هرآنچه باید قبل از ایمپلنت دندان جلو فک بالا بدانید

ایمپلنت دندان جلو، در فک بالا اهمیت زیادی دارد. چرا که بیشترین نقش را در لبخند شما دارند. در این سطور میخواهیم به چالشهای مربوط به جایگزینی این دندانها به روش ایمپلنت بپردازیم. لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان جلو

دلایل نیاز به ایمپلنت دندان جلو

ضربه یکی از مهمترین عوامل از دست دادن دندان قدامی است. ضربه معمولا به دنبال حوادث، تصادفات و یا زمین خوردن اتفاق می افتد. زمانی که دندان قدامی می افتد، تحلیل استخوان در سال اول ۲۵ الی 40 درصد خواهد بود. معمولا در چنین شرایطی نیاز به پیوند استخوان وجود خواهد داشت. چرا که پیوند استخوان کسب نتایج مطلوب را افزایش میدهد. آپشن های متفاوتی جهت بازسازی و ایمپلنت ناحیه ی قدام فک بالا جهت کاهش زمان بی دندانی وجود دارد که به بررسی آنها میپردازیم‌‌.

ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان(ایمپلنت فوری یا Fresh socket)
یا توجه به اینکه دندان جلو تاثیر زیادی در زیبایی دارد، جایگزینی دندان مهم می شود. ایمپلنت دندان جلو یکی از بهترین مطلوب ترین روش ها برای زیبایی است. روش فوری ایمپلنت در چنین مواردی گزینه بهتری است. ولی این روش همیشه امکانپذیر نیست و شرایط مختلفی جهت انجام آن لازم است. وجود استخوان سالم اطراف دندان، عدم وجود عفونت، شکل هندسی ریشه دندان و لثه سالم، شروط لازم جهت جایگذاری فوری ایمپلنت است.

هزینه ایمپلنت فوری بیشتر حالت طولانی ایمپلنت است. این هزینه شامل پودر استخوان و ممبران است که احتمال نیاز به آن در این پروسه درمانی کم نیست. حتی در صورت تامین شرایط فوق بیمار باید بداند که ممکن است پس از خارج کردن دندان امکان ایمپلنت نباشد و فقط پیوند استخوان در محل انجام شود.

همانطور که در عکس رو به رو مشاهده میکنید، فضایی بین ساکت ریشه دندان کشیده شده و ایمپلنت وجود دارد. برای ثبات ایمپلنت در این ناحیه نیاز به پودر استخوان است. حتی در صورت عدم امکان انجام فوری ایمپلنت مراجعه شما به یک متخصص جهت خارج کردن آتروماتیک دندان، در نتایج طولانی مدت، حفظ استخوان تاثیر بسیار زیادی دارد. در صورت آسیب استخوان در حین کشیدن، نتایج بعدی هم به مخاطره می افتد.

ایمپلنت دندان جلو

پروتز موقت (ایمپلنت دندان جلو)

در فاصله زمانی بین کاشت ایمپلنت و ساخت پروتز بر روی ایمپلنت چه باید کرد؟ همانطور که میدانید این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن استخوان فک به ایمپلنت می باشد. این مدت زمان با توجه به شرایط مختلف میتواند از سه ماه تا شش ماه طول بکشد. نوع خاصی از ایمپلنت وجود دارد که انجام آن حدود بیست روز زمان میبرد. درباره این نوع ایمپلنت اینجا را بخوانید. البته برای انجام آن نیاز به استخوان با شرایط قطری و طولی مناسب است.

برای جایگزینی موقت فضای خالی محل ایمپلنت نیز راهکارهای مختلفی وجود دارد. ساده ترین آنها استفاده از پروتزهای متحرک یا فیلیپر ها میباشد. فرد میتواند در هر زمان که بخواهد، آنها را از دهان خارج کند. زیرا پروتزهای متحرک باعث فشار به لثه و استخوان زیرین میشوند و در نتیجه تحلیل استخوان و لثه و بالطبع آسیب به زیبایی خواهد شد. همچنین به علت ضربه و فشار به استخوان آن ناحیه باعث به تعویق انداختن پروسه استئواینتگریشن میشوند.

روش FRC

در این روش یک دندان کامپوزیتی موقتا به دندانهای مجاور وصل میشود؛ مزیت این روش این است که این دندان ثابت است و ایراد این روش، شکننده بودن دندان است و امکان دارد حین این چند ماه چند بار آسیب ببیند. در این روش نیز مراقبت زیادی مورد نیاز است.

روش ایمپلنت فوری

در این روش یک پروتز موقت به صورت ثابت بر پایه ایمپلنت قرار میگیرد.

 • مزایا: ایمپلنت فوری باعث فرم دادن لثه میشود. همچنین وجود پروتز موقت در ناحیه تا زمان پروتز دائمی ناحیه بی دندانی را پوشش می دهد.
 • معایب: هزینه اضافی به جهت نیاز به قطعات اضافی ایمپلنت علاوه بر قطعات اصلی، مراحل قالبگیری و لابراتواری و مراحل پروتزی در روز جراحی انجام میشود.
 • شرایط: برای انجام ایمپلنت فوری لازم است ایمپلنت کاشته شده، دارای ثبات کافی در استخوان باشد. این موضوع خود به فاکتورهای مختلفی از جمله وضعیت ریشه دندان و استخوان موجود بستگی دارد. اطلاعات بیشتر اینجا

نکاتی باید از قبل از ایمپلنت دندان جلو بدانید:

زمان طولانی بی دندانی، میتواند کار را سخت کند. جراحی، کاشت ایمپلنت، ساخت پروتز یا روکش با طولانی شدن این دوره با مشکلات بیشتری مواجه میشود. با توجه به اینکه روند تحلیل ریج در قدام بالا از سمت خارج فک است، تحلیل زیاد باعث نازیبایی پروتز دندان جلو خواهد بود. چون با تحلیل استخوان قسمت سرویکال یا گردن دندان عقب تر از لبه برنده آن قرار میگیرد، با این شرایط هم زیبایی دندان به خطر می افتد و هم باعث تجمع غذا در مجاور لثه میشود.

در صورتی که نتوان لبه برنده دندان را به علت تحلیل زیاد در جای طبیعی قرار داد، در این صورت دندان بالا عقب تر از دندان پایین قرار خواهد گرفت و یه اصطلاح رابطه کلاس سه ایجاد می شود. که این نیز باعث نازیبایی میشود. تحلیل ریج یا استخوان فک در بعد عمودی نیز اتفاق می افتد، که باعث افزایش طول تاج پروتز دندان می شود. یعنی منجر به دندانهای دراز میشود یا حتی در صورت استفاده از پرسلن صورتی برای جایگزینی نسج لثه با پروتز، قطعا زیبایی زمانی را نخواهد داشت که پروتز با طول طبیعی دندان جایگزین میشود.

و اما راهکار چیست؟

اولین و مهم ترین نکته مراجعه به متخصص است. برای کشیدن دندان به یک جراح فک و صورت مراجعه کنید. متخصص بدون آسیب رساندن به باقی دندان ها، دندان مشکل دار را میکشد. بعد از این مرحله به سراغ ایمپلنت دندان خود بروید. اگرچه ممکن است امکان ایمپلنت سریع بعد از کشیدن دندان وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی پزشک متخصص پیوند استخوان برایتان انجام خواهد داد. با پیوند استخوان، حفره دندانی برای انجام ایمپلنت آماده میشود.

همچنین بهتر است که دندان های خود را در چنین شرایطی بریج نکنید. چرا که بریج نیاز به تراش دندان های کناری دارد. با بریج دندان، پس از گذشت زمان، دندان های کناری نیز از بین خواهند رفت. حتی خود ناحیه بریج، با گذشت زمان دچار تحلیل می شود.

اما اگر سالها قبل دندان خود را کشیده اید چه راهی پیش روی شماست؟

این شرایط هم نگران کننده نیست. روش های پیوند استخوان پیشرفته ای وجود دارد که هزینه بالایی نیز دارد. اما با این روش ها استخوان در ناحیه مورد نظر بازسازی می شود. با این روش ها حتی دراز شدن بیش از حد دندان اتفاق نخواهد افتاد. و در نهایت فضا برای کاشت ایمپلنت به شکل کامل امکان پذیر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که ایمپلنت دندان جلو بهتر است توسط متخصص انجام شود. اگر چه هر کاری نیاز به متخصص خود را دارد. اما با توجه به شرایط خاص دندان جلو بهتر است که حتما به سراغ متخصص پروتز بروید. چرا که در این ناحیه زیبایی بسیار مهم است. و بهتر است که توسط متخصص ماهر انجام شود. چرا که باید همه جوانب کار سنجیده شود.

البته پیوند استخوان در مواردی که قابل انجام است. این موضوع نیز مستلزم صرف وقت و هزینه است. در صورتیکه شرایط پزشکی و فکی فرد اجازه دهد. با تمام توضیحات فوق پر واضح است که بهتر است جایگزینی دندان قدامی با تیم متخصص جراحی و پروتز انجام شود که نتیجه مطلوب تری داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان روی دکمه زیر کلیک کنید:

60 دیدگاه. Leave new

 • سلام وقت بخیر
  چهار دندان فک جلو ایمپلنت خوبه یا روکش برا زیبایی که زیاد جلو نیاد ؟ فک خودم یکم جلو هست کدوم مناسب تره که انجام بدم ؟!

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر. ایمپلنت دندان برای دندان های اسیب دیده است. در واقع روش جایگزینی دندان از دست رفته است. روکش کارکرد متفاوتی داره. برای اینکه چه روش کاری برای دندونتون مناسبه باید دندون هاتون رو ببینم و معاینه کنم تا با توجه به شرایط بهترین راهکار رو پیشنهاد بدم.

   پاسخ
 • سلام دکتر من چهارتا از دندونها ی جلو فک بالا رواگه درست کنم روکش بهتر هست یا ایمپلنت از لحاظ زیبایی که زیاد بیرون نزنه .چون یکبار روکش کردن خیلی بزگ شدن و درشون آوردم اگه ایمپلنت کنم مشکل حل میشه؟

  پاسخ
 • من دندونه شماره یکم ایملنت کردم بلافاصله خواستم کناریش که میشه شماره یک از سمت راست ، ایمپلنت کنم ، دکتر گفت آهن ایمپلنت میزنه بیرون ، باید باهم ایمپلنت میکردی ، میخواستم ببینم این قطعیت داره ؟

  پاسخ
 • سلام من چند سال پیش دندان های جلو برخورد کرده به یک جسم آهنی و یکیشون کلا از ریشه در اومده دکتر همون دندان رو سر جاش گذاشت تا جاش پر نشه و الان تقریبا اندازه یک بند از انگشتان دست لثه خالی هست ایا در دوران ایمپلنت نیاز هست که بیشتر سوراخ شود؟

  پاسخ
  • سلام، البته باید معاینه شید و بررسی دقیق رادیوگرافی و سی تی اسکن مخصوص ایمپلنت رو ببینیم. ولی با این اوصاف احتمالا نیاز به پیوند استخوان در آن ناحیه خواهید داشت

   پاسخ
 • با سلام . من دندان جلو بالا سیاه شده و رفتم عکس opgانداختم به یه دکتر معاینه کننده نشون دادم عکسو گفتن ریشه به مشکل خورده باید کشیده بشه ، ولی دیگه به متخصص نشونش ندادم ، دندونم فقط تغییر رنگ داده و بو میده به نظرتون نیاز به کشیدن هست با این تفاسیر؟ یا نگهش دارم تا وقتی که خودش هست ؟ و اینکه من ریشه دندونهام خیلی بلند هستش برای ایمپلنت مشکل ایجاد نمیکنه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من میخوام دندان جلو فک بالا رو ایمپلنت کنم خیلی هامیگن ممکنه پیچ ایمپلنت به مدور زمان شل بشه وایمپلنت دائمی نیس لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، به هر حال همونطوری که دندونتون رو از دست دادید ، میسه ایمپلنت هم از دست بره، ولی موفقیت ایمپلنت به موارد زیادی بستگی داره و با توجه به اون موارد و نگهداری صحیح میتونه سالهای سال عمر کنه

   پاسخ
 • افسانه
  2022-03-01 6:08 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من دوتادندان های پیش فک بالای خود رانه سال قبل از دس دادم و از دندان متحرک استفاده می‌کرده ام الان دندان های بالای من عقب تر از دندان های پایین هست الان میتونم ایمپلنت انجام بدهم با ایمپلنت این مشکل بر طرف میشه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر، درمورد اینکه میتونید انجام بدید یا نه نیاز به معاینه، دیدن رادیوگرافی و CBCT هست. ولی عقبتر بودن دندونهای فک بالا با این ایمپلنت حل نمیشه

   پاسخ
 • آمنه ابراهیمی
  2022-02-20 6:18 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من برا مشکل فکی ک داشتم خواستم الان اوردتوننسی انجام بدم وقتی مراجعه کردم با عکسی ک از دندانم گرفتن گفتن دو تا دندان ش 1 ریشه خیلی کوتاهی دارن و ممکن هست در طول اورتدنسی از دست برن. خواستم ببینم اگر من اورتدنسی انجام ندم هم ممکن هست ک دندونام بعد از مدتی از بین بردن با توجه به کوتاه بودن طول ریشه ها؟ و اینکه پیوند استخوان با توجه به مشکل فکی ک دارم امکان پذیر هست یا قبلش باید اورتدنسی انجام بشه؟

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر، در دایرکت عکسهاتون رو ارسال کردید و البته همونجا هم جواب دادم خدمتتون… با توجه یه رادیوگرافی و عکسهاتون کار خوبی کردید که ارتودنسی انجام دادید ..در مورد کیس شما با توجه به عکسها به هر حال استخوان هم همراه با دندانها رشد میکنه و فضا برای ایمپلنت ایجاد میشه

   پاسخ
 • سلام ببخشید من بیماری پوستی پسوریازیس دارم ک ی نوع بیماری خود ایمنی و مربوط ب سیستم ایمنیه
  ممکنه ک این بیماری باعث شه فکم ایمپلنتو قبول نکنه و‌نتونم ایمپلنت کنم ؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من ۲۷ سالمه اغلب دندون هام
  خصوصا فک بالا شکسته و خراب هستند
  بعضیاشونم فقط ریشه مونده
  حدود هزینه ایمپلنت فک بالا چقدره؟
  راه ارزونتری هم هست؟

  پاسخ
  • سلام. قیمت هر ایمپلنت کره ای Dentis شش و نیم میلیون و قیمت ایمپلنت سویسی SIC نه میلیون
   دادن طرح درمان فقط با انجام معاینه مقدور هست

   پاسخ
 • سلام شبتون به خیر من دوتا از دندونای جلوی فک بالام رو هم هستن وقوص بسیار زیادی دارن با وجود این که فقط مشکل زیبایی دارم میخوام اونا رو بکنم وایمپلنت کنم میشه بگین باید چقدر هزینه کنم

  پاسخ
 • تینا فرخی
  2021-12-14 7:14 ق.ظ

  سلام میخواستم بدونم بعد از کشیدن دندان عفونی تقریبا چه مدت طول میکشه که عفونت از بین بره و لثه و استخان برای امپلنت اماده بشه

  پاسخ
  • سلام، بستگی به میزان از دست رفتن استخوان داره، در حالت عادی حدود دو ماه هس

   پاسخ
  • سلام. چندسال پیش ۶عدد دندان جلو فک بالا رو روکش واسم گذاشتن افتضاح و لق بود و شکست و الانم مرتب درمیاد آبرومو میبره. مث چی هم از دندونپزشکی میترسم. حالا میخام ایمپلنت کنم بنظرتون چقد طول میکشه کل پروسه؟ چون باید بیام ایران انجامش بدم. و اینکه خیلی میترسم کسی منو بی دندون ببینه

   پاسخ
   • سلام.
    فاصله زمانی پروتز (روکش) و جراحی (کاشت) ایمپلنت به طور معمول بین سه الی شش ماه است که بسته به شرایط استخوانی و محل ایمپلنت و وجود یا عدم وجود جراحیهای بازسازی دارد. این زمان برای پروتزهای یک ماهه حدود بیست روز است، که نیاز به استخوان باشرایط قطر و طول مناسب دارد. این فاصله زمانی جهت استئواینتگریشن یا جوش خوردن ایمپلنت در استخوان است.
    برای این ناحیه در این مدت زمان، میشه پروتز و‌قت داد که خالی نباشه.

 • حسین راهبر
  2021-11-30 9:01 ب.ظ

  سلام دختر من 9 شالشه بر اثر حادثه ای ای یکی از دندونهای جلو از ریشه درآمد همان زمان به دکتر مراجعه کردیم و دندان را در جای خود گذاشته و با چسب دندان به دندان بغلی چسباند. حال که 8-9ماه میگذره میگن نگرفته و باید بیرون بیاره وگرنه به لثه آسیب میزنه. برای یک دختر 9ساله چه کار میشه کرد که این مشکل حل بشه آیا امکان ایمپلنت در این سن هست؟ اگر نیست راه چیست؟ ایا می شود دندان در لثه بماند؟ممنون از طرف یک پدر غصه دار

  پاسخ
  • سلام، نه تا ۱۸ سالگی امکان ایمپلنت نیس، باید از فضا نگهدار مناسب استفاده شه که فضا بسته نشه و دندونهای مقابل و مجاور هم به اون فضا رشد نکنن. در ۱۹ سالگی همراه با پیند استخوان ایمپلنت شه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.
  آیا فک کامل بالا با ۶ واحد ایمپلنت رو میشه ۱۲ واحد روکش زیرکونیا گذاشت و بدون مشکل استفاده کرد یا دچار شکستگی میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  وقتتون بخیر
  بر اثر ارتودنسی ریشه های دندون هام کوتاه شده و میخواهم ایمپلنت کنم
  ایا ایمپلنت کردن همه ی دندان ها کار درستی است ؟

  پاسخ
  • سلام رادیوگرافی پانورامیک جدید دارید؟ میتونید به شماره ۰۹۳۶۵۳۳۷۳۰۴ ارسال کنید

   پاسخ
  • سلام وخداقوت
   بنده درهشت سالگی دندان یک ودو چپ فک بالا رو ازدست دادم و هجده سالگی دکترم دندان نیش چپ روهم کشید و روکش کرد چهارواحددوتاروکش ودوتا بریج به نظرتون میتونم ایمپلنت کنم ممکنه استخوان فک بالام تحلیل رفته باشه؟

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر جناب دکتر
  دندونهای من از بچگی کج و بدشکل بودن
  چندتا از دندونهای فک پایین رو حدود ۲۰ سال پیش کشیدم سه تاشم پارسال
  در فک پایین فقط دندان های جلو وجود دارن
  فک بالا هم ۵سال پیش روکش کردم ولی بعد از یکسال دندان های جلویی فاصله افتاد بینشون و کج شدن
  تقریبا همه فک بالا به جز ۴تا دندون روکش هستن که چندتاشو کشیدن و و روکش جایگزین کردن
  فک پایین من هم عقب تر هست و دندون ها رو هم تراز نیستن
  زیر لب (قسمت بالای چانه که زیر لب هست) گودی رفته
  دندانهای جلویی فک بالا هم هرسال عفونت می‌کند و متورم میشود که فقط با تزریق ویال سفازولین (یا سفتریاکسون) و دگزا در سرم رفع میشود
  خواستم بپرسم با توجه به اینکه شاغل هستم دوره نقاهت برای درمان و کشیدن دندان ها و ایمپلنت کردن کامل دو فک چقدر هست؟
  هزینه تقریبی رو هم لطف بفرمایید
  و اینکه اول باید مشکل فک پایین رفع شه بعد ایمپلنت انجام شه ؟
  سپاس از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر.
   بعد از انجام ایمپلنت تا زمانی که ایمپلنت در استخو‌ان جوش بخورد پروتز موقت داده میشود.
   ولی در مورد وضعیت فکی حاما باید ببینیم که شرایط به چه ترتیب هست و حتما نیاز به بررسی هست

   پاسخ
 • هزینه عصب کشی پر کردن دندون جلو بالا سمت راست چقدر هست از داخل سوراخ شده چند وقتیه اذیت می‌کنه ممنون میشم قیمت بگین

  پاسخ
  • هزینه درمان ریشه رو از متخصصهای اندو بپرسید. هزینه ترمیم بستگی به وسعت ترمیم مورد نیاز داره ولی خیلی اوقات دندون اندو شده نیاز به روکش داره. یعنی شما شاید نیاز به روکش داشته باشید. برای پاسخ دقیق لطفا با واتس اپ مطب در تماس باشید

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخير
  ببخشيد دندان شماره يك فك بالاي بنده از ١٣سال پيش
  دچار يك مشكلي شد كه مجبور شدند در كودكي بكشند الان براي ايمپلنت اقدام مردم و در مرحله ي پيوند پودر استخوان مقدار ٢گرم در روز عمل جراحي اول داخل لثه ام قرار دادند ولي دو بار از دفعات post opم دکتر با یک گاز استریل مقداری از پودر را که در جلوی فک قابل مشاهده بود را خارج کردند و میخواهند با این شرایط فیکسچر را بگذارند میخواستم ببینم آیا الان تصمیم درستی هست؟و اینکه دلیل خارج شدن پودر چه چیزی؟چیز نگران کننده ایه؟؟

  پاسخ
 • golestsn tavakoli
  2020-12-20 7:24 ب.ظ

  سلام ببخشید من بر اثره یه حادثه ایی دندونه جلو بالاییش سمته راست کلا از بین رفت هفته بعد وقته ایمپلنت دارم خیلی استرس دارم و میترسم میخاستم بدونم خیلی درد داره واین دردش تاچن روزی هستش!

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-12-21 3:55 ب.ظ

   سلام درد ایمپلنت معمولا در حد دندون کشیدن هست…

   پاسخ
  • باسلام خدمت شما وممنون از راهنماییهای شما بنده قبلا درفک بالا دندان جلویی یک پروتز ثابت داشتم چند روزپیش به علت عمل جراحی ،دراثر خطای پزشکی هنگام بیهوشی باعث شدکه پروتز و۲عدد دیگر از دندانهای خودم از دست بروند الان دندانپزشک گفتن که سمت چپ وراست را ایمپلنت کنم ووسط این دورا پروتز یاهمون روکش بذارن برام، خواستم بپرسم چنین کاری آیا درست هست یا برایم مشکل ساز خواهدشد؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

   پاسخ
   • سلام، بله درست هست، نه مشکل ساز نمیشه

   • با سلام
    بنده دو دندان شماره ۲ از فک بالا در نیومدو به جاش دندون نیش در اومد
    ولی نا مرتب یعنی یه نیش جای خودش و نیش دیگه به جای شماره دو الان ۴۰ سالمه و توی این مدت پروتز متحرک داشتم حالا میخوام ایمپلنت کنم پزشک گفته باید ارتدونسی بشه بعد ایمپلنت آیا به نظر شما با سن ۴۰ سال ایمپلنت جواب میده

   • بله ایمپلنت تا سنین بالا حتی دهه هشتاد جواب میده. البته کیستون پیچیده هست و بهتره به صورت تیمی از پزشکان درمان شه

 • سلام و خسته نباشید٫من۸سالگی بر اثر تصادف پنج دندون فک بالا جلورو از دست دادم و با پروتز ثابت تا الان که۳۲سالم هست موندم٫با علم ضعف لثه هام و استخوانم سوالم اینه که فک بالای من به خاطر این مشکل عقب تر از فک پایینم شده٫راهی هست که با ایمپلنت زیبایی فک و لب من برگردونده بشه یا خیر!؟

  پاسخ
  • dr.ghazal arashrad
   2020-10-04 6:27 ق.ظ

   سلام با توجه به شرایطی که میفرمایید. حتما باید معاینه شید و چند مدل رلدیوگرافی ببینیم تا بتونیم جواب بدیم.

   پاسخ
 • ندا فیضی
  2020-06-21 10:11 ق.ظ

  سلام خصه نباشین بخشین یک سوال داشتم من دندون بالایمو کشیدم می خوام یکپرتز موقت یااگه بشه بریج کنم می شه بگین می تونم کدوماشو انجام بدم وهزینشم بهم محبت کنین بگین باسپاس فراوان

  پاسخ
  • سلام پروتز موقت یا متحرک که خیلی اذیت کننده هست و دندونهای مجاور و لثه هاشون رو خیلی دچار مشکل میکنه . بهتره ایمپلنت یا بریجش کنید.

   پاسخ
   • باسلام خدمت شما وممنون از راهنماییهای شما بنده قبلا درفک بالا دندان جلویی یک پروتز ثابت داشتم چند روزپیش به علت عمل جراحی ،دراثر خطای پزشکی هنگام بیهوشی باعث شدکه پروتز و۲عدد دیگر از دندانهای خودم از دست بروند الان دندانپزشک گفتن که سمت چپ وراست را ایمپلنت کنم ووسط این دورا پروتز یاهمون روکش بذارن برام، خواستم بپرسم چنین کاری آیا درست هست یا برایم مشکل ساز خواهدشد؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

   • سلام، بله درست هست، نه مشکل ساز نمیشه

   • مهدیس فرج زاده
    2021-10-20 4:24 ب.ظ

    سلام دوستم دندون اینسایزور ماگزیلاش براثر ضربه شکسته و فک بالاش هم جلو یعنی اکولوزال کلاس ۲ داره برای ایمپلنت دندون شکستش اول باید جراحی کنه؟یانیازی نیست؟

   • سلام قبل از هرچیز باید معاینه شن.

 • اسفندیارپور
  2020-06-05 10:39 ق.ظ

  سلام جناب اقای دکتر من یکی از دندونهای آسیاب دیوارش از بین رفته آیا ممکنه ایمپیلت فوری بگذارم و اینکه ۳۸ سالمه و قیمت ایملنپ چه قدر؟

  پاسخ
  • سلام. خیلی بستگی به وضعیت ریشه های دندون و نزدیکیش به سینوس یا عصب دارع، حتما نیاز به معاینه و رادیوگرافی هست.

   پاسخ
  • سلام من تو دوران نوجوانی بر اثر صربه دندون جلوم شکست بعد دندانپزشک با پانسمتن صافش کرد بعدها کشیدش و دو تا دندون بغلی هارو تراش داد و پروتز متحرک گذاشت الان میخوام ایمپلنتشون کنم ۳ تارو.اول از دردشون میترسم و اینکه دندون جلو هست بدون دندون چطوری بمونم استرس زاست

   پاسخ
   • dr.ghazal arashrad
    2020-11-08 8:57 ق.ظ

    سلام، تو اون زمان بیدندانی میشه پروتز متحرک (فیلیپر) گذاشت

 • یعقوبی
  2020-02-26 9:15 ب.ظ

  عرض سلام و ادب
  ببخشید من مدرس دانشگاهم چهاردندون جلو فک بالام داغونه میخام ایمپلنت کنم اگه ایمپلنت کنم در تمام مراحل جایگزینی هست که بی دندون از مطب بیرون نرم باتوجه بشغلم خیلی برام مهمه.
  ممنون از توجهتون.

  پاسخ
  • سلام بله امکانش هست که از فیلیپر استفاده شه ولی اگر دو هفته اول اگر درواقع استفاده نشه یا اصلا ساخته نشه بهتره.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کلیک کنید.
تماس آنلاین از طریق واتس اپ با مطب
کلینیک دکتر غزال آرش راد با مشاوره آنلاین در زمینه ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان.