قیمت و انواع کاشت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان؟ انواع ایمپلنت چیست؟ کاشت دندان به چه صورتی انجام می شود؟ قیمت کاشت دندان چگونه است؟ این ها سوالاتی است که هرروزه فکر مراجعین را به خود مشغول کرده است. در واقع تنوع درمان های دندانپزشکی باعث سردرگمی بیماران شده. مشکل دیگری که مراجعین با آن دست و پنجه نرم می کنند قیمت های متفاوت و تبلیغات گستره برروی کاشت دندان است. ایمپلنت فوری, کاشت دندان در ۱۰ دقیقه و بدون نیاز به جراحی از دیگر سوالات مراجعین عزیز کلینیک بوده است در این مقاله سعی شده به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود.

قیمت و انواع کاشت ایمپلنت دندان

فهرست مطالب این صفحه:

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت پین هایی هستند (فیکسچر نامیده می شوند) که از تیتانیوم خالص سازگار با بافتهای بدن ساخته شده که درون استخوان فک به طریق جراحی کاشته میشود و پروتز دندان (ثابت و متحرک) قابل اتصال به این ایمپلنت هاست.


انواع ایمپلنت

امروز شاید بتوان گفت حدود صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند.

 • ایمپلنتهای معتبر دارای استخوان سازی مناسب در اطرافشان هستند.
 • تحلیل استخوان اطراف آنها کمتر است یا در حد صفر می باشد. به این ترتیب درصد شکست آنها بسیار کم است.

چه ایمپلنتی را انتخاب کنیم؟ تولید کدام کشور بهتر است؟

کلا رنجی از ایمپلنتها مناسب می باشند. عده ای از آنها برندهای بسیار خوبی هستند. در بازار بین المللی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا وجود دارد, ولی مشکلی که به صورت عملی در مورد این نوع از ایمپلنت وجود دارد هزینه آنهاست. به دلیل قیمت بالا و در نتیجه استفاده کمتر از آنها، این محصولات به صورت بسیار محدود وارد ایران می شوند و تمام سایزها و قطعات لازم همیشه موجود نیستند و گاه مدت زیادی فقط صرف انتظار برای قطعه مورد نظر می شود. بنابراین واضح است که انتخاب  ایمپلنت به عوامل زیادی از جمله رایج بودن استفاده از آن مدل و هزینه تمام شده برای مریض بستگی دارد.

قطعا قیمت و کشور تولید کننده نباید تنها ملاک های انتخاب توسط بیماران عزیز باشد.


انواع ایمپلنت چه تفاوت هایی با هم دارند؟

انواع ایمپلنت و تنوع بالای آنها و تاثیر بزرگ آنها برروی قیمت کاشت دندان یکی از عوامل سردرگم کردن مراجعین شده است. علاوه بر انتخاب نوع ایمپلنت توسط بیمار بر اساس کشور سازنده و قیمت، هنگام انتخاب فاکتور های زیر در نظر گرفته می شود:

 • قیمت
 • پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش
 • میزان استخوان در دسترس
 • میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت.
 • اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.

بنابراین فاکتورهایی بیش از انتخاب بیمار در این موضوع دخیل است.


قیمت ایمپلنت و هزینه کاشت دندان چقدر است و به چه فاکتور هایی بستگی دارد؟

در مطب ما قیمت هر واحد ایمپلنت از مرحله جراحی تا پروتز یعنی از مرحله کاشت تا تحویل روکش (در صورتیکه نیاز به جراحی بازسازی نداشته باشد) دو میلیون و پانصد هزار تومان (کره ای، Dentis) الی سه میلیون هشتصد هزار  تومان(سوییسی، SIC) می باشد و جراحی ایمپلنتها توسط متخصص جراحی فک و صورت و پروتز توسط متخصص پروتز انجام می شود. در صورتیکه نیاز به جراحی های بازسازی مانند سینوس لیفت باشد هزینه جداگانه دارد. قیمت کاشت دندان به بنابر هزینه های زیر محاسبه می شود:

 • نوع ایمپلنت
 • هزینه پزشک معالج و هزینه لابراتوار
 •  در صورتیکه نیاز به جراحی های بازسازی باشد به هزینه این جراحی ها به قیمت کاشت دندان اضافه خواهد کرد.

نکته: در هر درمان در شرایط معمول حداقل نیاز به پنج قطعه ایمپلنت می باشد:

 • دو عدد از این قطعات برای همیشه در دهان بیمار باقیی خواهد ماند.
 • سه عدد از قطعات جهت فرم دادن لثه و مراحل قالب گیری استفاده می شود.

قطعات ایمپلنت با توجه به برند و کارخانه سازنده قیمت متفاوتی دارد. علاوه بر قیمت قطعات، هزینه دندانپزشک متخصص و هزینه لابراتوار سازنده نیز به هزینه ها اضافه می شود. (جراحی و کاشت ایمپلنت توسط متخصص جراحی و پروتز یا روکش آن توسط متخصص پروتز انجام می شود.) استخوان فرد همواره بستر کاملا مناسب برای کاشت نمی باشد و ممکن است نیاز به جراحی های بازسازی داشته باشد از جمله سینوس لیفت و پودر استخوان و ….

کاشت دندان بهتر است یا بریج؟

آیا بهتر است فضای بی دندانی با کاشت ایمپلنت دندان جایگزین شود یا اینکه با تراش دندانهای مجاور و پایه قرار دادن آنها پر شود؟

قطعا ایمپلنت درمان ارجح است. با اینکه ممکن است به نظر بیاید که درمان با ایمپلنت هزینه بیشتری دارد ولی در طول زمان به طور قطع درمان ارزانتری برای فرد است، زیرا :

 • دندانهای مجاور فرد را دست نخورده نگه می دارد و از تحلیل استخوان نیز جلوگیری میکند.
 • با تراش دندانهای مجاور کم کم آنها نیز مستعد پوسیدگی می شوند و در طول چندین سال یک یا چند عدد از دندانهای پایه از بین می روند و طول ناحیه بی دندانی بلندتر می شود و همچنین در طول زمان استخوان ناحیه بی دندانی نیز تحلیل می رود. در حالیکه با جایگزینی ناحیه بی دندانی با ایمپلنت دندانهای مجاور آسیب نمی بینند و استخوان آن ناحیه نیز از بین نمی رود.

چه مدت پس از جراحی ایمپلنت می توان دندان دار شد؟

 • ایمپلنت بعد از کاشته شدن در فک حدود ٣-۶ماه زمان لازم براى رشد و ترمیم استخوان اطراف کاشت دندان است.
 • جوش خوردن استخوان به ایمپلنت اصطلاحا” استئواینتگریشن نامیده می شود.

زمان استئواینتگریشن به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله:

 • ایمپلنت در کدام فک کاشته شده است، فک بالا یا فک پایین،
 • در ناحیه جلو فک(قدام) یا عقب (خلف) ،
 • آیا همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت کاشته شده یا حدافل بین این دو، فاصله زمانی دو، سه ماهه بوده.
 • آیا جراحی سینوس لیفت یا پیوند استخوان انجام شده است یا نه؟

تنها در شرایط بسیار بد استخوانی ابتدا جراحی های بازسازی انجام شده و بعد از شش ماه جراحی کاشت انجام می شود،در اکثر اوقات جراحی های بازسازی همراه با کاشت ایمپلنت انجام می شوند و فقط طول مدت استئواینتگریشن بیش از حالت عادی است.


مراحل کاشت:

 • جراحی و کاشت ایمپلنت
 • فاصله زمانی سه الی شش ماه جهت استئواینتگریشن
 • شروع مرحله پروتز و گذاشتن دندان

ایمپلنت فوری یا fresh socket چیست؟

ایمپلنتی که بلافاصله بعد از کشیدن دندان در جای آن قرار می گیرد. البته این عمل همیشه قابل انجام نیست و مواردی مثل:

 • قطر ریشه دندان
 • تعداد ریشه های دندان
 • وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
 • نزدیکی به سینوس و یا عصب همهگی عوامل تعیین کننده در امکان یا عدم امکان ایمپلنت فوری هستند.


فاصله زمانی کشیدن دندان تا کاشت ایمپلنت چقدر است؟

در صورتی که دندان کشیده شود و همزمان کاشت دندان انجام نشود، حداقل به مدت دو ماه فاصله زمانی لازم است تا در محل دندان کشیده شده استخوان تشکیل شود. ایمپلنت می تواند همزمان با کشیدن دندان جایگزین شود، که البته شرایط خاص خود را دارد:

 • دندان مورد نظر عفونی نباشد
 • فطر ریشه دندان و  تعداد ریشه های دندان مذکور
 • استخوان موجود در فک بویژه به صورت طولی
 • نزدیک بودن یا نبودن ریشه دندان به سینوس.

پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع , امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری است. اگر گذاشتن با تاخیر ایمپلنت پیشنهاد می شود ایمپلنت های کوچکتر و استوانه ای به دلیل در دسترس بودن استخوان کمتر استفاده می شود. مکان کاشت دندان و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که متخصص پروتز انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است.

میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.

ایمپلنت دندانهای کانین(نیش) و بستن دیاستم(فاصله) دندانها با ونیر کامپوزیت

مرحله دوم درمان ایمپلنت دندان:

بعد از سه الی شش ماه مرحله دوم کاشت ایمپلنت آغاز می شود که همان مرحله پروتز است. پروتز می تواند به صورت ثابت یا همان روکش روی فیکسچر باشد(پروتز ثابت) و طی حدود چهار جلسه قالب گیری از ایمپلنت و امتحان، روکش تحویل بیمار شود یا به صورت متحرک باشد. ایمپلنتها می توانند به صورت پایه هایی برای پروتز متحرک نیز به کار روند، که پروتز متحرک به صورت دگمه فشاری روی آنها قرار میگیرد و محکمتر از حالت عادی در داخل دهان قرار میگیرد.


آیا کاشت ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

افرادی که رشد فکی آنها کامل شده باشد، که حدود هجده الی بیست سال به بالا است. تا هر سنی می توان برای فرد کار کرد در صورتی که از لحاظ شرایط پزشکی و روانی سالم باشد و دارای توان بدنی کافی برای تحمل جراحی باشد. در برخی بیماریهای مزمن مثل فشار خون و یا دیابت در صورتی که کنترل شده باشند با نظر جراح می توان ایمپلنت کار کرد.

تامین ساپورت بافتهای گونه و لب توسط اوردنچر متکی بر ایمپلنت فک بالا و پایین


آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت گذاشت؟

مضرات سیگار بر کسی پوشیده نیست. سیگار باعث کاهش خونرسانی لثه و استخوان می شود و درنتیجه درصد موفقیت ایمپلنت را حدود ۵% کاهش می دهد، البته این مورد بیشتر شامل افراد heavy smoker می باشد. به هر حال در صورتیکه سیگار از یک یا دو هفته قبل از جراحی تا زمان ترمیم محل جراحی(حدود چند هفته) بعد قطع شودنتیجه بهتری بدست میاید.


ایمپلنت دندانهای جلو راحتتر است یا دندانهای آسیا؟

از لحاظ نبود محدودیت آناتومیک از جمله سینوس و عصب در قسمت جلو فک، مراحل کاشت به ظاهر راحتتر است. اما تبحر فرد عمل کننده (متخصص جراحی و پروتز) در دندانهای جلو بسیار مهم است زیرا ملاحظات زیبایی فاکتور کلیدی در ایمپلنت دندان های جلو هستند. عوامل مهمی که به تبحر دندانپزشک بسیار وابسته اند:

 • محل قرار گیری
 • عمق قرار گیری
 • زاویه ایمپلنت و مدیریت پروتز

آیا ایمپلنت پوسیده می شود؟

ایمپلنت پوسیده نمی شود چون از جنس فلز است ولی به این معنا نیست که خراب هم نمیشود. ایمپلنت هم حداقل به اندازه دندان بلکه بیشتر نیاز به رعایت بهداشت و رسیدگی دارد. نخ دندان مخصوص superfloss، مسواک بین دندانیproximobrush، واتر جت همگی علاوه بر مسواک و نخ دندان معمولی در ایمپلنت کاربرد دارند. ایمپلنت در اثر عدم رعایت بهداشت دچار التهاب لثه، عفونت استخوان و تحلیل استخوان می شود، در نتیجه بسیار مهم است که رعایت بهداشت دقیق انجام شود.


جهت کاشت باید به چه پزشکی مراجعه کنید؟

درمان کاشت ایمپلنت دندان بهتر است توسط تیم پزشکی شامل متخصص جراحی و متخصص پروتز انجام شود. زیرا کاشت دندان شامل دو مرحله درمانی کاشت ایمپلنت در استخوان فک و گذاشتن پروتز روی ایمپلنت کاشته شده بعد از گذشت چند ماه است. در نتیجه مرحله اول کاشت به دلیل وجود ریزه کاریهای متعدد از جمله محل ایمپلنت در استخوان، نحوه قرار گیری ایمپلنت نسبت به دندانهای مجاور و همچنین دندانهای فک مقابل، جهت و زاویه قرارگیری در استخوان که بسیار اهمیت دارد. محل قرارگیری ایمپلنت نسبت به ارگانهای مهم در هر دو فک از جمله کانال عصبی و سینوسها، که همه این موارد صد در صد در نتیجه نهایی تاثیر دارند باید توسط یک فرد متخصص جراحی انجام شود. مرحله دوم که پروتز نامیده می شود نیز در واقع حاصل نهایی صبر و زحمت چندیدن ماهه تا رسیدن به این مرحله است و آنچه است که در دهان نمایان میشود و خود فرد و بقیه افراد آن را مشاهده میکنند.

در این مرحله نیز علاوه بر اهمیت در زیبایی و نحوه دیده شدن دندان، قابلیت تمیز کردن آن، نحوه قرارگیری آن به طریقی که کمترین فشار به پایه های ایمپلنتی وارد شود و مواردی که در ماندگاری ایمپلنت تاثیر دارد قابل تامل هستند و بدینن ترتیب بهتر است توسط متخصص این عمر یعنی متخصص پروتز انجام شود. پروتز دندان علاوه بر علم به هنر نیز نیاز دارد تا بتواند متناسب با بقیه دندانهای فرد و اجزا صورت حداکثر زیبایی را به فرد بدهد. که این موضوع بویژه در دندانهای قدامی و تا کرسی کوچک اول بیشتر حائز اهمیت است.


به ازای هر دندان چند ایمپلنت مورد نیاز است؟

دندانهای انسان دارای تعداد ریشه های متفاوتی با یکدیگر هستند.

 • دندانهای قدامی و کرسی های کوچک فک پایین یک ریشه
 • کرسی های کوچک فک بالا و کرسی های بزرگ فک پایین دو ریشه
 •  کرسی های بزرگ فک بالا سه ریشه دارند.

ایمپلنت در واقع جایگزین ریشه دندان می شود. اما زمان کاشت ایمپلنت

حداکثر برای هر دندان یک عدد ایمپلنت کاشته می شود.

 • برای یک دندان از دست رفته یک ایمپلنت.
 • برای دو دندان از دست رفته قطعا دو ایمپلنت.
 • ولی برای سه دندان از دست رفته با توجه به قطر و طول ایمپلنتهای قابل کاشت دو یا سه ایمپلنت مورد نیاز است.
 • در صورتیکه استخوان موجود ضعیف باشد یا قطر و طول ایمپلنتها کم باشد به ازای هر دندان :یک ایمپلنت
 • در صورت مناسب بودن استخوان و قطر و طول ایمپلنتهای قابل کاشت، برای سه دندان از دست رفته دو ایمپلنت کاشته می شود.

پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت (تمام فک بالا و پایین)


تعداد ایمپلنت لازم برای بازسازی کامل فک بالا با پروتز ثابت چند عدد است؟

حداقل تعداد دندان جهت بازسازی کامل فک بالا به صورت پروتز ثابت هشت عدد است. یعنی در صورتی که فرد فک بالای کاملا بی دندان داشته باشد، معمولا با هشت عدد ایمپلنت می تواند صاحب پروتزی شود که مشابه دندانهای طبیعی فرد در دهان او ثابت می شود و قابل دراوردن توسط بیمار نمی باشد.

Fully bone anchoraged implant supported prosthesis

بازسازی کامل دهان با پروتز متکی بر ایمپلنت


تعداد ایمپلنت لازم جهت باز سازی کامل فک پایین با پروتز ثابت چند عدد است؟

حداقل تعداد برای فک پایین شش عدد است ولی معمولا تا هشت عدد نیز مورد نیاز است.


تعداد ایمپلنت لازم جهت اوردنچر متکی بر ایمپلنت فک بالا چند عدد است؟

حداقل ایمپلنت لازم جهت پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت چهار عدد است.توضیحات بیشتر در قسمت اوردنچر


تعداد ایمپلنت لازم جهت اوردنچر متکی بر ایمپلنت فک پایین چند عدد است؟

حداقل ایمپلنت لازم جهت پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت فک پایین دو عدد است ولی تعداد معمول ایمپلنت لازم بین دو الی چهار عدد است که تعداد را عواملی مثل میزان استخوان از دست رفته و با دندانی یا بی دندانی فک مقابل تعیین میکند.


سینوس لیفت چیست؟

سینوس لیفت یک جراحی بازسازی است. در شرایطی که سینوسها به علت مدت بی دندانی به سمت پایین حرکت می کنند و استخوان را از بین می برند و استخوان دارای طول کافی برای قرارگیری ایمپلنت نمی باشد، جراحی سینوس لیفت با بالا بردن سینوس به سمت بالا و پر کردن آن فضا با پودر استخوان به تشکیل استخوان در آن ناحیه کمک میکند و بستر را جهت قرار گیری ایمپلنت با طول مناسب فراهم می نماید.


آیا کاشت ایمپلنت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

خیر، کاشت ایمپلنت به جز موارد اندک یک جراحی سرپایی در مطب دندانپزشکی است.


آیا ایمپلنت دندانی مانند دندان طبیعی حس دارد؟

با توجه به اینکه عصبی وارد ایمپلنت نمی شود در نتیجه حس گرما سرما و درد مانند دندان طبیعی ندارد اما چون در استخوان قرار می گیرد و استخوان نیز زنده است در نتیجه حس فشار را می تواند احساس کند و همچنین درد را می تواند در لثه اطاف تجربه کند.


آیا ایمپلنت نیز مانند دندان جرم میگرد و نیاز به جرم گیری دارد؟

بله هر آنچه که داخل دهان قرار گیرد به علت بزاق، مواد غذایی و پلاک موجود در دهان جرم میگیرد. به همین علت دندان کاشته شده نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراجعات دوره ای جهت چک آپ و جرمگیری دارد.


آیا امکان جایگزینی ایمپلنت از دست رفته وجود دارد؟

درصد موفقیت ایمپلنت حدود ۹۸% است ولی در شرایطی که ناموفق باشد معمولا امکان جایگزینی مجدد ایمپلنت از دست رفته با یک ایمپلنت دیگر و معمولا همراه با بازسازی استخوان وجود دارد.


آیا عکس خاصی برای ایمپلنت مورد نیاز است؟

برای بررسی دقیقتر استخوانی که برای قرارگیری ایمپلنت در نظر گرفته می شود از CBCT استفاده می شود. (عرض و ارتفاع استخوان را به صورت مقطع نشان میدهد.)


آیاسابقه جراحی لثه مانعی برای درمان ایمپلنت است؟

در صورتیکه بیماری لثه فعال وجود نداشته باشد و قبلا جراحی لثه (البته نه جراحی افزایش طول تاج جهت روکش) انجام شده باشد و بیماری از بین رفته و لثه ها ترمیم شده باشند، مانعی جهت درمان ایمپلنت نمی باشد. البته در این افراد ریسک اینکه ایمپلنتها دچار پری ایمپلنتایتیس (بیماری لثه ایمپلنت) شوند از بقیه افراد بیشتر است و این افراد به پری ایمپلنتایتیس مستعدترند.


آیا امکان اتصال دندان طبیعی به ایمپلنت(بریج) وجود دارد؟

قطعا نه خیر. امکان اتصال دندان طبیعی به ایمپلنت به علت تفاوتهای ساختاری ایندو به هیچ وجه وجود ندارد. در اوایل ابداع ایمپلنتها که این موارد انجام میشد متوجه شدند که با این عمل هم ایمپلنت و هم دندان به مخاطره میافتند. به این ترتیب که به طور مثال اگر یک فضای بی دندانی به اندازه دو دندان داریم، قطعا باید دو ایمپلنت کاشته شود و امکان این وجود ندارد که یک ایمپلنت گذاشته شود و فضای بی دندانی بی ایمپلنت و دندان توسط بریج(اتصال این دو بهم) پر شود.


چه مدت بعد از کشیده شدن دندان برای جایگزینی با ایمپلنت وقت داریم؟

تا حدود شش ماه بعد بهترین زمان جایگزینی است. زیرا در صورت طولانی شدن زمان پس از کشیدن دندان، دندانهای اطراف و مقابل به سمت ناحیه بی دندانی حرکت میکنند و نظم دندانها بهم می خورد، در ضمن استخوان ناحیه که بستر کاشت  است به دلیل از دست رفتن دندان شروع به تحلیل میکند.


هزینه و قیمت کاشت دندان  چگونه مشخص می شود؟

برای هر بیمار در شرایط معمول ( بدون در نظر گرفتن نیاز به قطعات بیشتر در موارد پیچیده تر) پنج قطعه ایمپلنت لازم است. دو عدد از این قطعه ها در دهان بیمار برای همیشه قرار میگیرند(فیکسچر و اباتمنت). قطعات دیگر برای فرم دادن لثه و قالبگیری می باشند. در نتیجه فاکتور های مهم در تایین قیمت کاشت دندان به تفکیک شامل:

 • قیمت ایمپلنت دندان
 • هزینه جراح و متخصص پروتز
 • هزینه لابراتوار پروتز
 • هزینه قطعات مصرفی می باشد.

در هر نوع ,قیمت قطعات ایمپلنت منحصر به خود آن سیستم و کارخانه سازنده می باشد.

 


پست های مرتبط

113 دیدگاه. Leave new

 • سلام
  من بیشتر دندانهایم را دارم ولى از دندانهایم ناراضى هستم مى خواهم تمام دندانهایم را بکشم و دندانهاى کاشت بزارم براى ٣٢ دندانهایم چند وقت طول مى کشد وچند هزینه بر مى دارد إز برج نمى خواهم استفاده کنم و ایا هیچ گارانتید دارد؟

  پاسخ
  • سلتم، در صورتیکه دندان کشیدنی نباشد ، نمیکشیم

   پاسخ
   • سلام و درود
    تمامی دندانهای من لق شده اند و در حال افتادن هستن و تقریبا تمام دندانهای آسیاب من افتاده هستن و فقط دندانهای جلو باقی مانده هستن میخواهم بدانم چندروز زمان احتیاج هست برای کشیدن تمام دندان ها و کاشت دندان و چه مقدار هزینه آن میشود

    پاسخ
    • سلام، حتما باید بررسی شه که چرا دندانهای شما لق شده اند. اگر بیماری لثه (پریو) فعال دارین، تا برطرف شدن ان نمیتونین کاشت انجام بدین، چون ایمپلنتهاتون هم درگیر میشن و اونها هم لق میشن و می افتن.

     پاسخ
   • ایمان خاکشوری
    فوریه 29, 2020 5:21 ب.ظ

    سلام اقای دکتر ببخشید من مردی ۳۵ ساله هستم دندونا فک بالا و پایینم رو از دست دادم دندون مصنوعی استفاده میکنم ی سالی میشه ولی چون لحثه بالایم مادر زادی کوچیکه دندون مصنوعی بازی میکنه میشه فقط فک بالا رو ثابت گذاشت اخه من کارگر هستم ماشینمو فروختم فعلا پرتز فک بالارو بزارم تا بعدا پول دستم اومد پایین رو بزارم شدنی هست و شما کدام روش رو پیشنهاد میدید مقرور ب صرفه باشه ممنون ک پاسخگو هستید خدا حفظتون ن

    پاسخ
    • سلام، حتما باید فک شما از لحاظ استخوان بررسی شه(توسط سی تی اسکن مخصوص) که بشه طرح درمان داد….

     پاسخ
   • درود
    من حدودا ۶ سالی میشه که یکی از دندان های فک پایین از دست دادم امکانش هست هنوز ایمپلنت انجام بدم ممنون از شما

    پاسخ
    • سلام.
     باید دید، میزان تحلیل خیلی در افراد مختلف متفاوته، همچنین خود دندان که درآورده شه و وضعیت کشیدن هم در میزان استخوان باقیمانده دخیلند

     پاسخ
  • با درود ،
   من تقريبا دندانهاي اسيابم بعضي ها كشيدم يا ريشه شون مونده ،انهاي كه مونده جرم جرم رفته و تقريبا ٤دندانم نياز دارم و بقيه جرم گيري ……چقدر هرينه اش ميشه ، از خمير سانسودا يا بهتر از اونم استفاده ميكنم ولي باز راضي نيستم ،اما بقيه دندانهايم اوكياست .مچكر

   پاسخ
   • یمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و دویست هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
    درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
    میباشد.
    هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.

    درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان دارند.
    هزینه جرمگیری ۳۵۰ الی ۴۵۰
    کشیدن دندونها جداگانه محاسبه میشه. ممکنه بشه همزمان با کشیدن ایمپلنت کرد و ممکنه هم نشه. توسط رادیپگرافی و معاینه مشخص میشه. برای اطلاعات بیشتر صفحه ایمپلنت فوری را مطالعه بفرمایید

    پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر محترم
  من به دلیل مشکلات پوسیدگی دندان که از بچگی داشتم چندتا ا دندونامو همون موقع عصب کشی کردم. ولی هیچ دندون کشیده شده ای ندارم. الان ۴-۵ تا از دندونام تاجشون رو از دست دادن. میخاستم بدونم باتوجه به اینکه ریشه دندونام هنوز باقیه میشه عمل افزایش طول تاج رو انجام داد و اینکه شما انجام میدین. اگه انجام میدین هزینه رو هم لطف کنید بفرمایین
  خیلی ممنون

  پاسخ
 • سلام من کلا دندونام خرابه وبه علت نداشتن هزینه مجبورم تحمل کنم دندانپزشک با هزینه کم و البته کار خوب سراغ دارین؟

  پاسخ
 • با سلام
  شما می فرمائید
  قطر ریشه دندان
  تعداد ریشه های دندان
  وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
  نزدیکی به سینوس و یا عصب همهگی عوامل تعیین کننده در امکان یا عدم امکان ایمپلنت فوری هستند.
  این پارامترهای چطوری تشخیص داده می شوند؟؟؟

  پاسخ
 • سلام به هر. دندان ایمپلنتت چنددندان ودیگر میتوان وصل کرد.برای شش دندان چند ایمپلنتت لازم است. دندانهای جل‌یکی پایین. تشکر لشگری

  پاسخ
  • سلام، یک دندان یک ایمپلنت. دو دندان دو ایمپلنت، بیش از دو دندان با توجه به شرایط فکی و فضا ، تعداد ایمپلنت لازم میتواند کمتر از تعداد دندانهای از دست رفته باشد

   پاسخ
 • حسین سهرابلو
  فوریه 27, 2018 1:13 ق.ظ

  در مورد ایمپلنت .وبا پروتز ثابت فک پایین راهنمایی میخواستم .
  و همچنین لطف کنید قیمت هم ارسال کنید .
  وآیا بصورت اقساط هم انجام میدهید

  پاسخ
  • در صورتیکه تغییر قیمت خاصی روی ندهد ، نصف هزینه زمان جراحی و نصف هزینه زمان پروتز پرداخت میشود

   پاسخ
  • سلام .. کدام ایمپلنت از همه مرغوبتره و رنگ دندان ایمپلنت چه جوری میشه یعنی دندانها جرم دار باشه اون هم جرم دار؟

   پاسخ
   • سلام ایمپلنتها انواع مختلف دارن، که یکسری شون بهتر و مرغوبترن. رنگ پروتز ایمپلنت نشابه رنگ دندونه، ولی اگر دندون جرم داشته باشه باید جرمگیری شه.

    پاسخ
 • از عزیزانی که میخوان ایمپلنت کنن خواهش میکنم حتما تمامی جوانب رو در نظر بگیرن

  من دو سال پیش ایمپلنت کردم،حالا با سرطان زبان درگیر شدم

  تو رو خدا مواظب باشین

  پاسخ
 • سلام…. ببخشید قیمت ایمپلنت برای هر دندون چقدر هست؟؟؟ در هر فک چقدر می شود

  پاسخ
 • بسیار عالی و کامل
  از زحمات شما سپاسگذارم

  پاسخ
 • مطالعه کردم اموزنده بود.

  پاسخ
 • با سلام
  تشکر از شما بابت اطلاعات چنر سوال داشتم
  ایا امکانش است من وسایل ایمپلت را خودم از امریکا بیاورم ؟ و مهمتر از ان چند روز برای کل دندانها
  طول میکشد؟
  چه مدت قبل باید وقت بگیریم?
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام، با توجه به اینکه سیستمهای مختلفی ایمپلنتی هست و از طرفی فکر نمیکنم اونجا به فرد عادی ایمپلنت بفروشند، و اینکه حین جراحی قطرها و طولهای مختلف لازم میشه و ممکنه بیارین و ایمپلنت با مشخصات دیگه ای لازم باشه. کلا به نظرم بهتره این کار رو نکنین.
   در مورد سوال بعدیتون، جراحی تقریبا یک جلسه ای انجام میشه و بخیه ها هفته بعد کشیده میشه. بهتره از یک ماه قبل وقت بگیرید.
   برای انجام پروتزش حدود ۴ ماه بعد شروع به انجام پروتز میکنیم. در نتیجه می تونید تشریف بیارید و مثلا سال بعد که میاید، پروتزش رو انجام بدید. طول مدت زمان لازم برای پروتز، به تعداد ایمپلنتها بستگی داره.

   پاسخ
  • سلام، بهتره این کار رو نکنید. ما کیت جراحی سیستمهای خودمون رو داریم و هم در صورتیکه نیاز به قطر یا طول دیگه ای باشه بلفاصله میتونیم تهیه کنیم، ولی شما در صورتیکه بدون معایه و سی تی اسکن اقدام به خرید کنید احتمال اینکه نتونیم اونرو بزاریم خیلی زیاده.
   جهت وقت بهتره از یک ماه قبل وقت بگیرید.
   جراحی و کشیدن بخیه یک هفته طول میکشد. یک روز جراحی و یک هفته بعد کشیدن بخیه
   طول زمان پروتز بسته به تعداد ایپلنت دارد.

   پاسخ
 • سلام. ببخشید به صورت قسطی هم قبول میکنید؟ در چند مرحله هزینشو بدیم

  پاسخ
  • سلام. هزینه ایمپلنت در دو مرحله پرداخت میشه، زمان جراحی یا کاشت و زمان پروتز یا روکش که حدودا سه تا چهار ماه بعد است

   پاسخ
  • سلام. میخواستم بدونم صفر تا صد .مناسبترین هزینه پروتز ثابت کامل فک بالا چقدره.
   یا چهار تا دندون سمت چپ فک بالا از وسط فک ب چپ چقدر میشه هزینش ممنونم

   پاسخ
 • ایمپلنت کامل فک بالا چقدر میشه حدودا؟ و همینطور فک پایین؟ سپاس

  پاسخ
  • هر فک برای بازسازی کامل نیاز به ۸ ایمپلنت داره. هر ایمپلنت کره ای از جراحی تا پروتز ۲/۵ میلیون است. هر فک ۱۲ دندان نیاز دارد که ۴ دندان در واقع بدون پایه ایمپلنت میباشد که پونتیک نامی ه میشود. هزینه هر پونتیک یک میلیون است. در صورت نیاز به جراحیهای بازسازی، هزینه آنها جداگانه محاسبه میشود

   پاسخ
 • با سلام من جراحی فک انجام دادم آیا امکان ایمپلنت هست

  پاسخ
  • سلام، چه نوع جراحی انجام دادید، باید دید در محلی که قرار است ایمپلنت انجام شود، استخوان کافی هست یا نه و همینطور پیچ و پلیت در آن ناحیه نباشد که با کاشت ایمپلنت تداخل کند

   پاسخ
 • زهرا پارسا
  دسامبر 2, 2018 4:11 ق.ظ

  با درود وعرض ادب من خارج از کشور ساکن هستم می خواستم فک بالا و فک پائین را کاملا ایمپلنت دیجیتالی انجام بدهم با توجه به این که قسمت عقب فک پائین نیاز به پیوند استخوان دارد چند بار و چند مدت باید در ایران بمانم لطفا هزینه تقریبی را بفرمائید تا بتوانم با برنامه ریزی و تعیین وقت از کلینیک در ماه اسفند یا بعد از عید نوروز خدمت تون رسم سلامت و موفق باشید

  پاسخ
  • سلام، سوالاتتون بسیار کلی هستند و با این شرایط قیمتی نمیشه داد. چون اصلا معلوم نیست که شما چه پیوندی و به چه مقدار لازم دارید.
   پیشنهاد من اینه که شما در قسمت مشاوره یا چت آنلاین سایت پیغام بگزارید و اگر رادوگرافی دارید در اون قسمت بفرستید. با دیدن رادیوگرافی بیشتر میشه راهنمایی کرد. ولی به طور کلی هر پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت برای کل فک نیاز به ۸ ایمپلنت دارد و معمولا نیاز به چهار پوتتیک هست( پونتیک پروتزی که زیرش ایمپلنتی نیست).

   پاسخ
 • سلام
  آیا امکان خدمات شما در شرق تهران میسر می باشد ؟

  پاسخ
 • سلام من دندون جلوم فک بالا شکسته و سیاه رنگ شده واز زیر دندان به بالا سوراخ ایجاد شده و لثه هم سوراخ شده.

  پاسخ
 • مهشید مقدم
  دسامبر 8, 2018 7:14 ب.ظ

  سلام واقعا اموزنده بود تمام اطلاعاتی که لازم داشتم رو به دست اوردم … ممنون از اینکه دانش تون رو به اشتراک گذاشتین با ما دکتر عزیز و محترم
  موفق باشید

  پاسخ
 • سلام . اگر دندانی شکسته شود ، به طوری که تکه های کوچکی از دندان در لثه باشد ،آیا راه جایگزینی آن فقط ایمپلنت هست ؟! و هزینه یک دندان شکسته شده چقدر است؟!

  پاسخ
  • سلام، قابل نگهداری بودن دندان با معاینه و رادیوگرافی مشخص میشود. هزینه درمان بستگی به درمانهای مورد نیاز دارد که میتواند با توجه به نوع دندان و وضعیت آن متفاوت باشد

   پاسخ
 • طاهره خالقی
  دسامبر 11, 2018 2:35 ب.ظ

  سلام
  من در فک پایین سمت چپ یک دندان برای کاشت نیاز دارم. دندان اصلی را حدود ده سال پیش کشیدم. ایا کاشت فوری بهتر است یا با فاصله زمانی؟
  با توجه به اینکه من تهران زندگی نمیکنم ولی راه بهتر را لطفا بنویسید.

  پاسخ
 • با عرض سلام،من در خارج از کشور زندگی میکنم و برای انجام ایمپلنت میخوام به ایران سفر کنم ،هزینه کامل ایمپلنت دهان(فک بالا و پایین ) چقدر است،حدودی هم بفرمائید ممنون میشم،تشکر

  پاسخ
  • سلام، هر فک حدود ۲۴ میلیون در صورتیکه ایمپلنت کره ای بزارید و نیاز به جراحیهای بازسازی مثل سینوس لیفت هم نداشته باشید.
   هر ایمپلنت کره ای از جراحی تا پروتز ۲۵۰۰۰۰۰ (اگر تغییرات ناگهانی در قیمتها ایجاد نشه با توجه به شرایط). هر فک برای پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت نیاز به ۸ ایمپلنت دارد. و چهار عدد پونتیک( پروتزی که زیرش ایمپلنت نیست). قسمت کاشت یا جراحی توسط جراح فک و صورت انجام میشه و قسمت پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز

   پاسخ
 • سلام
  میخواستم بدونم بعد از انجام ایمپلنت و ۳ تا ۶ ماه انتظار برای پروتزهای اصلی ، در این مدت بدون دندان خواهم بود یا روکش موقتی قرار می‌ دید .
  سوال دوم هم این است که بعد از انجام ایمپلنت ، تا چه مدت درد خواهم داشت و آیا این درد قابل تحمل است ؟ اگر شدت درد را از ۱ تا ۱۰ درجه بندی کنیم ، شدت درد از ۱ تا ۱۰ چقدر است .
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید چون قسمت دوم سوالم خیلی برای من مهم است
  ممنون

  پاسخ
  • سلام، بله، دردش که در حد کشیدن دندان هست و بزودی برطرف میشه. اصلا نگران دردش نباشید.
   پروتز موقت هم انواع داره، معمولا میشه پروتز موقت داد ولی هزینه جداگانه داره از ایمپلنت.

   پاسخ
 • سلام و تشکر بابت وقت و زحمتتون
  من ۴۸ سال دارم. وضعیت دندونام بصورت زیر است
  ۶و۷ و۸ چپ پایین خیلی وقت پیش کشیدم.
  ۲و۴ چپ بالا ترمیم کرده بودم بتازگی شکستن
  ۴ راست بالا پایه بریج بوده و خرابه
  ۵ و ۶ راست بالا خیلی وقته کشیدم
  داندانهای بالا و جلوم چندین ساله در حال کوتاشدن هستند و الان خیلی کوتا شدن****
  برای ایمپلنت به سه تا پزشک مراجعه کردم عکسهایی که برام نوشتن متفاوتند و نمیتونم اعتماد کنم.
  ممنون

  پاسخ
 • سلام،،من دو تا نیش بالا رو ندارم،،یکیش اصلا بیرون نیومد و یکیش هم همون اوایل افتاد یعنی حدود ۱۲ ساله،،درمورد ایمپلنت و هزینه لطفا راهنمایی کنید،پیشنهادتون چیه? جز ایمپلنت گزینه دیگه ای هم وجود داره?مرسی

  پاسخ
  • سلام، معمولا کیسهای کانین نهفته کیسهای پیچیده ای هستند از لحاظ فضای بین دندانها و حتی دندانهای مقابل، میزان استخوان موجود و وضعیت دندان نهقته. در نتیجه نیاز به معایه، رادیوگرافی پانورامیک و CBCT وجود داره

   پاسخ
 • سلام.من سه دندون فک پایینم رو به علت پوسیدگی چهار سال پیش مجبور شدم بکشم، سه دندونم پیش هم بودن، الان امکانش هست ایمپلنت کنم؟؟

  پاسخ
 • خیلی عالی بود دستت تون درد نکنه خیلی استفاده کردیم

  پاسخ
  • خوشحالم مورد استفاده بوده

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید من 36 سالمه امروز رفتم پیش متخصص جراح لثه برای فول ماوس ایشون عکس او پی جی فکم رو دیدن و معاینه کردن و گفتن لثه هاتو بزار روی هم بعد گفتن لثه هات روی هم هست انگار فک بالات رفته عقب و ریشه های دندانهات عفونت داره خلاصه از درمان طفره رفتن منو فرستادن پیش یه متخصص دیگه میخاستم نظر شمارو بدونم ریشه های دندانهام همه هستش

    پاسخ
    • سلام,رفتین برای فول ماوس، برای چه درمانی؟ ایمپلنت، درمان لثه، روکش، چه کاری؟
     لطفا برای پاسخگویی سریعتر به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال بفرمایید

     پاسخ
 • سلام

  پاسخ
 • رامین آدینه وند
  ژانویه 15, 2019 12:06 ق.ظ

  سلام .من نصف دندانهایم تقریبا هست هزینه واسه ترمیم چقدر میشه

  پاسخ
 • سلام ممنون از راهنمایی

  پاسخ
 • آرش مهدی جو
  فوریه 6, 2019 3:10 ق.ظ

  با سلام بنده زمانی به دلیل اینکه وضع مالی خوبی نداشتم نتونستم به دندانپزشکی برم تا اینکه یه شب تاج دندانم به وطور کامل از بین رفت و لثه ام خالی شد ولی ریشه اش به طور کامل باقی مانده و و فقط بیست سال سن دارم و نمیخوام تو این سن ایمپلنت یا بریج کنم راهی برای ساختن تاج دندان بدون این ایمپلنت یا بریج وجود داره که تاج رو ساخت و به ریشه متصلش کرد؟

  پاسخ
 • عالی بود.

  پاسخ
 • سلام
  راستش من دندونها همشون سالم بودن ولی کم کم بیشترشون پوسیده شدن و چندتاشون هم عصب کشی کردم
  الان چند وقته بوی دهنم اذیت میکنه و اکثر دندونهام هم دارن پوسیده میشن حالا مسواک زدن هم دیگه تاثیری نداره
  چند تا از دندونهایی که عصب کشی کردم قبلا الان کیست تشکیل شده
  و چندتاشون هم عفونت کردن
  واقعا از دست این دندانپزشکها که رفتم ناراضی هستم
  میخوام یه چک آپ کامل از دندونهام انجام بشه ولی چندجا رفتم چندان تخصصی نداشتن
  لطفا نظرتون بهم بگید

  پاسخ
  • سلام، با توجه به اینکه مشکلات دندوناتون متعدده، نیاز به چند تخصص هست که ویزیتتون کنن. در نتیجه هر جا مراجعه کنید در مورد تخصص خودشون نظر میدن و برای بقیه مشکلات به متخصصهای دیگه ارجاع میدن.

   پاسخ
 • باسلام و خسته نباشید. آقای دکتر یه سوال داشتم. مدت دوماه هست که دندان های آسیاب فک بالا سمت راستم یعنی حدود چهار دندان بالا باهم شروع به درد می‌کنند. به پزشک مراجعه کردم آنتی بیوتیک دادن که شاید احتمالا بدلیل خرابی دندان عقل عفونت هست. حدود دو سه هفته خوردم. ولی نه تنها فایده نداشت بلکه درد به سمت دندان های جلو در حرکته. الان همه ی دندان ها به شدت درد می‌گیرند و بعد پنج دقیقه در عرض یه ثانیه آروم میشن. البته باید بگم تمام دندان های من سالم و سفید هستند. اینقدر کلافه شدم از این درد که روزی چندبار به سراغم می‌آید میخوام برم همه اونارو بکشم و ایمپلنت کنم.لطفا راهنمایی ام کنید؟ آیا کار درستی میکنم. ممنونم

  پاسخ
  • با سلام
   باید به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید ولی با نامه یک دندانپزشک که بگن مشکل از دندان و پاتولوژی نیست

   پاسخ
 • باسلام من به مدت یک سال هست که دودندان نیش واسیاب دندان هام افتادن ولی ریشه دندان درلثه ام باقی مانده ومیخواستم بدونم هزینه کاشت این دوچقدره وکجا میتونم مراجعه کنم برای کاشت ممنون

  پاسخ
  • سلام، شما میتونید به مطب ما مراجعه کنید. در مرکز ما جراحی یا کاشت ایمپلنت توسط جراح فک و صورت و مرحله پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز انجام میشود.
   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و دویست هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد.
   هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.
   ولی هزینه کشیدن یا جراحی ریشه های باقیمانده با دیدن رادیوگرافی مشخص میشود
   شما میتوانید برای سوالات بیشتر به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال نمایید

   پاسخ
 • آیا میتوانم درباره دندان پیچی از شما کمک بگیرم باتشکر اگر به سوال من جواب داده شود متشکر میشم

  پاسخ
  • سلام اگر منظور شما ایمپلنت دندان است در وب سایت اطلاعات مناسبی موجود است اما اگر سوال دیگری دارید میتوانید به تلگرام ۰۹۰۳۱۲۲۴۰۱۲ پیام ارسال کنید.

   پاسخ
 • سلام من قبلا دوتا ایمپلنت داشتم که تا الان که حدود ۷،۸ سال گذشته هیچ مشکلی نداشته الان نیاز به یک ایمپلنت برای دندان دیگر که خیلی وقت هست که کشیده شده دارم، چون ساکن کانادا هستم و هزینه ایمپلنت اینجا زیاد هست میخواستم ببینم اگر برای مسافرتی درپیش دارم به ایران حدود ۲ یا ۳ هفته میتوانم دراین مدت به شکل فوری ایمپلنت بذارم ممنون میشم راهنمایی فرمائید.

  پاسخ
  • سلام، ایمپلنت رو میتونیم یک ماهه تمام مراحلش( کاشت و پروتز) رو انجام بدیم. (ایمپلنت مخصوصی هست که یک ماهه استئو اینتگره میشه) ولی همین ایمپلنت هم نیازمند شرایط خاص استخوانی از جمله تایپ استخوان و طول و قطر استخوان هست… در کل باید استخوانتون اجازه بده.
   یا اینکه مثلا امسال کاشت یا جراحی رو انجام بدین و دفعه آینده مراجعتون به ایران( سه ماه بعد از کاشت تا یکسال) برای پروتز مراجعه کنید

   پاسخ
 • مهدی طهماسبی
  نوامبر 1, 2019 9:48 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من تمام دندونام رو کشیدم اکه بخام ایمپلنت بکارم بانصب پروتز هزینه
  کاملش چقد میشه؟ باتشکر

  پاسخ
  • سلام
   تعداد ایمپلنت لازم برای بازسازی یک فک بی دندانی کامل با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت معمولا نیاز به هشت عدد ایمپلنت دارد. و ۱۲ دندان معمولا جایگزین میشود.
   در نتیجه ۸ ایمپلنت و ۴ پونتیک محاسبه میشود.
   به طور مثال بازسازی کامل یک فک از جراحی تا پروتز(کاشت تا روکش) در صورتیکه نیاز به بازسازی استخوان فکی و سینوس لیفت نباشد با ایمپلنت کره ای سی و دو میلیون است. و با ایمپلنت سوییسی ۴۵ میلیون

   لازم به ذکر است در مرکز ما جراحی یا کاشت ایمپلنت توسط جراح فک و صورت و مرحله پروتز یا روکش توسط متخصص پروتز انجام میشود.
   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis سه میلیون و پانصد هزار و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC چهار میلیون و هشتصد هزار میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه جراحیهای بازسازی مانند سینوس لیفت مورد نیاز باشد، هزینه آن به صورت جداگانه
   میباشد.
   هزینه سینوس لیفت به صورت حدودی ،یک دندان دو میلیون و بیش از یک دندان سه میلیون میباشد.

   درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان دارند.

   فاصله زمانی پروتز (روکش) و جراحی (کاشت) ایمپلنت به طور معمول بین سه الی شش ماه است که بسته به شرایط استخوانی و محل ایمپلنت و وجود یا عدم وجود جراحیهای بازسازی دارد. این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن ایمپلنت در استخوان است.

   پاسخ
 • با سلام
  برای بیماران قلبی ایمپلنت انجام می شود؟

  پاسخ
  • سوال بسیار کلی هست،بررسی فاکتورهای مختلفی در شرایط مختلف قلبی مورد نیاز است و مشاوره با پزشک معالج انجام میشود

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ببخشید پروتز ثابت برای فک بالا برای یک آقای ۳۰ ساله چقدر هزینه داره؟اوردنچر چقدر؟

  پاسخ
  • هزینه اوردنچر بسیار متغیر هست و بستگی به تعداد و نوع ایمپلنت و ساب استراکچر مورد استفاده دارد. فقط پروتز(بدون کاشت ایمپلنت) هر فک حدود ۱۳، ۱۴ ولی بسیار حدودی هست.

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر . ممنون از توضیحات کاملتون. من می خوام حدود 8 تا دندون جلو فک بالا رو ایمپلنت کنم. قبلا یه روکش چهارتایی رو دو تا دندون داشتم که دندون های پایه خراب شدن مجبور شدم این سری ایران اومدم وقت کافی نداشتم یه روکش شش تایی رو دندون نیش دکتر برام گذاشت متاسفانه دندون پایه الان شکسته. قصد دارم ایمپلنت کنم توضیحات شما رو کاملا خوندم. فقط یه سوال دارم وقتی ایمپلنت انجام شد تو فاصله سه چهار ماه تا پروتز چیزی مثل فلیپر برای زیبایی میشه روش قرار داد؟چون ممکن هست بعد از ایمپلنت یکسال طول بکشه برای پروتز بیام .

  پاسخ
 • سلام ممنون میشم بفرمائید هزینه کاشت دندان یک روز پروارچ برای هر دندان چقدر میشه

  پاسخ
  • بیمار باید بررسی شه که آیا مناسب این درمان هست یا نه. این درمان اندیکاسیونهای خاص خودش رو داره و برای هر دندان و هر استخوانی قابل انجام نیست.
   قیمت با توجه به سیستم متفاوت هست. چون پروتز موقت بر پایه ایمپلنت ساخته میشه، که نیاز به قطعات و هزینه لابراتوار و … اضافی داره.

   پاسخ
   • سلام خانم دکتر من بعلت پوسیدگی تمام دندانهای فک بالا رو یکسال پیش کشیدم فک پایین خیلی سال است کشیدم فقط شش تا دندان جلو مونده یعنی پایین استخوانها تحلیل رفتن یه مرکزی بهم گفتن میتونین پروتز برپایه ایمپلنت یک روزه انجام بدین آیا این عمل امکان دارد ضمنا من برای فک بالا پروتز متحرک وپایین پارسیل گذاشتم متاسفانه تمام لثه هام‌زخم شده و اذیت میشم ونمیتونم استفاده کنم ضمنا سیگاری هستم پولکی استخوان دارم لطفا راهنمایی بفرمایین سپاسگزارم⁹

    پاسخ
 • عباس عبدلی
  مارس 13, 2020 3:23 ب.ظ

  باعرض سلام و خسته نباشید بنده دندان پیش مرکزی و نبش هردو طرف فک بالا را از دست داده ام هزینه ایمپلنت این سه دندان چقدر میشود

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر.

   قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis چهار میلیون و قیمت ایمپلنت سوییسی SIC پنج میلیون میباشد. این قیمت شامل کل مراحل از جراحی تا پروتز میباشد.
   درصورتیکه تعداد دندانهای مورد نیاز برای جایگزینی بیش از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین میشود(روکش یا پروتز دندانی که پایه ندارد) که پونتیکها هزینه جداگانه حدود یک و نیم میلیون تومان دارند.
   تعداد ایمپلنت لازم
   یک دندان : یک ایمپلنت
   دو دندان : دو ایمپلنت
   بیشتر از دو دندان ممکن است تعداد ایمپلنت کمتر از تعداد دندانها مورد نیاز باشد. مثلا سه دندان ممکن است با دو ایمپلنت و سه پروتز حایگزین شود.
   لازم به ذکر است نصف هزینه زمان جراحی و نصف هزینه زمان ساخت پروتز دریافت میشود. این در صورتیست که تغییر ناگهانی به میزان زیاد در قیمت دلار یا قطعات ایجاد نشود.

   پاسخ
 • سلام من ۷سال پیش یه دندان پیشین فک بالام رو کشیدم واز پروتز استفاده میکنم میخوام بدونم که میشه با استفاده از ارتودنسی دندونام به هم نزدیک شن و فاصله دندون نداشته رو پرکنن …از کاشت میترسم و خیلیا هم میگن بخاطر اینکه هفت سال میگذره از کشیدن دندان ممکن استخوان فک ولثه تحلیل رفته باشه و ایمپلنت جواب نده

  پاسخ
 • سلام من ۴ تا از دندونام کاملا خراب شده بخوام امپلنت کنم از جنس خوب با روکشش چند در میاد و زمانش چقدر میکشه

  پاسخ
  • سلام، باید حتما معاینه شید، طول درمان و تعداد ایمپلنت با معاینه و دیدن رادیوگرافی مشخص میشه

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر آیا ممکن است که دندان عقلی را بکشیم جایگزین دندان آسیابی نمایم چون دندان آسیابی من کاملاً تخریب شده است؟؟؟

  پاسخ
 • احد حمزه پور
  جولای 31, 2020 8:37 ق.ظ

  سلام.میخواستم نحوه محاسبه هزینه روکشهای متصل به ایمپلنت به چه صورت است.یعنی چهار فیکسچرکاشته شودوشش روکش برروی آن سوار شود.

  پاسخ
  • سلام، روکشهای بر پایه ایمپلنت، قیمتشون بر اساس نوع سیستم ایمپلنت متفاوته( چون قیمت قطعات ایمپلنتی متفاوتن)

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست