوان و قطر و طول ایمپلنتهای قابل کاشت، برای سه دندان از دست رفته دو ایمپلنت کاشته می شود.

تعداد ایمپلنت لازم برای بازسازی کامل فک بالا با پروتز ثابت چند عدد است؟

حداقل تعداد دندان جهت بازسازی کامل فک بالا به صورت پروتز ثابت هشت عدد است. یعنی در صورتی که فرد فک بالای کاملا بی دندان داشته باشد، معمولا با هشت عدد ایمپلنت می تواند صاحب پروتزی شود که مشابه دندانهای طبیعی فرد در دهان او ثابت می شود. و قابل دراوردن توسط بیمار نمی باشد.

تعداد ایمپلنت لازم جهت باز سازی کامل فک پایین با پروتز ثابت چند عدد است؟

حداقل تعداد برای فک پایین شش عدد است ولی معمولا تا هشت عدد نیز مورد نیاز است.

تعداد ایمپلنت لازم جهت اوردنچر متکی بر ایمپلنت فک بالا چند عدد است؟

حداقل ایمپلنت لازم جهت پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت چهار عدد است.توضیحات بیشتر در قسمت اوردنچر

تعداد ایمپلنت لازم جهت اوردنچر متکی بر ایمپلنت فک پایین چند عدد است؟

حداقل ایمپلنت لازم جهت پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت فک پایین دو عدد است. ولی تعداد معمول ایمپلنت لازم بین دو الی چهار عدد است. تعداد را عواملی مثل میزان تحلیل استخوان و با دندانی یا بی دندانی فک مقابل تعیین میکند.

پیش از ایمپلنت چه کارهایی باید انجام شود؟

این سوالی است که بسیاری از بیماران از ما میپرسند. پیش از انجام ایمپلنت چه کارهایی لازم است انجام دهید؟ اگر قصد ایمپلنت دارید، این بخش میتواند پاسخ سوالات شما را بدهد.

آیا عکس خاصی برای ایمپلنت مورد نیاز است؟

برای بررسی دقیقتر استخوانی ناحیه ایمپلنت، پزشک از CBCT استفاده می کند. (عرض و ارتفاع استخوان را به صورت مقطع نشان میدهد.)

آیا سابقه جراحی لثه مانعی برای درمان ایمپلنت است؟

اگر بیماری لثه فعال وجود نداشته باشد مانعی وجو ندارد. مهم است که در صورت سابقه بیماری و جراحی لثه ترمیم به شکل کامل انجام شده باشد. در این صورت مانعی جهت درمان ایمپلنت وجود ندارد. البته در این افراد ریسک اینکه ایمپلنت ها دچار پری ایمپلنتایتیس (بیماری لثه ایمپلنت) شوند، از بقیه افراد بیشتر است. و این افراد برای ابتلا به پری ایمپلنتایتیس مستعدترند.

مراحل کاشت ایمپلنت:

 • جراحی و کاشت ایمپلنت
 • فاصله زمانی سه الی شش ماه جهت استئواینتگریشن
 • شروع مرحله پروتز و دندان

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره مراحل ایمپلنت دارید، کلیک کنید.

طول درمان ایمپلنت دندان

اگر دندان خود را بکشید و همزمان کاشت دندان انجام ندهید، حداقل دو ماه فاصله زمانی لازم دارید. در این مدت در محل بی دندانی استخوان تشکیل میشود. همچنین ایمپلنت می تواند همزمان با کشیدن دندان جایگزین شود. به این روش ایمپلنت فوری می گویند. ایمپلنت فوری شرایط خاص خود را دارد:

 • دندان مورد نظر عفونی نباشد
 • فطر ریشه دندان و  تعداد ریشه های دندان مذکور
 • استخوان موجود در فک بویژه به صورت طولی
 • نزدیک بودن یا نبودن ریشه دندان به سینوس.

پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع، امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری وجود دارد. زمانی که ایمپلنت را با تاخیر میگذارید، بهتر است که پزشک از ایمپلنت های کوچکتر و استوانه ای استفاده کند.

امکان کاشت دندان و نوع سیستم مناسب، تنها بوسیله معاینه ای که متخصص پروتز انجام میدهد امکان پذیر است. پزشک برای بررسی شرایط، باید وضعیت فک و استخوانی بیمار را به طور کامل در نظر بگیرد. میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.

آیا ایمپلنت یک روزه وجود دارد؟ کلیک کنید: ایمپلنت یک روزه

چه مدت بعد از کشیدن دندان برای جایگزینی با ایمپلنت وقت داریم؟

تا حدود شش ماه بعد بهترین زمان جایگزینی است. زیرا در صورت طولانی شدن زمان پس از کشیدن دندان، دندانهای اطراف و مقابل به سمت ناحیه بی دندانی حرکت میکنند. و نظم دندانها بهم می خورد. در ضمن استخوان ناحیه که بستر کاشت  است، به دلیل از دست رفتن دندان شروع به تحلیل میکند.

زمان استئواینتگریشن به چه عواملی بستگی دارد؟

این زمان بسته به عوامل زیر مشخص می شود:

 • ایمپلنت در فک بالا و یا پایین کاشته میشود؟
 • در ناحیه جلو فک (قدام) یا عقب (خلف)
 • آیا پزشک همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت را قرار میدهد یا فاصله زمانی نیاز است؟
 • آیا جراحی سینوس لیفت یا پیوند استخوان انجام داده اید؟

تنها در شرایط بسیار بد استخوانی ابتدا جراحی های بازسازی انجام میشود. و بعد از شش ماه جراحی کاشت انجام می شود. در اکثر اوقات جراحی های بازسازی همراه با کاشت ایمپلنت انجام می شوند. و فقط طول مدت استئواینتگریشن بیش از حالت عادی است.

مرحله دوم درمان ایمپلنت دندان

بعد از سه الی شش ماه مرحله دوم کاشت ایمپلنت آغاز می شود. این مرحله با توجه به نوع درمان بی دندانی مرحال متفاوتی دارد. در این مرحله پروتز  دندان بیمار در دهان قرار میگیرد.

پروتز دندان می تواند به صورت ثابت باشد. همانطور که گفتیم، این روش درمانی پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت نامیده می شود.

همچنین میتواند به صورت متحرک باشد که اوردنچر بر پایه ایمپلنت نام دارد. در این روش ایمپلنتها به صورت پایه هایی برای پروتز متحرک  به کار می روند. اوردنچر یا پروتز متحرک به صورت دگمه فشاری روی پایه ها قرار میگیرد: اوردنچر بر پایه ایمپلنت

سینوس لیفت چیست؟

سینوس لیفت یک جراحی بازسازی است. در شرایطی که سینوسها به علت مدت بی دندانی به سمت پایین حرکت می کنند، استخوان را از بین می برند. در چنین شرایطی استخوان دارای طول کافی برای قرارگیری ایمپلنت نیست. جراح، سینوس لیفت را به سمت بالا میبرد و فضا را با پودر استخوان پر میکند. این روش به به تشکیل استخوان در آن ناحیه کمک میکند. و در نهایت بستری برای قرارگیری ایمپلنت با طول مناسب فراهم می شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه این مقاله را مطالعه کنید: سینوس لیفت

مراقبت از ایمپلنت دندان

اما پس از اینکه پزشک ایمپلنت دندان را کار گذاشت، چگونه میتوان از آن مراقبت کرد؟ آیا ایملپنت نیاز به مراقبت خاصی دارد یا شبیه به دندان های معمولی عمل میکند؟ برای پاسخ به این سوال لازم است درباره موارد زیر بیشتر بدانید:

پوسیدگی ایمپلنت دندان

ایمپلنت پوسیده نمی شود . چون از جنس فلز است. ولی به این معنا نیست که خراب هم نمیشود. ایمپلنت هم حداقل به اندازه دندان بلکه بیشتر نیاز به رعایت بهداشت و رسیدگی دارد. نخ دندان مخصوص superfloss، مسواک بین دندانیproximobrush، واتر جت همگی علاوه بر مسواک و نخ دندان معمولی در ایمپلنت کاربرد دارند. ایمپلنت در اثر عدم رعایت بهداشت دچار التهاب لثه، عفونت استخوان و تحلیل استخوان می شود. در نتیجه بسیار مهم است که رعایت بهداشت دقیق انجام شود.

جرم گیری ایمپلنت دندان

بله هر آنچه که داخل دهان قرار گیرد به علت بزاق، مواد غذایی و پلاک موجود در دهان جرم میگیرد. به همین علت دندان کاشته شده نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراجعات دوره ای جهت چک آپ و جرمگیری دارد.

عوارض ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید درباره عوارض ایمپلنت اطلاعات دقیقی به دست آورید: عوارض ایمپلنت دندان | نکاتی که بعضی از دندانپزشکان به شما نمیگویند

بهترین زمان برای ایمپلنت دندان

در این ویدیو دکتر غزال آرش راد درباره بهترین زمان برای ایمپلنت دندان برایتان خواهند گفت.

177 دیدگاه. Leave new

 • رضا محمدی زاده دریانی
  2022-07-02 12:34 ب.ظ

  با سلام من نزدیک 15 سا ل است که دندان مصنوعی (فک بالا و پایین) استفاده میکنم طبیعی است که لثه ها صاف شده وجویدن وهضم غذا مشگل آیا امپلنت دردم را دوا میکند یا نه(82 سالمه بدنم سالمه هیچ مشگلی قند فشار و…..)ندارم.ممنونم

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2022-07-11 5:45 ب.ظ

   سلام وقت بخیر، باید فکتون معاینه شه و رادیوگرافیتون رو‌ ببینیم

   پاسخ
 • سلام. وقت بخیر
  من متاسفانه بعد از اینکه مجبور شدم تعداد خیلی زیادی قرص های اعصاب و ضد افسردگی مصرف کنم؛ ظرف مدت یکی دو سال گذشته همه دندونهای بالا و پایینم رو از دست دادم و در حال حاضر فقط ۴ تا دندون پایین و جلو رو دارم.
  آیا با این شرایط امکان انجام ایمپلنت و کاشت دندون وجود داره یا فقط امکان استفاده از دندون مصنوعی برام وجود ا
  راستش از وقتی که فکر می کنم فقط دندون مصنوعی میتونم بزارم؛ افسردگیم ده برابر شده.
  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

  پاسخ
 • Hamed bahmani
  2022-01-20 8:35 ب.ظ

  سلام من ۲۶ سالمه تو سن پنج سالگی دندون جلوم افتاد الان لسم صاف شده و نظم دندونام بهم ریخته شده واینکه جای اینپلنت هم وجود نداره الان راه کار چی میتونه باشه مرسی اگه جواب بدین

  پاسخ
 • سلام من قبلا ایملنت انجام دادم ولی هیچ چیزی از بیرون معلوم نیست مگه نباید پیج داشته باشد؟ایملنت من یعنی مرغوب نیست ؟

  پاسخ
 • رستگار
  2021-09-17 1:53 ب.ظ

  سلام
  بعدازمراحلی که فرمودید وقتی پایه فلزی گذاشته میشود فاصله تاگذاشتن پروتز دندان چقدراست وایا دراین مدت آن پایه یا پین اسیب به زبان نمیزند ؟

  پاسخ
  • سلام ، اون پایه داخل استخوان هست. به چیزی آسیب نمیزنه. فاصله زمانی پروتز (روکش) و جراحی (کاشت) ایمپلنت به طور معمول بین سه الی شش ماه است که بسته به شرایط استخوانی و محل ایمپلنت و وجود یا عدم وجود جراحیهای بازسازی دارد. این زمان برای پروتزهای یک ماهه حدود بیست روز است، که نیاز به استخوان باشرایط قطر و طول مناسب دارد. این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن ایمپلنت در استخوان است.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من دوماه هست که پایه ایمپلنت رو انجام دادم ولی الان از کنار لثه ام یه سفتی زده بیرون ولی دردم نداره آیا عوارض بدیه چیکار باید کنم ممنونم

  پاسخ
 • سلام ببخشید من نزدیک دو ماه پایه ایمپلنت برام گذاشتن ولی الان از کنارلثله ام یه سفتی در اومده ولی دردم نداره به نظرتون چیه آیا عوارض بدیه

  پاسخ
 • محمد رضا غلامزاده
  2021-08-04 9:36 ق.ظ

  سلام
  من تعداد 8 عدد ایمپلنت در فم پایین و بالا کاشته ام و قصد دارم پروتز دندانها را از طریق چاپگر سه بعدی که دقت بالایی دارد انجام دهم این مرحله در مرکز شما انجام میشود ؟
  09123979057

  پاسخ
 • سلام قیمت ایمپلنت یک دندان فک بالا که روکش شده بوده ولی الان مشکل داره تا چه مبلغی هست

  پاسخ
 • سلام بنده یکی از دندان های فک بالا که چندین سال پیش روکش شده بود الان حس میکنم لق شده و لثه تورم کلا صورتم تورم کرده و دردهم دارم بنظر شما باید ریشه کشیده بشه و ایمپلنت کنم هزینه و قیمت تا چه مبلغی هست

  پاسخ
  • سلام، قیمت ایمپلنت به دلیل تغییرات دلار حدودی میباشد.
   قیمت در حال حاضر هر ایمپلنت کره ای Dentis شش و نیم میلیون و پانصدهزار و قیمت ایمپلنت سویسی SIC هشت و نیم میلیون میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد. قیمت کشیدن دندان یا پودر استخوان در این مبلغ نمی باشد

   پاسخ
 • من از ایمپلنت دندانم پیش ایشون بسیار راضی بودم. ممنونم ازتون دکتر جان

  پاسخ
 • باسلام دندان سمت چپ قسمت پایین آخرین دندان حالت لکه های قهوه ایی دار شده معمولا برای برطرف کردن این مشکل چه کار باید انجام دهم ممنون میشم راهنمایی کنید.چ

  پاسخ
  • سلام اگر پوسیدگی باشه که ترمیم انجام میشه. برای مشاوره با واتس اپ مطب تماس بگیرید تا شرایط ر وبررسی کنم و عرض کنم خدمتتون

   پاسخ
 • سلام ببخشید
  برای یه آدم که سنش حدودا ۶۰ ساله چند تا دندان بیشتر هم ندارد
  می‌تونه ایمپلنت بزاره
  هزینه و زمان که میگره حدودا چقدر میشه؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید یکی از دندونای جلو پایین من در اثر ضایعه و تحلیل لثه لق شده و افتاده میخواستم بپرسم امکان ایمپلنت در اون ناحیه هست؟ با توجه به این من کلا لثه های ضعیفی دارم اگه ایمپلنت کنم احتمال ناموفق بودن عمل زیاد نیست؟ وسوال دوم اینکه امکان بیهوشی در حین عمل هست؟

  پاسخ
  • سلام، باید میزان استخوان در ناحیه توسط CBCT بررسی شه. لثه ضعیف میتونه ایمپلنت رو هم تحت تاثیر قرار بده و مشکل لثه تون هم باید بررسی شه. برای حل مشکلتون راهکارهایی وجود داره که معمولا متخصصین پروتز میتونن حلش کنند: 02126760580
   بله امکان بیهوشی هم هست.

   پاسخ
 • حيدر شمسي
  2021-01-20 10:39 ق.ظ

  با سلام و وقت بخير، دندان شماره 7 بالا سمت چپ من روكش بوده با پين ، مدتي است كه روكش افتاده و پزشك نظرش كشيدن دندان است، كنار اين دندان يك بريج 3 تائي شامل دندان 6و5و4 دارم كه وضع ريشه ها خوب نيست. آيا امكان يك ايمپلت براي اين چهار دندان هست؟ بهترين راهكار چه خواهد بود و توصيه شما براي اقدام چگونه است؟

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2021-01-24 6:17 ق.ظ

   سلام، نه، برای چها تا دندون یه ایمپلنت جواب نمیده. باید وضعیت ریشه ها و دندونها رو ببینیم که بگیم چه طرح درمانی درسته و چه تعداد ایمپلنت میخواهید.

   پاسخ
 • معصومه
  2021-01-05 3:44 ب.ظ

  سلام شب بخیر
  قیمت درست کردن دندانهای بالادندون شماره سمت راست ودندون نیش سمت چپ چندهستش قبلاروکش باپین بوده ده دراومده کامل ممنون میشم

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2021-01-16 6:07 ق.ظ

   سلام حتما باید ببینیم رادیوگرافی و دندونا رو به صورت کلینیکی

   پاسخ
 • محمد رضا بنی نوع
  2020-12-08 5:18 ب.ظ

  سلام قیمت هر ایمپانت دندان با موارد جانبی و بهترین متریال چند هست?ساخت کدام کشور میباشد.ضمنا شما پر کردن وتمیز کردن رود کانال هم انجام میدین?اگر میدین قیمت هر کدوم رو بفرمایین

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-12-21 4:37 ب.ظ

   سلام، فعلا قیمت ایمپلنت سوییسی واحدی پنج میلیون هست. روت مانال رو باید به متخصص امدپ مراجعه کنید

   پاسخ
 • محمدرحیم سرسبز
  2020-11-19 5:09 ب.ظ

  با سلام امکان انجام 3 تا ایمپلنت همزمان هستش و هزینه به چه صورت هست
  میزان درد انجام ایمپلنت چه میزان هست

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-12-01 6:03 ق.ظ

   سلام بله امکان انجام همزمان هست، درد خیلی کم شاید در حد کشیدن دندون یا کمتر. هزینه به سیستم ایمپلنتی بستگی داره

   پاسخ
 • سلام
  ببخشید من فک پایین ایمپلنت انجام دادم.اما فک بالا روکش هستند و به علت اینکه بالانس نیستند مرتب بعد از یک مدت بیرون میان. خسته شدم واقعا ایا میتونم فک بالا دندان مصنوعی متحرک قرار بدم چون واقعا هزینه ایمپلنت فک بالا رو ندارم

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-10-26 5:51 ق.ظ

   سلام حتما باید به صورت کلینیکی بررسی شه وضعیت دهان و دندانتون

   پاسخ
 • حسین بهارشاهی
  2020-10-17 3:11 ب.ظ

  سلام آقای دکترخسته نباشیددوتاازدندانهای بالاوپایین روخواستم بکارم چه مراحلی و هزینه اش چقدرمیشه دندان هایم درااثر تصادف ازدست دادم

  پاسخ
 • سلام،
  میخواستم بدونم هزینه ایمپلنت دندان برای دندانهای عقب (آسیاب) با کیفیت بالا و جنس مرغوب تقریبا چقدر هست.
  ممنون

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-10-04 6:27 ق.ظ

   سلام، حدود هشت میلیون

   پاسخ
   • با عرض سلام و احترام
    ببخشید هزینه ایمپلنت هر دندان در حال حاضر حدودا چقدر میشه؟
    اگه دندونی را الان بکشیم تاچه مدت وقت داریم ایمپلنت کنیم؟
    من سه تا دندون آسیاب سمت راست باید کشیده بشه لازمه هر سه همزمان ایمپلنت بشه يا ميشه با فاصله انجام شه؟
    با تشکر فراوان

   • dr.ghazal arashrad
    2020-10-26 9:18 ق.ظ

    سلام، هزینه ایمپلنت رو همون روزی که میخواهید انجام بدید با مطب تماس بگیرید و بپرسید.
    بهترین زمان برای ایمپلنت بعد از کشیدن دندان ۲-۶ ماه هست.
    برای اینکه امکان انجام ایمپلنت بعد از کشیدن دندون باشه، شرایط خاصی لازم داره که باید بررسی شه. اطلاعات بیشتر رو میتونید از طریق این مقاله به دست بیارید: https://drarashrad.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d9%81%d9%88%d8%b1%db%8c/

 • سلام من بیست ساله دندون مصنوعی متحرک استفاده میکنم وپنجاه سالمه ستی اسکن هم از چهار قسمت فک پایین وبالادارم با توجه به مدت طولانی استفاده از دندان مصنوعی ایا میتوانم پروتزهای ثابت در هر دو فکم داشته باشم.سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام-ببخشید من چند سال پیش یک عمل کیست در فک بالایی جلو داشتم که قبل از عمل در عکسهای پزشکی مشخص گردید که زیر یکی دندانهای جلویی فک بالا دندانی داخل لثه مونده و درنیومده که دکتر حین عمل کیست اون دندون رو هم درآبرد اما بعد از عمل همون دندونی که زیرش دندون رو درآبردن لق شد که دکتر گفت اون میوفته باید زودتر بکشی- اما من همینطوری نگه داشتم تا اینکه بالاخره در اثر برخورد غذا و همچنین مسواک زدن لقی آن بیشتر و دندونم افتاد. میخواستم بدونم من میتونم ایمپلنت کنم؟

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-10-04 6:29 ق.ظ

   سلام باید از فکتون CBCT تهیه شه، میزان استخوان رو ببینیم، و همچنین موارد دیگه با معاینه بررسی شه

   پاسخ
 • سلام
  من دندانهای ۴،۵، و ۶ سمت چپ بالا و پایین را ایمپلنت کردم متخصص جراح فک گفت بعلت نبود فضا امکان کاشت ۷ وجود نداره اگر پروتز بتونه ۷ رو بهتون مید، پروتز هم گفت فضا نداره که بتونه ۷ رو بهم بده، سوال:
  ۱. آیا واقعا در بعضی موارد نمیشه بعلت کوچک شدن فک ناشی از کشیدن طولانی مدت دندان، دندان ۷ را داد؟
  ۲. آیا با داشتن دندان ۶ کار آسیاب من انجام میشه

  پاسخ
 • با عرض سلام خسته نباشید
  هزینه پر کردن دندان چقده و این که اگه بخام کل دندونم رو کش دندون کنم چقد هزینه بر میشه من دندونام تازه دارن خراب میشن و جنسشون بد و شکنندس و از بچگی چون زبون میزدم به دندونم همش کجو مثلثی شکلو بد حالت شده هزینه کاشت دوتا دندون و یه پر کردن با روکش کلش چقد میشه

  پاسخ
  • سلام باید ویزیت شید. هزینه پرکردن به میزان پوسیدگی بستگی داره. و برای مشخص شدن هزینه، اول باید طرح درمان مشخص شه

   پاسخ
 • احد حمزه پور
  2020-07-31 8:37 ق.ظ

  سلام.میخواستم نحوه محاسبه هزینه روکشهای متصل به ایمپلنت به چه صورت است.یعنی چهار فیکسچرکاشته شودوشش روکش برروی آن سوار شود.

  پاسخ
  • سلام، روکشهای بر پایه ایمپلنت، قیمتشون بر اساس نوع سیستم ایمپلنت متفاوته( چون قیمت قطعات ایمپلنتی متفاوتن)

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر آیا ممکن است که دندان عقلی را بکشیم جایگزین دندان آسیابی نمایم چون دندان آسیابی من کاملاً تخریب شده است؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، اگر تمام شرایط دندانی( مخصوصا دندون عقل) اجازه بدن، بله میشه ری پلنت کرد.

   پاسخ
 • سلام من ۴ تا از دندونام کاملا خراب شده بخوام امپلنت کنم از جنس خوب با روکشش چند در میاد و زمانش چقدر میکشه

  پاسخ
  • سلام، باید حتما معاینه شید، طول درمان و تعداد ایمپلنت با معاینه و دیدن رادیوگرافی مشخص میشه

   پاسخ
 • سلام من ۷سال پیش یه دندان پیشین فک بالام رو کشیدم واز پروتز استفاده میکنم میخوام بدونم که میشه با استفاده از ارتودنسی دندونام به هم نزدیک شن و فاصله دندون نداشته رو پرکنن …از کاشت میترسم و خیلیا هم میگن بخاطر اینکه هفت سال میگذره از کشیدن دندان ممکن استخوان فک ولثه تحلیل رفته باشه و ایمپلنت جواب نده

  پاسخ
 • عباس عبدلی
  2020-03-13 3:23 ب.ظ

  باعرض سلام و خسته نباشید بنده دندان پیش مرکزی و نبش هردو طرف فک بالا را از دست داده ام هزینه ایمپلنت این سه دندان چقدر میشود

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر.

   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis چهار میلیون و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC پنج میلیون میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک و نیم میلیون تومان دارند.
   تعداد ایمپلنت لازم
   یک دندان : یک ایمپلنت
   دو دندان : دو ایمپلنت
   بیشتر از دو دندان ممکن است تعداد ایمپلنت کمتر از تعداد دندانها مورد نیاز باشد. مثلا سه دندان ممکن است با دو ایمپلنت و سه پروتز حایگزین شود.
   لازم به ذکر است نصف هزینه زمان جراحی و نصف هزینه زمان ساخت پروتز دریافت میشود. این در صورتیست که تغییر ناگهانی به میزان زیاد در قیمت دلار یا قطعات ایجاد نشود.

   پاسخ
 • Askar borunhe
  2020-02-15 12:14 ب.ظ

  سلام ممنون میشم بفرمائید هزینه کاشت دندان یک روز پروارچ برای هر دندان چقدر میشه

  پاسخ
  • بیمار باید بررسی شه که آیا مناسب این درمان هست یا نه. این درمان اندیکاسیونهای خاص خودش رو داره و برای هر دندان و هر استخوانی قابل انجام نیست.
   قیمت با توجه به سیستم متفاوت هست. چون پروتز موقت بر پایه ایمپلنت ساخته میشه، که نیاز به قطعات و هزینه لابراتوار و … اضافی داره.

   پاسخ
   • سلام خانم دکتر من بعلت پوسیدگی تمام دندانهای فک بالا رو یکسال پیش کشیدم فک پایین خیلی سال است کشیدم فقط شش تا دندان جلو مونده یعنی پایین استخوانها تحلیل رفتن یه مرکزی بهم گفتن میتونین پروتز برپایه ایمپلنت یک روزه انجام بدین آیا این عمل امکان دارد ضمنا من برای فک بالا پروتز متحرک وپایین پارسیل گذاشتم متاسفانه تمام لثه هام‌زخم شده و اذیت میشم ونمیتونم استفاده کنم ضمنا سیگاری هستم پولکی استخوان دارم لطفا راهنمایی بفرمایین سپاسگزارم⁹

   • سلام حتما با رادیوگرافیتون رو ببینیم و معاینه شید که بتونیم طرح درمان بدیم

 • سلام خانم دکتر . ممنون از توضیحات کاملتون. من می خوام حدود 8 تا دندون جلو فک بالا رو ایمپلنت کنم. قبلا یه روکش چهارتایی رو دو تا دندون داشتم که دندون های پایه خراب شدن مجبور شدم این سری ایران اومدم وقت کافی نداشتم یه روکش شش تایی رو دندون نیش دکتر برام گذاشت متاسفانه دندون پایه الان شکسته. قصد دارم ایمپلنت کنم توضیحات شما رو کاملا خوندم. فقط یه سوال دارم وقتی ایمپلنت انجام شد تو فاصله سه چهار ماه تا پروتز چیزی مثل فلیپر برای زیبایی میشه روش قرار داد؟چون ممکن هست بعد از ایمپلنت یکسال طول بکشه برای پروتز بیام .

  پاسخ
  • سلام، بله،میشه پروتز موقت یا فیلیپر داد،ولی هزینه جداگانه دارد

   پاسخ
 • طاهره فیلی
  2020-01-03 12:57 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید پروتز ثابت برای فک بالا برای یک آقای ۳۰ ساله چقدر هزینه داره؟اوردنچر چقدر؟

  پاسخ
  • mina arefidoost
   2020-01-05 8:15 ق.ظ

   هزینه اوردنچر بسیار متغیر هست و بستگی به تعداد و نوع ایمپلنت و ساب استراکچر مورد استفاده دارد. فقط پروتز(بدون کاشت ایمپلنت) هر فک حدود ۱۳، ۱۴ ولی بسیار حدودی هست.

   پاسخ
  • احمد قدم خیر
   2022-02-25 11:02 ق.ظ

   سلام.بریج فک بالا سمت راستم افتاد و همزمان تاجهای ۳و ۵ شکسته ومقدارخیلی کمی ازآنها باقی است.دندان ۴ هم سالها قبل کشیده ام. ریشه های ۳و۵ کاملا سالم هستند.برای گذاشتن ایمپلنت لازم است که یک ایمپلنت به جای دندان کشیده شده گذاشت و یک بریج گذاشت که به دندان‌های ۳و۵ پیچ شود ویا باید دوایمپلنت لازم است برای ۳و۵ گذاشت ویک بریج گذاشت؟ یا اینکه کلا می شود تاجهای ۳و۵ را ترمیم کرد وبریج گذاشت مثل سابق؟ قبلا ازپاسخگویی متشکرم.

   پاسخ
 • با سلام
  برای بیماران قلبی ایمپلنت انجام می شود؟

  پاسخ
  • سوال بسیار کلی هست،بررسی فاکتورهای مختلفی در شرایط مختلف قلبی مورد نیاز است و مشاوره با پزشک معالج انجام میشود

   پاسخ
 • مهدی طهماسبی
  2019-11-01 9:48 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من تمام دندونام رو کشیدم اکه بخام ایمپلنت بکارم بانصب پروتز هزینه
  کاملش چقد میشه؟ باتشکر

  پاسخ
  • سلام
   تعداد ایمپلنت لازم برای بازسازی یک فک بی دندانی کامل با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت معمولا نیاز به هشت عدد ایمپلنت دارد. و ۱۲ دندان معمولا جایگزین میشود.
   در نتیجه ۸ ایمپلنت و ۴ پونتیک محاسبه میشود.
   به طور مثال بازسازی کامل یک فک از جراحی تا پروتز(کاشت تا روکش) در صورتیکه نیاز به بازسازی استخوان فکی و سینوس لیفت نباشد با ایمپلنت کره ای سی و دو میلیون است. و با ایمپلنت سوییسی ۴۵ میلیون

   لازم به ذکر است در مرکز ما جراحی یا کاشت ایمپلنت توسط جراح فک و صورت و مرحله پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز انجام میشود.
   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و پانصد هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد.
   هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.

   درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان دارند.

   فاصله زمانی پروتز (روکش) و جراحی (کاشت) ایمپلنت به طور معمول بین سه الی شش ماه است که بسته به شرایط استخوانی و محل ایمپلنت و وجود یا عدم وجود جراحیهای بازسازی دارد. این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن ایمپلنت در استخوان است.

   پاسخ
 • سلام من قبلا دوتا ایمپلنت داشتم که تا الان که حدود ۷،۸ سال گذشته هیچ مشکلی نداشته الان نیاز به یک ایمپلنت برای دندان دیگر که خیلی وقت هست که کشیده شده دارم، چون ساکن کانادا هستم و هزینه ایمپلنت اینجا زیاد هست میخواستم ببینم اگر برای مسافرتی درپیش دارم به ایران حدود ۲ یا ۳ هفته میتوانم دراین مدت به شکل فوری ایمپلنت بذارم ممنون میشم راهنمایی فرمائید.

  پاسخ
  • سلام، ایمپلنت رو میتونیم یک ماهه تمام مراحلش( کاشت و پروتز) رو انجام بدیم. (ایمپلنت مخصوصی هست که یک ماهه استئو اینتگره میشه) ولی همین ایمپلنت هم نیازمند شرایط خاص استخوانی از جمله تایپ استخوان و طول و قطر استخوان هست… در کل باید استخوانتون اجازه بده.
   یا اینکه مثلا امسال کاشت یا جراحی رو انجام بدین و دفعه آینده مراجعتون به ایران( سه ماه بعد از کاشت تا یکسال) برای پروتز مراجعه کنید

   پاسخ
 • آیا میتوانم درباره دندان پیچی از شما کمک بگیرم باتشکر اگر به سوال من جواب داده شود متشکر میشم

  پاسخ
  • سلام اگر منظور شما ایمپلنت دندان است در وب سایت اطلاعات مناسبی موجود است اما اگر سوال دیگری دارید میتوانید به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال کنید.

   پاسخ
 • باسلام من به مدت یک سال هست که دودندان نیش واسیاب دندان هام افتادن ولی ریشه دندان درلثه ام باقی مانده ومیخواستم بدونم هزینه کاشت این دوچقدره وکجا میتونم مراجعه کنم برای کاشت ممنون

  پاسخ
  • سلام، شما میتونید به مطب ما مراجعه کنید. در مرکز ما جراحی یا کاشت ایمپلنت توسط جراح فک و صورت و مرحله پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز انجام میشود.
   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و دویست هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد.
   هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.
   ولی هزینه کشیدن یا جراحی ریشه های باقیمانده با دیدن رادیوگرافی مشخص میشود
   شما میتوانید برای سوالات بیشتر به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال نمایید

   پاسخ
 • باسلام و خسته نباشید. آقای دکتر یه سوال داشتم. مدت دوماه هست که دندان های آسیاب فک بالا سمت راستم یعنی حدود چهار دندان بالا باهم شروع به درد می‌کنند. به پزشک مراجعه کردم آنتی بیوتیک دادن که شاید احتمالا بدلیل خرابی دندان عقل عفونت هست. حدود دو سه هفته خوردم. ولی نه تنها فایده نداشت بلکه درد به سمت دندان های جلو در حرکته. الان همه ی دندان ها به شدت درد می‌گیرند و بعد پنج دقیقه در عرض یه ثانیه آروم میشن. البته باید بگم تمام دندان های من سالم و سفید هستند. اینقدر کلافه شدم از این درد که روزی چندبار به سراغم می‌آید میخوام برم همه اونارو بکشم و ایمپلنت کنم.لطفا راهنمایی ام کنید؟ آیا کار درستی میکنم. ممنونم

  پاسخ
  • با سلام
   باید به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید ولی با نامه یک دندانپزشک که بگن مشکل از دندان و پاتولوژی نیست

   پاسخ
 • سلام
  راستش من دندونها همشون سالم بودن ولی کم کم بیشترشون پوسیده شدن و چندتاشون هم عصب کشی کردم
  الان چند وقته بوی دهنم اذیت میکنه و اکثر دندونهام هم دارن پوسیده میشن حالا مسواک زدن هم دیگه تاثیری نداره
  چند تا از دندونهایی که عصب کشی کردم قبلا الان کیست تشکیل شده
  و چندتاشون هم عفونت کردن
  واقعا از دست این دندانپزشکها که رفتم ناراضی هستم
  میخوام یه چک آپ کامل از دندونهام انجام بشه ولی چندجا رفتم چندان تخصصی نداشتن
  لطفا نظرتون بهم بگید

  پاسخ
  • سلام، با توجه به اینکه مشکلات دندوناتون متعدده، نیاز به چند تخصص هست که ویزیتتون کنن. در نتیجه هر جا مراجعه کنید در مورد تخصص خودشون نظر میدن و برای بقیه مشکلات به متخصصهای دیگه ارجاع میدن.

   پاسخ
 • عالی بود.

  پاسخ
 • آرش مهدی جو
  2019-02-06 3:10 ق.ظ

  با سلام بنده زمانی به دلیل اینکه وضع مالی خوبی نداشتم نتونستم به دندانپزشکی برم تا اینکه یه شب تاج دندانم به وطور کامل از بین رفت و لثه ام خالی شد ولی ریشه اش به طور کامل باقی مانده و و فقط بیست سال سن دارم و نمیخوام تو این سن ایمپلنت یا بریج کنم راهی برای ساختن تاج دندان بدون این ایمپلنت یا بریج وجود داره که تاج رو ساخت و به ریشه متصلش کرد؟

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2019-02-06 8:54 ب.ظ

   سلام باید دندون معاینه شه و رادیوگرافیش بررسی شه در صورت قابل نگهداری بودن : درمان ریشه، جراحی افزایش طول تاج، پست و روکش لازم است

   پاسخ
 • سلام ممنون از راهنمایی

  پاسخ
 • رامین آدینه وند
  2019-01-15 12:06 ق.ظ

  سلام .من نصف دندانهایم تقریبا هست هزینه واسه ترمیم چقدر میشه

  پاسخ
 • سلام

  پاسخ
 • خیلی عالی بود دستت تون درد نکنه خیلی استفاده کردیم

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2019-02-05 8:34 ق.ظ

   خوشحالم مورد استفاده بوده

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید من 36 سالمه امروز رفتم پیش متخصص جراح لثه برای فول ماوس ایشون عکس او پی جی فکم رو دیدن و معاینه کردن و گفتن لثه هاتو بزار روی هم بعد گفتن لثه هات روی هم هست انگار فک بالات رفته عقب و ریشه های دندانهات عفونت داره خلاصه از درمان طفره رفتن منو فرستادن پیش یه متخصص دیگه میخاستم نظر شمارو بدونم ریشه های دندانهام همه هستش

   • سلام,رفتین برای فول ماوس، برای چه درمانی؟ ایمپلنت، درمان لثه، روکش، چه کاری؟
    لطفا برای پاسخگویی سریعتر به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال بفرمایید

 • سلام.من سه دندون فک پایینم رو به علت پوسیدگی چهار سال پیش مجبور شدم بکشم، سه دندونم پیش هم بودن، الان امکانش هست ایمپلنت کنم؟؟

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2019-02-05 8:30 ق.ظ

   سلام، به احتمال زیاد میتونید ایمپلنت کنید ولی حتما باید معاینه شید و رادیوگرافیتون رو ببینیم، تا جواب دقیق بهتون بدیم

   پاسخ
 • سلام،،من دو تا نیش بالا رو ندارم،،یکیش اصلا بیرون نیومد و یکیش هم همون اوایل افتاد یعنی حدود ۱۲ ساله،،درمورد ایمپلنت و هزینه لطفا راهنمایی کنید،پیشنهادتون چیه? جز ایمپلنت گزینه دیگه ای هم وجود داره?مرسی

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2019-01-04 10:18 ق.ظ

   سلام، معمولا کیسهای کانین نهفته کیسهای پیچیده ای هستند از لحاظ فضای بین دندانها و حتی دندانهای مقابل، میزان استخوان موجود و وضعیت دندان نهقته. در نتیجه نیاز به معایه، رادیوگرافی پانورامیک و CBCT وجود داره

   پاسخ
 • سلام و تشکر بابت وقت و زحمتتون
  من ۴۸ سال دارم. وضعیت دندونام بصورت زیر است
  ۶و۷ و۸ چپ پایین خیلی وقت پیش کشیدم.
  ۲و۴ چپ بالا ترمیم کرده بودم بتازگی شکستن
  ۴ راست بالا پایه بریج بوده و خرابه
  ۵ و ۶ راست بالا خیلی وقته کشیدم
  داندانهای بالا و جلوم چندین ساله در حال کوتاشدن هستند و الان خیلی کوتا شدن****
  برای ایمپلنت به سه تا پزشک مراجعه کردم عکسهایی که برام نوشتن متفاوتند و نمیتونم اعتماد کنم.
  ممنون

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-29 12:05 ق.ظ

   سلام، معمولا رادیوگرافی هایی که می نویسیم پانورامیک و CBCT هست و گاهی پری اپیکال و بایت وینگ

   پاسخ
 • سلام
  میخواستم بدونم بعد از انجام ایمپلنت و ۳ تا ۶ ماه انتظار برای پروتزهای اصلی ، در این مدت بدون دندان خواهم بود یا روکش موقتی قرار می‌ دید .
  سوال دوم هم این است که بعد از انجام ایمپلنت ، تا چه مدت درد خواهم داشت و آیا این درد قابل تحمل است ؟ اگر شدت درد را از ۱ تا ۱۰ درجه بندی کنیم ، شدت درد از ۱ تا ۱۰ چقدر است .
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید چون قسمت دوم سوالم خیلی برای من مهم است
  ممنون

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-29 12:01 ق.ظ

   سلام، بله، دردش که در حد کشیدن دندان هست و بزودی برطرف میشه. اصلا نگران دردش نباشید.
   پروتز موقت هم انواع داره، معمولا میشه پروتز موقت داد ولی هزینه جداگانه داره از ایمپلنت.

   پاسخ
 • مهرداد،
  2018-12-20 5:56 ق.ظ

  با عرض سلام،من در خارج از کشور زندگی میکنم و برای انجام ایمپلنت میخوام به ایران سفر کنم ،هزینه کامل ایمپلنت دهان(فک بالا و پایین ) چقدر است،حدودی هم بفرمائید ممنون میشم،تشکر

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-28 11:59 ب.ظ

   سلام، هر فک حدود ۲۴ میلیون در صورتیکه ایمپلنت کره ای بزارید و نیاز به جراحیهای بازسازی مثل سینوس لیفت هم نداشته باشید.
   هر ایمپلنت کره ای از جراحی تا پروتز ۲۵۰۰۰۰۰ (اگر تغییرات ناگهانی در قیمتها ایجاد نشه با توجه به شرایط). هر فک برای پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت نیاز به ۸ ایمپلنت دارد. و چهار عدد پونتیک( پروتزی که زیرش ایمپلنت نیست). قسمت کاشت یا جراحی توسط جراح فک و صورت انجام میشه و قسمت پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز

   پاسخ
 • طاهره خالقی
  2018-12-11 2:35 ب.ظ

  سلام
  من در فک پایین سمت چپ یک دندان برای کاشت نیاز دارم. دندان اصلی را حدود ده سال پیش کشیدم. ایا کاشت فوری بهتر است یا با فاصله زمانی؟
  با توجه به اینکه من تهران زندگی نمیکنم ولی راه بهتر را لطفا بنویسید.

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-15 8:34 ب.ظ

   سلام، حتما باید وضعیت استخوان رو توسط معاینه و رادیوگرافی ببینیم ، ولی اگر دندون خلفی بلشه، با فاصله زمانی بهتره

   پاسخ
 • سلام . اگر دندانی شکسته شود ، به طوری که تکه های کوچکی از دندان در لثه باشد ،آیا راه جایگزینی آن فقط ایمپلنت هست ؟! و هزینه یک دندان شکسته شده چقدر است؟!

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-15 8:36 ب.ظ

   سلام، قابل نگهداری بودن دندان با معاینه و رادیوگرافی مشخص میشود. هزینه درمان بستگی به درمانهای مورد نیاز دارد که میتواند با توجه به نوع دندان و وضعیت آن متفاوت باشد

   پاسخ
 • مهشید مقدم
  2018-12-08 7:14 ب.ظ

  سلام واقعا اموزنده بود تمام اطلاعاتی که لازم داشتم رو به دست اوردم … ممنون از اینکه دانش تون رو به اشتراک گذاشتین با ما دکتر عزیز و محترم
  موفق باشید

  پاسخ
 • سلام من دندون جلوم فک بالا شکسته و سیاه رنگ شده واز زیر دندان به بالا سوراخ ایجاد شده و لثه هم سوراخ شده.

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-04 11:23 ب.ظ

   سلام، حتما باید معاینه شید و رادیوگرافیتون رو ببینیم. ضربه دیده یا پوسیده شده؟

   پاسخ
 • سلام
  آیا امکان خدمات شما در شرق تهران میسر می باشد ؟

  پاسخ
 • زهرا پارسا
  2018-12-02 4:11 ق.ظ

  با درود وعرض ادب من خارج از کشور ساکن هستم می خواستم فک بالا و فک پائین را کاملا ایمپلنت دیجیتالی انجام بدهم با توجه به این که قسمت عقب فک پائین نیاز به پیوند استخوان دارد چند بار و چند مدت باید در ایران بمانم لطفا هزینه تقریبی را بفرمائید تا بتوانم با برنامه ریزی و تعیین وقت از کلینیک در ماه اسفند یا بعد از عید نوروز خدمت تون رسم سلامت و موفق باشید

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-03 9:21 ب.ظ

   سلام، سوالاتتون بسیار کلی هستند و با این شرایط قیمتی نمیشه داد. چون اصلا معلوم نیست که شما چه پیوندی و به چه مقدار لازم دارید.
   پیشنهاد من اینه که شما در قسمت مشاوره یا چت آنلاین سایت پیغام بگزارید و اگر رادوگرافی دارید در اون قسمت بفرستید. با دیدن رادیوگرافی بیشتر میشه راهنمایی کرد. ولی به طور کلی هر پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت برای کل فک نیاز به ۸ ایمپلنت دارد و معمولا نیاز به چهار پوتتیک هست( پونتیک پروتزی که زیرش ایمپلنتی نیست).

   پاسخ
 • با سلام من جراحی فک انجام دادم آیا امکان ایمپلنت هست

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-01 10:39 ب.ظ

   سلام، چه نوع جراحی انجام دادید، باید دید در محلی که قرار است ایمپلنت انجام شود، استخوان کافی هست یا نه و همینطور پیچ و پلیت در آن ناحیه نباشد که با کاشت ایمپلنت تداخل کند

   پاسخ
 • ایمپلنت کامل فک بالا چقدر میشه حدودا؟ و همینطور فک پایین؟ سپاس

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-12-01 10:47 ب.ظ

   هر فک برای بازسازی کامل نیاز به ۸ ایمپلنت داره. هر ایمپلنت کره ای از جراحی تا پروتز ۲/۵ میلیون است. هر فک ۱۲ دندان نیاز دارد که ۴ دندان در واقع بدون پایه ایمپلنت میباشد که پونتیک نامی ه میشود. هزینه هر پونتیک یک میلیون است. در صورت نیاز به جراحیهای بازسازی، هزینه آنها جداگانه محاسبه میشود

   پاسخ
 • سلام. ببخشید به صورت قسطی هم قبول میکنید؟ در چند مرحله هزینشو بدیم

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-28 12:08 ق.ظ

   سلام. هزینه ایمپلنت در دو مرحله پرداخت میشه، زمان جراحی یا کاشت و زمان پروتز یا روکش که حدودا سه تا چهار ماه بعد است

   پاسخ
  • سلام. میخواستم بدونم صفر تا صد .مناسبترین هزینه پروتز ثابت کامل فک بالا چقدره.
   یا چهار تا دندون سمت چپ فک بالا از وسط فک ب چپ چقدر میشه هزینش ممنونم

   پاسخ
 • با سلام
  تشکر از شما بابت اطلاعات چنر سوال داشتم
  ایا امکانش است من وسایل ایمپلت را خودم از امریکا بیاورم ؟ و مهمتر از ان چند روز برای کل دندانها
  طول میکشد؟
  چه مدت قبل باید وقت بگیریم?
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 9:13 ب.ظ

   سلام، با توجه به اینکه سیستمهای مختلفی ایمپلنتی هست و از طرفی فکر نمیکنم اونجا به فرد عادی ایمپلنت بفروشند، و اینکه حین جراحی قطرها و طولهای مختلف لازم میشه و ممکنه بیارین و ایمپلنت با مشخصات دیگه ای لازم باشه. کلا به نظرم بهتره این کار رو نکنین.
   در مورد سوال بعدیتون، جراحی تقریبا یک جلسه ای انجام میشه و بخیه ها هفته بعد کشیده میشه. بهتره از یک ماه قبل وقت بگیرید.
   برای انجام پروتزش حدود ۴ ماه بعد شروع به انجام پروتز میکنیم. در نتیجه می تونید تشریف بیارید و مثلا سال بعد که میاید، پروتزش رو انجام بدید. طول مدت زمان لازم برای پروتز، به تعداد ایمپلنتها بستگی داره.

   پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 10:25 ب.ظ

   سلام، بهتره این کار رو نکنید. ما کیت جراحی سیستمهای خودمون رو داریم و هم در صورتیکه نیاز به قطر یا طول دیگه ای باشه بلفاصله میتونیم تهیه کنیم، ولی شما در صورتیکه بدون معایه و سی تی اسکن اقدام به خرید کنید احتمال اینکه نتونیم اونرو بزاریم خیلی زیاده.
   جهت وقت بهتره از یک ماه قبل وقت بگیرید.
   جراحی و کشیدن بخیه یک هفته طول میکشد. یک روز جراحی و یک هفته بعد کشیدن بخیه
   طول زمان پروتز بسته به تعداد ایپلنت دارد.

   پاسخ
 • مطالعه کردم اموزنده بود.

  پاسخ
 • بسیار عالی و کامل
  از زحمات شما سپاسگذارم

  پاسخ
 • سلام…. ببخشید قیمت ایمپلنت برای هر دندون چقدر هست؟؟؟ در هر فک چقدر می شود

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 10:16 ب.ظ

   سلام، هر ایمپلنت کره ای دو میلیون و پانصدهزار از جراحی تا پروتز(تمام مراحل)

   پاسخ
 • از عزیزانی که میخوان ایمپلنت کنن خواهش میکنم حتما تمامی جوانب رو در نظر بگیرن

  من دو سال پیش ایمپلنت کردم،حالا با سرطان زبان درگیر شدم

  تو رو خدا مواظب باشین

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 9:43 ب.ظ

   ایمپلنت به سرطان زبان ربطی نداره، ایمملنت هم نمیکردین این اتفاق می افتاد

   پاسخ
  • ابولفضل اکبری
   2020-06-11 4:16 ب.ظ

   سلام اقای دکترمیخاستم بدونم هزینه گذاشتن تمام دندانهای ثابت هم فک بالاهم فک پایین ویه قیمت مناسب باشه هزینش چقدرمیشه ممنون

   پاسخ
   • سلام، منظورتون پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت هست؟

 • حسین سهرابلو
  2018-02-27 1:13 ق.ظ

  در مورد ایمپلنت .وبا پروتز ثابت فک پایین راهنمایی میخواستم .
  و همچنین لطف کنید قیمت هم ارسال کنید .
  وآیا بصورت اقساط هم انجام میدهید

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 10:27 ب.ظ

   در صورتیکه تغییر قیمت خاصی روی ندهد ، نصف هزینه زمان جراحی و نصف هزینه زمان پروتز پرداخت میشود

   پاسخ
   • غزال آرش راد
    2018-11-27 8:30 ب.ظ

    در صورتیکه تغییر قیمت خاصی صورت نگیره، نصف هزینه زمان جراحی یا کاشت و نصف هزینه زمان ساخت پروتز یا روکش خواهد بود

  • سلام .. کدام ایمپلنت از همه مرغوبتره و رنگ دندان ایمپلنت چه جوری میشه یعنی دندانها جرم دار باشه اون هم جرم دار؟

   پاسخ
   • سلام ایمپلنتها انواع مختلف دارن، که یکسری شون بهتر و مرغوبترن. رنگ پروتز ایمپلنت نشابه رنگ دندونه، ولی اگر دندون جرم داشته باشه باید جرمگیری شه.

   • سلام میخوام ایمپلنت کنم گفتند چون به عصب نزدیک است امکان دارد مادام العمر یه طرف صورتم بی حس شود آیا برای حل این مشکل راه حلی است ؟؟یا نمیشه ایمپلنت انجام دهم ؟؟

   • سلام حتما باید معاینه شید و رادیوگرافیتون رو ببینیم

 • حسن لشگری
  2017-10-11 1:08 ب.ظ

  سلام به هر. دندان ایمپلنتت چنددندان ودیگر میتوان وصل کرد.برای شش دندان چند ایمپلنتت لازم است. دندانهای جل‌یکی پایین. تشکر لشگری

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 9:54 ب.ظ

   سلام، یک دندان یک ایمپلنت. دو دندان دو ایمپلنت، بیش از دو دندان با توجه به شرایط فکی و فضا ، تعداد ایمپلنت لازم میتواند کمتر از تعداد دندانهای از دست رفته باشد

   پاسخ
 • با سلام
  شما می فرمائید
  قطر ریشه دندان
  تعداد ریشه های دندان
  وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
  نزدیکی به سینوس و یا عصب همهگی عوامل تعیین کننده در امکان یا عدم امکان ایمپلنت فوری هستند.
  این پارامترهای چطوری تشخیص داده می شوند؟؟؟

  پاسخ
 • سلام من کلا دندونام خرابه وبه علت نداشتن هزینه مجبورم تحمل کنم دندانپزشک با هزینه کم و البته کار خوب سراغ دارین؟

  پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر محترم
  من به دلیل مشکلات پوسیدگی دندان که از بچگی داشتم چندتا ا دندونامو همون موقع عصب کشی کردم. ولی هیچ دندون کشیده شده ای ندارم. الان ۴-۵ تا از دندونام تاجشون رو از دست دادن. میخاستم بدونم باتوجه به اینکه ریشه دندونام هنوز باقیه میشه عمل افزایش طول تاج رو انجام داد و اینکه شما انجام میدین. اگه انجام میدین هزینه رو هم لطف کنید بفرمایین
  خیلی ممنون

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 10:04 ب.ظ

   سلام، بله انجام میدیم. باید رادیوگرافیتون رو ببینیم و معاینه شید تا مشخص شه قابل انجامه یا نه. ۳۵۰۰۰۰ تومان

   پاسخ
   • Mehdi Bektashi
    2020-04-24 3:03 ق.ظ

    من فک پایین ام دندونی ندارم چند عدد ایمپلنت نیاز دارم؟

   • سلام و وقت بخیر. در صورتیکه پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت باشد حدود ۸ ایمپلنت.
    در صورت متحرک بودن(اوردنچر بر پایه ایمپلنت) ۳ الی ۴ عدد

 • Mahmoud Kadiri
  2017-02-23 3:46 ق.ظ

  سلام
  من بیشتر دندانهایم را دارم ولى از دندانهایم ناراضى هستم مى خواهم تمام دندانهایم را بکشم و دندانهاى کاشت بزارم براى ٣٢ دندانهایم چند وقت طول مى کشد وچند هزینه بر مى دارد إز برج نمى خواهم استفاده کنم و ایا هیچ گارانتید دارد؟

  پاسخ
  • غزال آرش راد
   2018-11-26 10:13 ب.ظ

   سلتم، در صورتیکه دندان کشیدنی نباشد ، نمیکشیم

   پاسخ
   • سلام و درود
    تمامی دندانهای من لق شده اند و در حال افتادن هستن و تقریبا تمام دندانهای آسیاب من افتاده هستن و فقط دندانهای جلو باقی مانده هستن میخواهم بدانم چندروز زمان احتیاج هست برای کشیدن تمام دندان ها و کاشت دندان و چه مقدار هزینه آن میشود

   • سلام، حتما باید بررسی شه که چرا دندانهای شما لق شده اند. اگر بیماری لثه (پریو) فعال دارین، تا برطرف شدن ان نمیتونین کاشت انجام بدین، چون ایمپلنتهاتون هم درگیر میشن و اونها هم لق میشن و می افتن.

   • سلام من همه دندونام ازنوجوانی خراب میشد میکشیدم الان ۴۰سالمه چند تا دیگه دارم اونا خراب مخام بکشم مثلا فک بالا ۳تا امپلنت یه هر چیزی شما پل دندان مخاد

   • سلام نیاز به معاینه هست، با سه ایمپلنت نمیشه هیچ پروتزی گذاشت

   • ایمان خاکشوری
    2020-02-29 5:21 ب.ظ

    سلام اقای دکتر ببخشید من مردی ۳۵ ساله هستم دندونا فک بالا و پایینم رو از دست دادم دندون مصنوعی استفاده میکنم ی سالی میشه ولی چون لحثه بالایم مادر زادی کوچیکه دندون مصنوعی بازی میکنه میشه فقط فک بالا رو ثابت گذاشت اخه من کارگر هستم ماشینمو فروختم فعلا پرتز فک بالارو بزارم تا بعدا پول دستم اومد پایین رو بزارم شدنی هست و شما کدام روش رو پیشنهاد میدید مقرور ب صرفه باشه ممنون ک پاسخگو هستید خدا حفظتون ن

   • سلام، حتما باید فک شما از لحاظ استخوان بررسی شه(توسط سی تی اسکن مخصوص) که بشه طرح درمان داد….

   • بعد از کشیدن دندان تا چند وقت بعد میتوان ایمپلنت انجام داد؟

   • تا حدود شش ماه بعد بهترین زمان جایگزینی است. زیرا در صورت طولانی شدن زمان پس از کشیدن دندان، دندانهای اطراف و مقابل به سمت ناحیه بی دندانی حرکت میکنند و نظم دندانها بهم می خورد، در ضمن استخوان ناحیه که بستر کاشت است به دلیل از دست رفتن دندان شروع به تحلیل میکند.

   • درود
    من حدودا ۶ سالی میشه که یکی از دندان های فک پایین از دست دادم امکانش هست هنوز ایمپلنت انجام بدم ممنون از شما

   • سلام.
    باید دید، میزان تحلیل خیلی در افراد مختلف متفاوته، همچنین خود دندان که درآورده شه و وضعیت کشیدن هم در میزان استخوان باقیمانده دخیلند

   • مرادیان
    2020-11-07 5:29 ق.ظ

    ۹با سلام و احترام خانوم بنده حدودا ۱۲ سال میشه که بخاطر اشتباه دکتر که دندونش رو اشتباها کشیده بود دندو بالایی کنار دندون نیش رو نداره یه مشاوره هم با متخصص هم داشتیم گفتنش باید ایمپلنت مینی بزاری ولی هزینه رو خیلی زیاد میگفت میشه بگید اگه شما اینکار رو انجام دهید چقدر هزینه داره

   • dr.ghazal arashrad
    2020-11-08 8:57 ق.ظ

    سلام حتما باید وضعیت کلینیکی و رادیوگرافی و CBCT رو ببینیم

  • با درود ،
   من تقريبا دندانهاي اسيابم بعضي ها كشيدم يا ريشه شون مونده ،انهاي كه مونده جرم جرم رفته و تقريبا ٤دندانم نياز دارم و بقيه جرم گيري ……چقدر هرينه اش ميشه ، از خمير سانسودا يا بهتر از اونم استفاده ميكنم ولي باز راضي نيستم ،اما بقيه دندانهايم اوكياست .مچكر

   پاسخ
   • یمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و دویست هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
    درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
    میباشد.
    هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.

    درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان دارند.
    هزینه جرمگیری ۳۵۰ الی ۴۵۰
    کشیدن دندونها جداگانه محاسبه میشه. ممکنه بشه همزمان با کشیدن ایمپلنت کرد و ممکنه هم نشه. توسط رادیپگرافی و معاینه مشخص میشه. برای اطلاعات بیشتر صفحه ایمپلنت فوری را مطالعه بفرمایید

  • سلام. اگر سه دندان ایمپلنت شود. روکش رو بهتر است بریج بگذاریم سه تایی. یا تک تک 3 دندان برای هر ایمپلنت؟ کدوم از نظر بهداشت دهان راحت تر است؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.